Lipo Pil Tavsiyesi, nereden almalıyım?

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Helidrec den o pili alsan bile %20 gümrük koyun hadi onu geçtim. 10000 Mah pil ile o medet uçar mı. Siz bence İlker bey in yazdıklarınızı tam okumamıssınız veya hayata geçiremişşiniz.

Her modelin kendine özel belli bir ağırlığı vardır ve bunu firma belirtir . Mesela ortalama 4s 5000 Mah pil ile uçan bir modele siz daha fazla uçsun diye 10000 Mah takamazsınız.

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Erhan Bey haklısınız okudum yazılanların hepsini. Skywalker 1900 için 5000mah ile 30 dakikalık bir uçuş hedefleniyorsa bunu 10000 mah a çıkardığımda 45 dakika bir uçuş hedefliyorum. Uçuş süresinin de pil kapasitesine göre 2 katına çıkmasını beklemiyorum. Ama 5000mah benim için çok kısa bir uçuş süresi sağlayacak.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
misal burada adam 50 dakika gibi bir uçuş süresi yakalamış 8000mah pil tüketerek iniş yapmış. Skywalker 1900 ile 45-60 dakika bir uçuş süresi hedefliyorum. Sizin bu konuda tavsiyeniz olursa elbette duymak isterim. Hatamız elbette olacaktır ama hedefimiz öğrenip yola sağlıklı adımlarla devam etmek. İlginiz ve destekleriniz için teşekkür ediyorum.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lipo Pil Tavsiyesi, nereden almalıyım?

skywalkerlar uzun uçuş uçakları olduğu için size multistar 10c pil bile yeterli olur zaten. Az akım çeken cihazlarda düşük c li piller kullanmak ağırlık ve uçuş süresi bakımından bu konuda avantaj sağlıyor. skywalker kullanan bi arkadaşım zippy compact 4s 5000mah 25c ile 40 dk fln uçuyordu total 1800gr ağırlık ile

• Beğen
Tepkiler: İsmail Tuncay DAL
Buğra Kabakçı' Alıntı:
skywalkerlar uzun uçuş uçakları olduğu için size multistar 10c pil bile yeterli olur zaten. Az akım çeken cihazlarda düşük c li piller kullanmak ağırlık ve uçuş süresi bakımından bu konuda avantaj sağlıyor. skywalker kullanan bi arkadaşım zippy compact 4s 5000mah 25c ile 40 dk fln uçuyordu total 1800gr ağırlık ile
Anladım Buğra Bey zaten gövde ağırlığı 1050 gr ve 500 gr batarya ile 1550 gr oluyor. Fpv ekipman long range sistemi servosu motoru derken tek batarya ile bile 1800 gr ı geçer diye tahmin ediyorum.

Misal linkini verdiğim videoda Skywalker 1900 ile 10000mah 4s 25c pil kullanmış ve 41 km uçuşu 52 dakikada tamamlamış. Bu değerler benim için yeterli. https://youtu.be/T4eH5HlqcBc

Merhaba arkadaşlar, yine ben ve yine bir konu hortlatma :)
Konu varken konu açmaya gerek yok ama değil mi? :)

Konu baya bir eskimiş.
Acaba güncel tarihli lipo alan arkadaşlarımız hangi markayı hangi siteyi tercih ediyor yazabilirler mi?

Benim son aldığım piller aliexpressten .
June Airplane RC Store

DXF Battery 2th Store
Dxf marka lipo pilleri y 20-25 gün içinde takip numarası ile teslim ediyorlar . Pillerimi 4 gün önce teslim aldım . Voltajları gayet iyi fakat henüz uçuş testi yapmadım ve şarj etmedim .
Bu iki firma haricinde Çin'den takip numaralı by fiyatlarda gönderim yapan mağaza yok . Banggood dahil Çin üzerinden Türkiye'ye gönderim yapılmıyor . Hobbykingden alacağınız pillerinde avrupa stoğunda olduğundan emin olun çünkü onlarda Çin yada Honkong'dan gönderim yapmıyor.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa YILDIRIM33
Benim son aldığım piller aliexpressten .
June Airplane RC Store

DXF Battery 2th Store
Dxf marka lipo pilleri y 20-25 gün içinde takip numarası ile teslim ediyorlar . Pillerimi 4 gün önce teslim aldım . Voltajları gayet iyi fakat henüz uçuş testi yapmadım ve şarj etmedim .
Bu iki firma haricinde Çin'den takip numaralı by fiyatlarda gönderim yapan mağaza yok . Banggood dahil Çin üzerinden Türkiye'ye gönderim yapılmıyor . Hobbykingden alacağınız pillerinde avrupa stoğunda olduğundan emin olun çünkü onlarda Çin yada Honkong'dan gönderim yapmıyor.

Çin den almak yerine Türkiye'den alabileceğimiz güvenilir pilleri taze olan bir yer var mıdır? Bir de hangi marka?
Öyle büyük piller almayacağım. 2s 800mah 1000mah civarı.

Şimdi de diyecekler böyle küçükse istediğin yerden al sorun olmaz :)

Forumda ismi yazılı olan bütün yerli pil satıcılarından temin edebilirsin . Mesela pilottr .

en son aldığım site...

IR düşük pilleri buradan bulabilirsiniz, gerçekten çok iyi piller, o zaman sipariş etiiğimde stoktan değil, sizin adınıza yeni üretip pilleri öyle gönderiyorlardı, hatta pillerin üzerine adınız yazılı geliyordu.
bir inceleyin derim...

Thk model ucak sitesinde leopard marka piller kaliteli ve henüz taze. 2019 yılına ait.
Kaliteli fiyat oranı gayet güzel.

Çin den almak yerine Türkiye'den alabileceğimiz güvenilir pilleri taze olan bir yer var mıdır? Bir de hangi marka?
Öyle büyük piller almayacağım. 2s 800mah 1000mah civarı.

Şimdi de diyecekler böyle küçükse istediğin yerden al sorun olmaz :)

Thk model ucak sitesinde leopard marka piller kaliteli ve henüz taze. 2019 yılına ait.
Kaliteli fiyat oranı gayet güzel.
Lipo pilde tazelik kavramını ilk deva duyuyorum( acemi olduğum için ). Detayı nasıl oluyor kaç günlük olanı iyi başka dikkat edilmesi gereken bir şey var mı?

Lipo pilde tazelik kavramını ilk deva duyuyorum( acemi olduğum için ). Detayı nasıl oluyor kaç günlük olanı iyi başka dikkat edilmesi gereken bir şey var mı?
Pil içerisinde kimyevi maddeler barındırdığı için zaman ve saklama koşulları pili durduğu yerde eskitebilir,bayatlayan ekmek gibi yani.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa YILDIRIM33
Pil içerisinde kimyevi maddeler barındırdığı için zaman ve saklama koşulları pili durduğu yerde eskitebilir,bayatlayan ekmek gibi yani.
Kimyasal reaksiyon sonucu durduğu yerde araba aküleri bile boşalıyor. Sorduğum şey tam olarak tazelik konusunda dikkat etmemiz gereken başka bir şey var mı? Şeklindeydi düzgün soramamışım

• Beğen
Tepkiler: İsmail Tuncay DAL