Lipo Pil Tavsiyesi, nereden almalıyım?

Tazelik vs verim konusunda pek bilgi sahibi değilim. Boyle bir grafik var mı onu da bilmiyorum ama thk da konuştuğum kişinin verdiği bilgiye göre piller yeni üretim ve yeni gelen ürünler. Dolayısıyla rafta ne kadar az beklediyse benim için o kadar avantajlı diye üşündüm . Sonuçta kimyasal ürün.
Lipo pilde tazelik kavramını ilk deva duyuyorum( acemi olduğum için ). Detayı nasıl oluyor kaç günlük olanı iyi başka dikkat edilmesi gereken bir şey var mı?

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Özbey
Kimyasal reaksiyon sonucu durduğu yerde araba aküleri bile boşalıyor. Sorduğum şey tam olarak tazelik konusunda dikkat etmemiz gereken başka bir şey var mı? Şeklindeydi düzgün soramamışım
Pili aldığınız sitede satışlar tıkırındaysa veya ilkeli bir satıcı olduğuna inanıyorsanız elinde bayat pil kalmaz zaten;kalsa da indirime sokup elinden çıkarmaz.Mesela thk model uçak geçen yıl pil stoklarını baştan donattı.

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Özbey
Tazelik vs verim konusunda pek bilgi sahibi değilim. Boyle bir grafik var mı onu da bilmiyorum ama thk da konuştuğum kişinin verdiği bilgiye göre piller yeni üretim ve yeni gelen ürünler. Dolayısıyla rafta ne kadar az beklediyse benim için o kadar avantajlı diye üşündüm . Sonuçta kimyasal ürün.
Aynen öyle hocam

2s 850mAH lipo arıyorum ama nereden almalıyım arkadaşlar? F22 için kullanacağım.

Hayırlı olsun. Gelince iç dirençlerini ölçme şansınız var mı?

Açıklama kısmında yazanlar,

Leopar Güç bataryası, Lityum sembolleri için LiCoO2 materyali kullanmaktadır. LiCoO2 ise lityum hücrelerinin pozitif kutbu için en iyi materyaldir. Leopard Power yapılan tüm testlerde gerçek Cmekte. Bunun yerine yüksek enerji yoğunluğu ve performansı deşarj var.
Lityum Hücreler İçin, Tamamen ve tamamen otomatik pil Istifleme İşlemleri Yapilmis nano Teknolojik imkanlarla Hücreleri üretmek Için benimsenen bilgisayar, Düşük Voltaj farkı, Yüksek tutarlılık ettik uzun ömür döngüleri garanti ederek, pil paketi Için A Sınıfı Hücreler ile birleştirilmiştir.
Leopard Power bataryalarda 1. Sınıf lityum madde seçenekleri, yüksek kalitede birleşim elektrotlarıyla uzun yıllar kullanabileceği en düşük iç direncini garanti ediyoruz.

1100 / 30-2S
LiPo Pil Özellikleri:
Marka: LEOPARD GÜÇ
İpucu: Yüksek Deşarjlı Li-Polimer Pil
Model No: 1100mah / 7.4V / 30C
Minimum Kapasite: 1100mAh
Konfigürasyon: 2S / 7.4V / 2 Hücre
Sürekli Deşarj Akımı: 30C (25.5A)
Patlama Akımı (10 sn): 60C (51A)
Şarj Hızı: 1-2C (maks.5C)
Paket Ağırlığı: 58g
Paket Boyutları: L 72 x Y 34 x Y 13 mm
Şarş konnektörü: JST-XHR
Fiş: XT60

İç dirençlerini nasıl ölçebilirim araştırıyorum. Eğer imkanım dahilinde ise seve seve ölçüp paylaşırım

• Beğen
Tepkiler: Kadir Kurt
Şarj sırasında ölçülen bir değer olduğu için, bunu ancak şarj cihazının destekliyorsa ölçebilir ve görebilirsiniz :)
Hocam taranis qx7 nin pil yatağını ölçtüm 93mm linkteki pili alsam sorun olur mu?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Mustafa YILDIRIM33
Mustafa bey tam da almayı düşündüğüm 2 pili almışsınız. Acaba net ağırlıklarını ölçme şansınız varmı ? Bende köpük uçağımda kullanmayı düşünüyorum.

Hocam taranis qx7 nin pil yatağını ölçtüm 93mm linkteki pili alsam sorun olur mu?

2s 850mah pilin ölçüleri: 58mm x 32mm x 16mm
Yükseklik kurtarırsa o pil rahat sığar.

Pilleri almadan önce satıcıyı arayıp ne zamandır stokta beklediğini sormakta yarar var.

Gerekli cevapları Kadir Bey vermiş :)
1100mAH olanı da, gelince ağırlığını ve ölçüsünü paylaşırım. hassas terazi var %p
Merak ettiğim (şaka tabiki) piller doluyken mi 54gr boşken mi :lol:

• Haha
Tepkiler: Kadir Kurt