Lipo pilimin balacer'i bozması

hasan gündüz

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
RC uçak Modelciliğine başlamaya karar verdim hobi olarak bunun için 2800 mah 25c bi lipo pil aldım ve bununyanında imax b3 balanceri aldım fakat taktıktan kısa bir süre sonra şarj aletinin içindeki 2. hücrenin çipi yandı şarj aletini, değiştirdim fakat diğer balancerde de aynı sorun la karşılaştım sizce sorun lipo pildemi yoksa şarj aletinde mi ?
iyi günler dilerim... (aldığım balancer imax b3)

yok takmadım takmadım eminim ondan pilin 1. hucresi dolu ama diğerleri boş pil 3s bu arada

Bildiğim kadarıyla piyasada çakma diye tabir edilen ucuz imax modeller var. Onlardan birini aldıysanız sorun cihazda olabilir? Ben de araştırırken kullanıcı yorumlarında okudum.

Bildiğim kadarıyla piyasada çakma diye tabir edilen ucuz imax modeller var. Onlardan birini aldıysanız sorun cihazda olabilir? Ben de araştırırken kullanıcı yorumlarında okudum.
bende ondan şüphelendim ama 2 .sefer bu diğerininde arıza var sandım ve satıcıyla konuşup değiştirdim ve yerine gelen balancerde aynı sorunu verdi umarım balancerlerde sorun vardır

Böyle bir şey teknik olarak mümkün değil. Birkaç fotoğraf görelim yanık şarj cihazından ve bağlantılardan.

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
daha yeni başladım tam multimetrem ve lipo voltaj ölçerim yok elimde daha kumandada 4.2 v 4.3 gösterdi ve şarj oluyorken sadece 1. hücre dolu gösteriyor 2. hücreye dolum uygulanmıyor
Sümer Abi'ye katılıyorum. 4.2V zaten dolu demektir. Anlamak zor. Lütfen fotoğraf atınız.

Böyle bir şey teknik olarak mümkün değil. Birkaç fotoğraf görelim yanık şarj cihazından ve bağlantılardan.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

resimler bunlar ikinci şarj cihazı oluyor bu bende anlamadım takınca 10 sn içinde yanık kokusu aldım ve enerji bağlantısını kestim acaba pilimde mi sorun var diye şüpheleniyorum sizlere danışmak istedim bu yüzden

RC uçak Modelciliğine başlamaya karar verdim hobi olarak bunun için 2800 mah 25c bi lipo pil aldım ve bununyanında imax b3 balanceri aldım fakat taktıktan kısa bir süre sonra şarj aletinin içindeki 2. hücrenin çipi yandı şarj aletini, değiştirdim fakat diğer balancerde de aynı sorun la karşılaştım sizce sorun lipo pildemi yoksa şarj aletinde mi ?
iyi günler dilerim... (aldığım balancer imax b3)

Şarj aletini değiştirdim diyorsunuz. İkinci şarj cihazı da gene aynı entegreden mi bozuldu? Şarj cihazını aynı yerden mi satın aldınız?