Lütfen paylaşımcı olalım... Bu durumda siz ne cevap veriyorsunuz?

Ben bir keresinde şöyle yaptım. Promodel de 600 tl ye rtf nitrolu uçağı görünce eşime haber vermeden hemen siparişini verdim. (Arkadaşın kartından :) yoksa kartlarda inceleniyor. :) ) Sonra model yaklaşık 1 -2 ay iş yerimde bekledi. Bir gün model buluşmasına gidince eşimi aradım. Arkadaş bana 300 tl ye sıfır uçak verecek. Alayım mı diye ? Sıfırı 1000 tl civarı. Sende 300 tl ye kendine istediğini al falan filan derken modeli eve getirdim. Sonra ilk uçuşta düştü. Yani demem o ki eşinizden bir şey saklamayın ;D

Şu yöntem çok işe yarıyor. . Mesela sahibinden.com üzerinden ucuz fiyatlı olarak alacağınız ürünün resimlerini de ekleyerek arkadaşınıza ilan açtırıyorsunuz. (Konum çok önemli. Ürün hangi ilden gelecekse ilanı açarken ürünün geleceği ili seçmelisiniz. Yoksa yakalanabilirsiniz. )Eşinize fiyatını gösteriyorsunuz. Şöyle şöyle bir ürün var. Fiyatı aşırı uygun . Bir daha bulamam falan filan :) Eşinizde tamam al diyor. Çünkü fiyat çok uygun. Ama ödemeleri 2 parçada yapıyorsunuz. Site üzerinde görünen fiyatı kendi hesabınızdan .Geri kalan kısmı arkadaşın hesaptan :)

Şu yöntem çok işe yarıyor. . Mesela sahibinden.com üzerinden ucuz fiyatlı olarak alacağınız ürünün resimlerini de ekleyerek arkadaşınıza ilan açtırıyorsunuz. (Konum çok önemli. Ürün hangi ilden gelecekse ilanı açarken ürünün geleceği ili seçmelisiniz. Yoksa yakalanabilirsiniz. )Eşinize fiyatını gösteriyorsunuz. Şöyle şöyle bir ürün var. Fiyatı aşırı uygun . Bir daha bulamam falan filan :) Eşinizde tamam al diyor. Çünkü fiyat çok uygun. Ama ödemeleri 2 parçada yapıyorsunuz. Site üzerinde görünen fiyatı kendi hesabınızdan .Geri kalan kısmı arkadaşın hesaptan :)

Ahahhhahhh ???

O açtığınız ilanların karşılığı olarak hanımlarınızın ayakkabı sayısını dönem dönem sayınız . Büyük ihtimalle "hanım anlamaz " dediğiniz yöntemi onlar çoktan eskitmiştir :lol: . Ben @Mehmet Kucuksari Bey'e aynen katılıyorum . Yalansız dolansız en iyisidir :saygilar:

O açtığınız ilanların karşılığı olarak hanımlarınızın ayakkabı sayısını dönem dönem sayınız . Büyük ihtimalle "hanım anlamaz " dediğiniz yöntemi onlar çoktan eskitmiştir :lol: . Ben @Mehmet Kucuksari Bey'e aynen katılıyorum . Yalansız dolansız en iyisidir :saygilar:
Abi zaten ürün bedelinin aynısı kadar hanıma da bir şeyler almak zorundayız . :) Yoksa 10 tl bile olsa bir şey alamayız. En güzeli tabi ki yalansız olandır. Ama bu seferde dolar kurundan çok hanım kuru bizi batırır. Sonuçta fiyat olarak bire bir aynı fiyatta ürünü hanıma da alıyoruz :)

Aslında benim izlediğim yol tam da budur . Kendime aldığım ve ortak kullanımı olmayan eşyaların bedelinde eşimede alışveriş bütçesi ayırırım . Bu şekilde hem daha kontrollü harcama yapmış olurum hemde haksızlık yapmış olmam . Gerçi aynı durum eşim içinde geçerli . O da harcama yaptığı zaman bana da mutlaka bir hediye alır . Ufacık bir hediye kocaman bir gülümsemeye sebep olunca şöyle bir durum ortaya çıkıyor . Önüne beğendiğim helikopterlerden bir derleme koyup fiyatlarını söylediğimde , ufak tefek olanlar için , bu ne yaaa bari alcaksan şöyle adam gibi bir şey al hayatım diye bir destek geliyor . Tabi böyle durumlarda bütçe 2/3 bana 1/3 hanıma dönüyor ?? küçük bir hediye ve küçük bir erkek çocuğunun gözlerinde ki parıltının kıramayacağı anne direnci yoktur sanırım :lol:

İyi de, her günah, her papaza da söylenmez!...
Sözümüz meclisten dışarıya olsun . Ömer Bey kötü olmak gerçekten çok zordur ve çok ciddi zeka ister . Hesap kitap yapacaksın , planlar üzerine kafa yoracaksın , yalan söylebileceksin ve bu yalanları sürdürebilmek içinde plan yapacaksın . Bide üstüne üstlük cesaretini toplayıp eyleme dökeceksin . Ben basit ifadesiyle iyi olmayı tercih edenlerdenim . Diğer türlüsü beni zamanında çoookkk yordu ????