LYNX OXY 3 Helikopter ve Konfigurasyonum

Oxy 3 helikopter

Trex 450 Pro DFC helikopterimi mikro ikon la sorunsuz uçuruyorum. Normal şartlarda oxy3 te uçar ama kafa hızı yüksek olması tereddütte bırakıyordu. Erhan son noktayı koymuş :)

Oxy 3 helikopter

Benim demek istediğim, msh şu anda standart ikon/brain için çalışıyor, mikro ikon ile ilgili bir update gelir mi gelmez mi muallak...

Ama çok bi zaman kalmadı, bir aylık bir süre maksimum. Bekleyip görmek en iyisi ;)

Oxy 3 helikopter

Rasim Öztürk' Alıntı:
Benim demek istediğim, msh şu anda standart ikon/brain için çalışıyor, mikro ikon ile ilgili bir update gelir mi gelmez mi muallak...

Ama çok bi zaman kalmadı, bir aylık bir süre maksimum. Bekleyip görmek en iyisi ;)
Eğer Micro Ikonlara RESCUE özelliği gelmezse, ki bence %100 gelecek, kullanıcılarına büyük ayıp etmiş olurlar :)

Malum bu ürün ilk Blade 180'den hemen sonra çıktı ve tanıtımını yapan kişi, çok yakında RESCUE özelliğinin geleceğini üstüne basa basa vurgulamıştı ki ürün özelliklerinde bu hala o şekilde belirtilmiş durumda :D Yani amaç rescue sistemli bir micro model elde etmekti. Ama bu olay çıkalı nerede ise 1-1.5 yıl olacak orası da ayrı bir konu :laugh:

> Self leveling/Rescue

Oxy 3 helikopter

Elektronik siparişimide verdim. oxy3 bugün yola çıkacakmış. Sonradan verdiğim siparişlerimin oxy3 ile birleştirilip tek paket gelmesini ve faturayı 60 dolar kesmelerini istedim. İstediğiniz gibi iki siparişi tek pakette ve 60 dolar kesip bugün yola çıkacak dediler. Mevcut elektronik seçimim:

Cycling ve tail servo aynı.
4 x DS215MG-V3 - KST Digital Servo - V3
Motor Seçimim
1 x LX8005 - EOX Motor 2214-4100KV - V2
ESC
1 x LX9050 - ESC 40A-V1 - Platinum Series - HOBBYWING

Oxy 3 helikopter

Hayırlı olsun Oğuz abi, servoları bende çok beğeniyordum onlar için de değerlendirme yaparsan sevinirim :RCKolik:

Oxy 3 helikopter

KST servolar lynx sitede de varmış dikkat etmemiştim :) Fiyat farkı da azmış uzakdoğudan beklemeye gerek yok ve aynı kargoda gelmesi avantaj...

Bu heli ile ilgili dikkat çeken bir nokta, çok fazla upgrade seçeneği yok... Zaten tasarımı büyük heliler gibi (pal tutucular, servo yerleşimleri, kuyruk aktarmaları, içlerindeki ball bearingler thrust bearingler, washerlar... Bütün detaylar...)

Upgrade olarak da işte plastik olan iniş takımının karbonu, sağına soluna anodize renklendirilmiş parçalar, plastik olan servo tutucunun metali, kanopinin biraz daha hafifi falan filan... Yoksa helinin hareketli aksamı komple metal/karbon...

Oxy 3 helikopter

Rasim Öztürk' Alıntı:
KST servolar lynx sitede de varmış dikkat etmemiştim :) Fiyat farkı da azmış uzakdoğudan beklemeye gerek yok ve aynı kargoda gelmesi avantaj...

Bu heli ile ilgili dikkat çeken bir nokta, çok fazla upgrade seçeneği yok... Zaten tasarımı büyük heliler gibi (pal tutucular, servo yerleşimleri, kuyruk aktarmaları, içlerindeki ball bearingler thrust bearingler, washerlar... Bütün detaylar...)

Upgrade olarak da işte plastik olan iniş takımının karbonu, sağına soluna anodize renklendirilmiş parçalar, plastik olan servo tutucunun metali, kanopinin biraz daha hafifi falan filan... Yoksa helinin hareketli aksamı komple metal/karbon...

servo kolları olarakta parçayı aldım umarım olur. Rasim bey elektronik seçimim nasıl uygun mu ?

Oxy 3 helikopter

Son derece uygun, zaten bu heli için aşağı yukarı tercih edilenler bunlar.

Motor olarak daha uygununu bulmak zor, en iyisi Lynx'in kendi motoru... 6S için xnova var sözde ama nerde ne kadara satılır bilinmiyor. Scorpion'un da bu boyutta, uygun kv'de uygun şaftlı motoru var mıdır hiç bilmiyorum. Kullanıcıları büyük oranda Lynx 2214 motorunu kullanıyorlar ve 4500rpm lere kadar çıkabilen bu heli için yetersizdir, dandiktir diyenini görmedim.

ESC için, castle kullanıcılarına saygı duymakla beraber nedense hobbywinge daha çok güveniyorum. 6V a ayarlanabilir, 3A verebilen BEC de yeterli olacaktır servolara... ESC 40A cont, 60A peak verebiliyor. Herhangi bir cutoff yaşamazsın diye düşünüyorum. Konusunda ayar videosu var, LCD program box alırsan hem bunu ayarlamak saniyeler alacaktır hem de gelecekte diğer HW esc leri...

Servoda da Helifreakten bakınca da görünen hem cyclic hem tail için 215MG kullanan çok. Hızlı, torklu, güvenilir bir servo... Ben warp modelime 0255MG aldım ama keşke dediğim de oluyor arada... İndirim zamanı geldi, mks ds92 olabilirdi veya bu kst ler avrupada da varmış... Lynx sitede dişli seti falan da var, bu da güzel.

Mikro ikon kullananlar için adaptör kablolar da varmış Lynx sitede.. Şu an için stokta yok yalnız. 5 li adaptör seti 7 dolar, çok uygun.

Güzel bi setup oldu, zaten lynx de bunları öneriyordu aşağı yukarı. Hayırlı uğurlu olsun, takipteyiz :)

Oxy 3 helikopter

son kabloyu ben aldım sanırım heliyle beraber siparişime eklemiştim. :) Şimdi geriye pil seçimi kaldı. Pulse marka pil düşünüyorum. ama kaçlık almak lazım bu konfigrasyona?

Oxy 3 helikopter

Hayırlı olsun Oğuz Bey, kazasız belasız keyifle uçurun. :thumbup:

Oxy 3 helikopter

Tareq den mükemmel bir video. Helinin 1.18 den sonraki ses değişimi harika. 1.18 e kadar ki uçuş benim yapabileceğim, 1.18 den sonraki kısım tahminimce o sesi duyduğum anda kumandayı atıp kaçasım gelecek bir hareket :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Oxy 3 helikopter

Oğuz Gün' Alıntı:
Şimdi geriye pil seçimi kaldı. Pulse marka pil düşünüyorum. ama kaçlık almak lazım bu konfigrasyona?

Manualdeki ölçülere sadık kalmak lazım.

length 76mm, height 35mm, width 37mm, weight 180gr

Stoklarda pek yok ama Lynx kendi pili güzelmiş...

EOX 4S - 1400 - 35C BATTERY FEATURES:

- Direct replacement for the 300X, 300CFX 4S conversion kit
- Select and high quality cells for the best performance and spam life.
- 4S configuration
- 1400mA Capacity
- 35C continuous discharge rate = 49 A
- 75C burst (7 second) discharge rate = 105 A
- Dimension: 72x34x30 mm
- Weight included cable connector: 143.5g
- 5C Max Recharge Rate = 7A

Bu tarzda bişeyler bulmak lazım ölçüsel ve ağırlık olarak. 4S-1400mah civarında..

LYNX OXY 3 Helikopter ve Konfigurasyonum

:saygilar: Çok şirin güzel bir model ,güle güle kullanın,ben ilk görüyorum ,sanıyorum forumda ilk siz toplıyacaksınız, kolay gelsin, kırımsız güle güle uçurun. :agreed: