MA Quad Deneme çekimleri :)

Mesut AKIN

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
arkadaşlar yeni topladığım Quadımın titreşim azaltmaya yönelik birkaç çalışma yaptım ve başarılıda olduğumu sanıyorum bşirkaç çekim gerçekleştirdim bunlardan en sonuncusunu sizlerlede paylaşmak istedim kurgu vs hiçbirşey yok düz uçuş ve çekim oldu

görüntü kalitesi 480P çünkü Compakt CCD bi kamera kullandım Practika marka

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Arslanbey Mesut Akın - Quadro Inceleme- 21.04.13
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

kullandığım kart HK Atmega 168PA V2.1 + Emax 960KV motor + HobbyWing 40 amper ESC + 10x4.5 pervane kullanıyorum + pil olarak Zippy 2200Mah 3S pil ile bu şekilde 7 8dk havada kalabiliyor

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Titreşimi azaltmak için Motor millerini kısalttım + Gimbalın birçok yerine karbon çubuk takviyesi yaptım ve gimbal ile ana frame arasında siyah sert sünger ile birbirinden ayırdım

Ynt: MA Quad Deneme çekimleri :)

Ben havadan çekimden ve quadro'lardan anlamam ama bence görüntü gayet güzel. :bravo: Sonuç böyle olduğuna göre bütün tespitler ve müdahaleler yerinde olmuş diye düşünüyorum.

Acaba aynı görüntü CMOS lensli bir kamerayla çekilse arada ne kadar fark olurdu ?

Üstad senin resmen 10 parmağında 10 marifet. :saygilar:

Üstad bence çekimler çok başarılı. Nerede ise sıfır titreşim ve Jelly Effect :bravo:

Daha kaliteli bir kamera ile eminin ki mükemmele yakın görüntüler çıkacak :thumbup: Konfigurasyon olarak da NAZA li versiyonlara göre oldukça uygun olsa gerek. Ortalama uçar halde ne kadar tuttu acaba ?

Bakarsın bir tane de ben yaparım bu yaza ;)

Türker abi CMOC sensörleri sevmiyorum herşeyden etkileniyorlar, motorlar çalışınca anında görüntüde jelly efekti oluşuyor çok fena halde :(

en güzeli CCD :) iltifat için teşekkür ederim bu arada abi :)

Mehmet abi teşekkürler acilen 720p yada 1080P makina lazım :D bu şekilkde uöçar hale gelebilmesi için 300 350 TL harcadım sanırım, toplama konusunda yardımcı olmayada çalışırım :)

Ynt: Ynt: MA Quad Deneme çekimleri :)

Mesut AKIN' Alıntı:
Türker abi CMOC sensörleri sevmiyorum herşeyden etkileniyorlar, motorlar çalışınca anında görüntüde jelly efekti oluşuyor çok fena halde :(

en güzeli CCD :) iltifat için teşekkür ederim bu arada abi :)

Mehmet abi teşekkürler acilen 720p yada 1080P makina lazım :D bu şekilkde uöçar hale gelebilmesi için 300 350 TL harcadım sanırım, toplama konusunda yardımcı olmayada çalışırım :)
CCD ile CMOS arasından farkı en güzel özetleyen videoyu yeni arkadaşlar için burada paylaşalım.

Ya da dur bir konu olarak paylaşayım :laugh: CMOS ve CCD Lens Farkları Nedir ? Jello - Jelly Effect Ne Demektir?

Mesut AKIN' Alıntı:
Fiyat süpermiş :thumbup: Fakat bu hiç iyi olmadı :embarras: Bir de sen sağolasın yardım teklif ediyorsun, durduk yere iş alacağımız başımıza, sanki mevcutlar yetmiyormuş gibi :lollol:

Mesut kardeşim, katkılarınla forumumuz gittikçe zenginleşiyor. Farklı sahalar. Eline sağlık.

Mesut abi yapar gerçekten çok güzel alet abicim kamera kalitesini arttırırsanda tadından yenmez süper çekimler yaparsın :)

mesut bey,projemden önceki konu başlıklarında kısaca bahsetmiştim,herşeyi en ince detayına kadar anlatmışsınız sağolun,benim sorularım bu sistemin mdoifikasyonu ile ilgili olacak.örneğin bu Quad'ı ortalama 30 dk uçacak şekilde modifiye etmek için toplam nekadar harmamız gerekiyor

30 dk cok asırı bır sure gıbı geldı bana malesef ama tabı ustatlar belkı bır cozum yolu sunarlar. benım gorusum maksımum 15 dk oda ucu ucuna

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
CCD ile CMOS arasından farkı en güzel özetleyen videoyu yeni arkadaşlar için burada paylaşalım.

Ya da dur bir konu olarak paylaşayım :laugh: CMOS ve CCD Lens Farkları Nedir ? Jello - Jelly Effect Ne Demektir?

Fiyat süpermiş :thumbup: Fakat bu hiç iyi olmadı :embarras: Bir de sen sağolasın yardım teklif ediyorsun, durduk yere iş alacağımız başımıza, sanki mevcutlar yetmiyormuş gibi :lollol:

Mehmet abi valla bu mesajları nasıl görmemişim ben :( konu çok güzel olmuş abi eline sağlık , hatta karşılaştırma vidyosu çok iyimiş ya :D powershot A2200 alasım geldi vidyoyu izleyince :D

Omer Erkan' Alıntı:
Mesut kardeşim, katkılarınla forumumuz gittikçe zenginleşiyor. Farklı sahalar. Eline sağlık.

Ömer abi mesajını görmemişim kusuruma bakma geç cevap için abicim , çok teşekkür ederim abi :)

Semih Gedik' Alıntı:
Mesut abi yapar gerçekten çok güzel alet abicim kamera kalitesini arttırırsanda tadından yenmez süper çekimler yaparsın :)

Semih elim biraz bollaşsın ya kamera alıcam yeni yada kamera alamadan Quadı satıcam :D

nuri tunç' Alıntı:
mesut bey,projemden önceki konu başlıklarında kısaca bahsetmiştim,herşeyi en ince detayına kadar anlatmışsınız sağolun,benim sorularım bu sistemin mdoifikasyonu ile ilgili olacak.örneğin bu Quad'ı ortalama 30 dk uçacak şekilde modifiye etmek için toplam nekadar harmamız gerekiyor

Nuri bey selamlar, böyle bir aleti 30DK havada tutmanız imkansıza yakın, ben 2 adet 2200mah lık pil ile maximum 14dk gördüm oda hareket yapmadan hover ve alan turunda, en performanslı olarak 10dk ancak kalır havada, uzun süre havada kalsın diye pilin kapasitesi arttırılabilir ancak bununda çok yararı olmuyor keza pilin kapasitesi arttıkça buna paralel olarak cihazın ağırlığıda artmış oluyor pil büyüdüğü için ve yine bunun etkisi sonucu motorlar daha çok akım çekerek pili daha hızlı boşaltmaya başlıyorlar.

Mesut AKIN' Alıntı:
Mehmet abi valla bu mesajları nasıl görmemişim ben :( konu çok güzel olmuş abi eline sağlık , hatta karşılaştırma vidyosu çok iyimiş ya :D powershot A2200 alasım geldi vidyoyu izleyince :D

Omer Erkan' Alıntı:

Ömer abi mesajını görmemişim kusuruma bakma geç cevap için abicim , çok teşekkür ederim abi :)
Bana da bu aralar çok sık oluyor üstad :) Beğenmeye sevindim ;)

Kamera olarak ne almayı dusunuyosun abı ? (Sen gopro cu degılsın ve ccd seversın cunku :) )

Nuri bey gasser (kurşunsuz benzinli) hariç modellerin tümü en fazla 5 10dk. dır uçuş süreleri ama gasser modeller 25 30dk rahat havada kalır ancak uçan bir modeli 5dk havada takip etmek çok yorucudur konsantrasyon bu dakikadan sonra dağılır .

Mesut AKIN' Alıntı:
Nuri bey gasser (kurşunsuz benzinli) hariç modellerin tümü en fazla 5 10dk. dır uçuş süreleri ama gasser modeller 25 30dk rahat havada kalır ancak uçan bir modeli 5dk havada takip etmek çok yorucudur konsantrasyon bu dakikadan sonra dağılır .
Üstad aynen katılıyorum. 30 dak gerçekten cok uzun bir süre :D