Mardin Uçuşlarım

Dün fırsat bulup yanıma Kerem i de alıp 450 ile bir kaç uçuş yaptım. Havada garip bir rüzgar var bugünlerde, sert olmasa da nerden geldiği belli olmayan bir rüzgar, bir var bir yok öyle olunca da uçuşun keyfini kaçırıyor biraz. Neyse ki kazasız kırımsız atlattık:saygilar:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İyi bayramlar arkadaşlar, Mardin de yine sıradan bir kaç uçuş yapmak için dün pilleri doldurarak hazırlığa başladım. Sabah saat 7 gibi uyanıp kendimi dışarı attım elimde 450 - 500 birde kumanda, maksat madem uyandık güneş kavurmaya başlamadan bir kaç uçuş yapayım sakin sakin. Düşündüğüm gibide oldu sayılır saat 8 i çeyrek geçe gibi 4 pil 450, 1 pilde 500 le uçup işimi bitirdim bile. Saat 9 a falan kalsaydım hiç evden çıkmazdım bile buralar o saatlerde yangın yeri 😁 yanıyor memleket yahu...
Neyse 450 min üçüncü pilde indikten sonra nasıl olduğunu tam çözemediğim bir sorun çıktı inmiş vaziyette yerdeyken heli yana yattı, birazda debelendi, içim sağlam cız etti korka korka yanına gittim, Allah tan zeminin plaj kumundan farkı yok iniş- kalkış yaptığım yerin, hasar olarak sadece pallerin uçlarında hafif parça kopmaları olmuş, battı balık yan gider dedim şunu bir kaldırayım, baktım normal uçuyor bir pil daha dedim uçtu vallaha sorunsuz ;D . Bir bakımı haketti kerata bugün yarın hallederim. Heli tanrısı bugün bizden yanaymış :)
500 e geldik oda yılların modeliyim ağırım ben uçur işte sıkıntı yok rahat ol der gibi süzüle süzüle uçtu indi maşallah.
Videom yok eleman senelik izinde, okul bitince Kocaeli ye kaçtı, napsın Mardin de, yanıyur memleket, Kocaeli de yağmur var diyor arayıp arayıp birde :lol:
Neyse çok uzattık tekrar hayırlı bayramlar dilerim, bir fotoğraf bırakayım benim için bayram şekeri tadında:(

battı balık yan gider dedim şunu bir kaldırayım, baktım normal uçuyor bir pil daha dedim uçtu vallaha sorunsuz ;D
Masallah diyelim 🧿 Modelin sorunsuz şekilde kırımı atlatması süper olmuş kardeşim 🤗
Videom yok eleman senelik izinde, okul bitince Kocaeli ye kaçtı, napsın Mardin de, yanıyur memleket, Kocaeli de yağmur var diyor arayıp arayıp birde :lol:
Eee sen ne zaman geliyorsun Kocaeline ?

Masallah diyelim 🧿 Modelin sorunsuz şekilde kırımı atlatması süper olmuş kardeşim 🤗

Eee sen ne zaman geliyorsun Kocaeline ?
Sağ olasın Mehmet Abim.

Bu sene Kocaeli ye gelebilir miyim bilmiyorum açıkçası, bu sene öncelik İzmir geçen sene gidememiştim oraya. henüz tam belli değil ama belki bizimkileri İzmir e getirmek için izinde bir Kocaeli yapabilirim bir kaç günde olsa, o zaman mutlaka öncesinde haber veririm oralara uğrayıp sizleri görmemek olmaz. 1 ağustos gibi İzmir de olmayı planlıyorum izin için 20 gün kadar o taraflarda olcam, o tarihlerde bir Kocaeli seferi yaparsam illaki haberleşiriz abi duruma göre :saygilar:

Bu arada artık bu sene son inşallah, seneye tayin döneminde aksilik olmazsa artık iyi kötü yakın bir yerlere gelmek istiyorum, ege olur marmara olur bakalım niyetimiz o yönde, yetti artık buralar bize :)

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Yazdan kalma havalarla karşılaşınca 500 ü alıp bir kaç uçuş yapma fırsatım oldu. 450 ile bu aralar aramız kötü kuyrukta bir problem var kırımdan sonra oluşan detaylı incelemeye fırsat olmayınca bekliyor. İki çocuktan helilere zaman ayırmak aya uydu göndermek gibi birşey benim için onuda yapamam onuda yapamıyorum 🤣 neyse ara sıra da olsa yerden ayağımız kesiliyor, araya uzun zaman girince her uçuş ilk uçuş gibi oluyor benim için :(

Bayrağı indirmemek en büyük başarı Mustafam:bravo::RCKolik:
Gerisi önemli değil, inan kıskanarak izliyorum, kıskanmak ağır olur , gıpta ederek desek daha doğru olur....
Evde modeller yatıyor, gidecek uçacak ne bir imkan ne de ortam kaldı.
Burada uçan arkadaşlar ile görüşüyorum bazen , bir kaç defa polis kontrole gelmiş, modelleri almaya falan çalışmışlar, :eek: ki bu adamlar köpük uçak uçuruyor , düşünsene bizim 600 ' e filan niyet etmişler, :undecided:,düşüncesi bile hasta ediyor

Olsun be Mustafa’m yeter ki uçuş olsun. :bravo:
Sağ olasın Mehmet Abim.

Bayrağı indirmemek en büyük başarı Mustafam:bravo::RCKolik:
Gerisi önemli değil, inan kıskanarak izliyorum, kıskanmak ağır olur , gıpta ederek desek daha doğru olur....
Evde modeller yatıyor, gidecek uçacak ne bir imkan ne de ortam kaldı.
Burada uçan arkadaşlar ile görüşüyorum bazen , bir kaç defa polis kontrole gelmiş, modelleri almaya falan çalışmışlar, :eek: ki bu adamlar köpük uçak uçuruyor , düşünsene bizim 600 ' e filan niyet etmişler, :undecided:,düşüncesi bile hasta ediyor
Abi sağ olasın, o kontrol işi bayağı can sıkıcı olmuştur, aldım deyince alınmaz ki abi modeller ama tabi karmaşık sıkıcı bir durum nerden bakarsan bak. Bir hobimiz var onda da engellerle uğraşıyoruz her bir taraftan. Üzücü :embarras:

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Selamlar herkese, buralarda havalar iyiken fırsat yaratmak lazım kendine, bugün değişik birşey yaptım amacı sırf keyif olsun diye, bu sefer ben helikopteri çekmedim o benim videomu çekti gibi aslında yalnız YouTube da video kalitesi iyi düşmüş 1080p olmuş 480p neyse olsun. Uzun zamandır yapmak istediğim bir şeydi hoşumada gitti bayağı. Emektar 500 sağ olsun :saygilar:

Son düzenleme: