McDonnell Douglas MD-11 Kompozit Model

@Türker ören bey, maddi manevi, mevcut ülke koşullarının her tür engeli çıkardığı bir ortamda böyle bir projeye girişmek büyük cesaret doğrusu, kutlarım. 👏 @Hakan Ülgenalp kardeşim içimden geçenlere tercüman olmuş. Bizim artık uçuş alanımız bile kalmadığı için, değil yeni model yapmak, kırılan mevcutları bile onarmak içimden gelmiyorken, hala Don Kişot'ların olması ise ancak sevindiriyor. Keşke yakınlarda ve imkanlar olsaydı da çorbada benim de tuzum bulunsaydı. Uçuşunu da görmek dileğiyle izlemedeyim.

@Türker ören bey, maddi manevi, mevcut ülke koşullarının her tür engeli çıkardığı bir ortamda böyle bir projeye girişmek büyük cesaret doğrusu, kutlarım. 👏@Hakan Ülgenalp kardeşim içimden geçenlere tercüman olmuş. Bizim artık uçuş alanımız bile kalmadığı için, değil yeni model yapmak, kırılan mevcutları bile onarmak içimden gelmiyorken, hala Don Kişot'ların olması ise ancak sevindiriyor. Keşke yakınlarda ve imkanlar olsaydı da çorbada benim de tuzum bulunsaydı. Uçuşunu da görmek dileğiyle izlemedeyim.
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim iş yerim torium avm yakınlarında akşamları ve gün içinde aralarda fırsat buldukça ufak ufak 2 tahta zımparalıyorum yolunuz düşerse beklerim her zaman!

Çok güzel gözüküyor, final hali de 3D printer ile mi basılacak ?

Öyle olacaksa uçuş esnasında ulaşacağı devirde sağ kalabilir mi bu kanatlar bilemedim. :rolleyes:

Kanatçıkları delikli bir şekilde hava geçirgen yapmak bir alternatif olabilir mi acaba devri azaltmak için ?

Son düzenleme:
@Türker ören bey , vallahi siz bu cad ışini yutmuşsunuz helal olsun diyorum :thumbup:
Arkadaşlar mi yanlış anladı ben mi yanlış anladım, sanırım bunlar sadece boş olacak motor yuvalarını kamuflaj edecek sahte türbinler, aslında uçağı arkadan tek motor götürecek ,ben mi yanılıyorum :rolleyes::RCKolik:

@Türker ören bey , vallahi siz bu cad ışini yutmuşsunuz helal olsun diyorum :thumbup:
Arkadaşlar mi yanlış anladı ben mi yanlış anladım, sanırım bunlar sadece boş olacak motor yuvalarını kamuflaj edecek sahte türbinler, aslında uçağı arkadan tek motor götürecek ,ben mi yanılıyorum :rolleyes::RCKolik:
Ben de aynısını anladım. Yani bunlar iman gücüyle dönecekler. 🤲

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Abi zaten orjinal uçakta yolcusuz ve kargosuz tek motorla uçabiliyordur,yolcu ve kargo taşımacılığı yapmayacağına göre tek motor yeterli gerisi işin fantazisi olur .
Kesinlikle haklısınız. Zaten 1 motor yeterli kanattaki motor kaputları boş kalacaktı gönlüm razı olmadı. Hiç yoktan bi fan olsun güzel görünsün diye yaptım.

Elelrinize saglık, harika olmus!
Ben ne yaptıysam kalıptan duzgun bır sekılde cıkartamadım. Size zahmet, yazıcıda bastıktan sonraki işlemleri, kullandıgınız malzemeler ile beraber ozetliyebilir misiniz?