Micro 150 Xxtreme (Blade 130X upgrade)

İlker Hocam artık meraktan çatlamak üzereyiz. :lollol: :lol:

Tam bir Xxtreme model olmuş. :bravo: :halay: :yuppi:

Aynen Ilker hocam video anlatım hem anlatan :laugh: hem de okuyan için en kolay olanı :thumbup: Öncelikle eline sağlık. Çok güzel ve detaylı bir video olmuş %p

Orjinalden bir tek iniş takımın kalması da çok ilginc :D Bu bence uçar hem de canavar gibi :halay: Bu hafta sonu Adana ekibinden bir maiden daha geliyor demektir :yuppi:

Eline ve ağzına sağlık İlker hocam. Anlaşılan o ki, heliyi tümden almak yerine upgrade parçalardan yürüyeceğiz. :)

V-bar programını indirip ayarları yaptım , bütün komutları tıkır tıkır alıyor. Futaba ile çalışacağı garanti gibi görünüyor.

İlker Sönmez' Alıntı:
V-bar programını indirip ayarları yaptım , bütün komutları tıkır tıkır alıyor. Futaba ile çalışacağı garanti gibi görünüyor.
Süper haber :thumbup: Bu arada FBL ayarlarını sıfırdan mı yapmayı düşünüyorsun yoksa video izlediğimiz arkadaşlar mevcut ayarları paylaşmışlar mı ?

V-bar da helicommand gibi ayarlaması. Sadece swash yapısı bölümünde açıları ve mesafeyi girmek gerekiyor. O kısmıda deneyenelerin önerdiği değerleri girerek yaptım. Onun dışında herşeyi default bıraktım. Tabi reverse ler vs helikoptere has şeyler ayarlanıyor her makinada olduğu gibi. Büyük helikopter ayarlamaktan hiçbir farkı yok. İlk uçuşlar sonrası gainler ve compansation vs ayarlanır , ve governor ayarlanır :thumbup:

Ynt: Micro 150 Xxtreme (Blade 130X upgrade)

İlker Sönmez' Alıntı:
V-bar da helicommand gibi ayarlaması. Sadece swash yapısı bölümünde açıları ve mesafeyi girmek gerekiyor. O kısmıda deneyenelerin önerdiği değerleri girerek yaptım. Onun dışında herşeyi default bıraktım. Tabi reverse ler vs helikoptere has şeyler ayarlanıyor her makinada olduğu gibi. Büyük helikopter ayarlamaktan hiçbir farkı yok. İlk uçuşlar sonrası gainler ve compansation vs ayarlanır , ve governor ayarlanır [emoji106]
Ben en çok Governor modda performansını merak ediyorum. Inşallah görmek nasip olur. [emoji3] [emoji3] [emoji2]

Şimdi elimde başka micro model olmadığı için karşılaştırma yapamıyorum. Elinde upgradesiz 130x veya microsu olan varsa hoverda olduğu yerde kuyruğu kendi etrafında döndürme videosu çekip koyarsak (stationary pyro) karşılaştırma yapabiliriz.

İlker Sönmez' Alıntı:
Şimdi elimde başka micro model olmadığı için karşılaştırma yapamıyorum. Elinde upgradesiz 130x veya microsu olan varsa hoverda olduğu yerde kuyruğu kendi etrafında döndürme videosu çekip koyarsak (stationary pyro) karşılaştırma yapabiliriz.
mCPx BL olsa olur mu peki Ilker Hocam ??

İlker Bey elinize sağlık. Konuyu merakla takip ediyorum.
İlker Sönmez' Alıntı:
Elinde upgradesiz 130x veya microsu olan varsa hoverda olduğu yerde kuyruğu kendi etrafında döndürme videosu çekip koyarsak (stationary pyro) karşılaştırma yapabiliriz.
Dediğiniz gibi kuyruğu kendi etrafında çevirerek video çektim. alan dar olduğu için biraz korkak davrandım. İki tur üst üste attıramam. En azından içeride yapamam. Çok savruluyor.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Cahit Kaş' Alıntı:
İlker Bey elinize sağlık. Konuyu merakla takip ediyorum. Dediğiniz gibi kuyruğu kendi etrafında çevirerek video çektim. alan dar olduğu için biraz korkak davrandım. İki tur üst üste attıramam. En azından içeride yapamam. Çok savruluyor.
Cahit demek 130x hala sende :thumbup: Hiç uçuş videosu gelmeyince bizde senin sattığını düşündük :-\

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Cahit demek 130x hala sende :thumbup: Hiç uçuş videosu gelmeyince bizde senin sattığını düşündük :-\
Hala bende. Bir süre evde yoktum. Pek uçuş da yapamadım zaten.

Modelin ayağını yerden kestik :) Sonra soft cut yaptı , pili bitmiş , tek pilin konnektörünü lehimlemiştim. Şimdi gece gece uğraşamayacağım , yarın test uçuşlarına ve pil rodajlarına başlarız :halay: