MicroBeast & Beastx Flybarless : Detaylı Parametre Ayarları

Peki...

Arkadaşlar, governor için üniteyi kullanmak istiyorum ancak bu durumda esc üzerinden governoru iptal ettiğimde rump up kısmında bir anormallik gözlüyorum. Şöyle ki, motor sanki klasik yumuşak heli startı gibi dönmeye başlıyor ancak 3. saniyede bir anda son devire çıkıyor. Bunu düzeltmek için ESC üzerinden elf ya da store governor seçmem gerekiyor. Bu durumda da ortada iki governor(esc+ünite) olmuş olmuyor mu?

1 yıl olacak neredeyse bir 550x i havalandıramadık hala :laugh:

Gov işini üniteye bıraktığın zaman soft startı da ünite yapar, ama çalışması için ünite üzründe gov aktif olması lazım.
( mhs ikon/brain de öyle)

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin Cem
Peki...

Arkadaşlar, governor için üniteyi kullanmak istiyorum ancak bu durumda esc üzerinden governoru iptal ettiğimde rump up kısmında bir anormallik gözlüyorum. Şöyle ki, motor sanki klasik yumuşak heli startı gibi dönmeye başlıyor ancak 3. saniyede bir anda son devire çıkıyor. Bunu düzeltmek için ESC üzerinden elf ya da store governor seçmem gerekiyor. Bu durumda da ortada iki governor(esc+ünite) olmuş olmuyor mu?

1 yıl olacak neredeyse bir 550x i havalandıramadık hala :laugh:

Ilk videoda anlatiyorum yasadigin problemi

Hobbywing bu konu üzerinde bi aralar çalışıyordu. Ünitede kafa karışıklığı olmaması için uçak ayarları falan kullanılıyordu, linear throttle vb. Yoksa governorların çakışması sonucu tail kickler falan.. Videoda detaylı anlatımı vardır Emre abinin paylaştığı :)

Ilk videoda anlatiyorum yasadigin problemi

Doğrudur Emre Bey, tam olarak benim yaşadığım şeyi anlatıyorsunuz videoda. Paller takılı olsa tail kick olacak...

Ancak ikinci videoda detaylı anlatım için kullanılan ünite brain... Ben beastx ünite ile bunu yapmaya çalışıyorum ve esc den fixed-wing seçerek esc den governorsız ve soft startersız olmasını istiyorum. ESC bunu yapıyor ancak ünitenin soft start komutu hak getire. Saatlerdir kurcalıyorum ancak bir sonuca ulaşamadım.

Ekran alıntısı koymaya çalışacağım. Üniteyi pc ye bağlayıp ayarları yapmaya çalışıyorum. Ve daha önce yazdığım gibi soft start seçeneğini aktif hale getirdiğimde gaz komutuma tepki gelmiyor.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Esc de soft startı devreye alıp gov kapatarak da bu iş olurki.

Esc belirli bir devre kadar kontrol ediyor ondan sonra serbest bırakıyor esc yi bu durumda ünite gov belirli bir devrinden sonra işine devam edebilir zaten.

Esc de soft startı devreye alıp gov kapatarak da bu iş olurki.

Esc belirli bir devre kadar kontrol ediyor ondan sonra serbest bırakıyor esc yi bu durumda ünite gov belirli bir devrinden sonra işine devam edebilir zaten.

Ali Bey ilk önce bu dediğinizi denedim. Böyle yapınca soft start 3 4 saniye sürüyor sonrasında pat diye devir alıyor.