Mikado LOGO 800 XXTREME Kutu Açılım ve İnceleme

Rasim Öztürk' Alıntı:
Adamlar iyi eğlenmiş arka bahçelerinde :)
Model :laugh: uçuş bence harika :thumbup: Ama girişteki Berk'in Goblin Intro muziği Mikado için pek uygun olmamış :laugh: ;D

Emre abi ile muhabbetini yapmıştık. Daha önce helifreak te okumuştum bu durumu. Rescue sırasında komut ezmediği için, invert piro hoverdayken aynı anda rescue ve rudder verilince piroflip benzeri bir hareket çıkıyor.

Diğer ünitelerin kurtarması daha durağan, olduğu yerden pat diye çeviriyor. Vbar ise biraz collective veriyor, çapraza atıp çeviriyor ve biraz daha collective veriyor. O sırada rudder verince hareket sürekliliği daha bi hoş gösteriyor. Baharda bi ara deneyeceğim.

Bu spiritte hep denemek istediğim bir şeydir. İnvertte iken rudder verip aynı zamanda rescue çekmek.
Hatta piro flip yaparken benim en büyük sıkıntım heliyi düz pozisyona getirememek. Tabi simde. Ama rescue acro ile mümkün. Bu durumda da tat vermez.

Aslında biraz rescue tipleri arasındaki farklılık hareketin güzelliğini etkiliyor. Spirit bir yörünge üzerinde değil de, noktada çevirip düzeltiyor. Vbar o konuda daha yumuşak bir geçiş sunuyor.

Yine de denemek lazım.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Aslında biraz rescue tipleri arasındaki farklılık hareketin güzelliğini etkiliyor. Spirit bir yörünge üzerinde değil de, noktada çevirip düzeltiyor. Vbar o konuda daha yumuşak bir geçiş sunuyor.

Yine de denemek lazım.

Bana öyle geliyor ki, ilerleyen zamanlarda yeni bir disiplin çıkacak, rescue set manouvers, rescue music flight, rescue free style gibi :D

Rescue yada benim tercihime göre self level kullanımına karşı değilim, son derece yararlı bir özellik. Ancak rescue yada self level heliyi ve günü kurtarmak için bence. Hareketin içine katmak, uçuşun bir parçası haline getirmek garip geliyor bana. Yanlış anlaşılmasın, kimseye birşey dediğim yok, bu şekilde kullanıma da birşey dediğim yok. Benim uçuşumda tercihim bir yardım almadan uçabilmek üzerine. Self level kullandığım belki 5 uçuşta birdir, heliden koptuğumu anladığımda öncelikle kendim toparlamaya çalışırım, en son çare sivici çekerim. Tabi o durumda uçuş kesiliyor, hareket kesiliyor, yeniden başlıyor. O yüzdendir ki uçuşlarım stratosfer seviyesinde oluyor, toparlamaya zaman oluyor :D

İlerleyen zamanda isteğim self level bağımlılığından tamamen kurtulup, mini vbar gibi, sk540 gibi "daş" gibi ünitelerle, hem de "ucuz" ünitelerle uçmak.

Emre Kaman' Alıntı:
Bana öyle geliyor ki, ilerleyen zamanlarda yeni bir disiplin çıkacak, rescue set manouvers, rescue music flight, rescue free style gibi :D

Rescue yada benim tercihime göre self level kullanımına karşı değilim, son derece yararlı bir özellik. Ancak rescue yada self level heliyi ve günü kurtarmak için bence. Hareketin içine katmak, uçuşun bir parçası haline getirmek garip geliyor bana. Yanlış anlaşılmasın, kimseye birşey dediğim yok, bu şekilde kullanıma da birşey dediğim yok. Benim uçuşumda tercihim bir yardım almadan uçabilmek üzerine. Self level kullandığım belki 5 uçuşta birdir, heliden koptuğumu anladığımda öncelikle kendim toparlamaya çalışırım, en son çare sivici çekerim. Tabi o durumda uçuş kesiliyor, hareket kesiliyor, yeniden başlıyor. O yüzdendir ki uçuşlarım stratosfer seviyesinde oluyor, toparlamaya zaman oluyor :D

İlerleyen zamanda isteğim self level bağımlılığından tamamen kurtulup, mini vbar gibi, sk540 gibi "daş" gibi ünitelerle, hem de "ucuz" ünitelerle uçmak.
Emre ben de sana katılıyorum. Benimki sadece bir meraktı. Zaten yapamadığın hareketi yapmayacaksın.
Ama açıkçası invertte iken rudder ile beraber Rescue çekilirse nasıl olur merak ediyorum. Ama ters bir şey olacak diye de denemedim.

Cahit Kaş' Alıntı:
Emre ben de sana katılıyorum. Benimki sadece bir meraktı. Zaten yapamadığın hareketi yapmayacaksın.
Ama açıkçası invertte iken rudder ile beraber Rescue çekilirse nasıl olur merak ediyorum. Ama ters bir şey olacak diye de denemedim.

Mesela spiritte rescue acro kullanılıyorsa, invertte negatif basıp kuyruk çevirerek yükselmekle aynı şey oluyor. Önce düzlesin sonra yükseltsin seçeneği kullanılıyorsa pek bir şey anlaşılmıyor, zira o düzeltme hareketini o kadar hızlı yapıyor ki üniteler, hareketin kuyruk dönerken yükselme kısmına ancak yetişebiliyoruz :D Vbar neo değişik, tam anlayamadım onun olayını. Önce bi çapraza atıyor, sonra düzlüyor, bişeyler yapıyor falan :D

Yapamadığım hareketlere de cürret ediyorum, zaten keyfi orada da, işte son çare bir sigorta olduğunu bilmek güzel. Ama kendim düzleyebiliyorsam, kendim düzlemeye çalışıyorum.

Hani Cem Yılmaz'ın oyununda vardı ya, eve geç gelirsin, hanım "nerdesin" der, kafa durur, gözler bönleşir, diyecek bişey bulamayıp "ne nerdeyim" dersin, işte heli bazen o konumda oluyor, beyin ancak "ne nerdeyim" diyebiliyor, o zaman asıl sivice, zaten iki saniye zaman tanısa yetiyor durumu toplamaya ;D ;D

Noktadan çevirme... Yörüngeden çevirme... Hareketin yumuşaklığı ve sürekliliği... Derken kastettiğim bu durumlardı. Teşekkürler Emre abi ;)

Yedekleri sipariş geçtik. Hafta içi elimizde olacak inşallah.

Az önce Berkay sağolsun akşam akşam aklımda yokken beni bir masrafa daha soktu :laugh: Orjinal 800 XXTREME canopy'sinde nerede ise %50 indirim olunca (Orj Fiyatı $138 iken indirimli fiyatı $71 + $11 Kargo) , dayanamadım ve Midland az önce yeni bir canopy siparişin de verdim :D

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hayırlı olsun Mehmet abi %p

Eskiden bir tık pahalıydı, ama stoklar daha stabildi.. Sonra fiyatları çoğu kalemde fastlad ile eşitlediler. Arada da can alıcı indirimler oluyor, bunda olduğu gibi, Tevfik abinin logoda olduğu gibi... Midland'i de ara ara takip etmek lazım ;)

Tek nokta; senin turuncu merakına biraz darbe vurdu bu, onun kadar fosforlu değil. Ama zaten o da iyi durumda, böylece iki değişik kanopin oldu :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:

Az önce Berkay sağolsun akşam akşam aklımda yokken beni bir masrafa daha soktu :laugh: Orjinal 800 XXTREME canopy'sinde nerede ise %50 indirim olunca (Orj Fiyatı $138 iken indirimli fiyatı $71 + $11 Kargo) , dayanamadım ve Midland az önce yeni bir canopy siparişin de verdim :D

Tekrardan hayırlı olsun abi [emoji3]

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet Kucuksari' Alıntı:

hayırlı olsun. Ben de Midland den bi optipower 6s pil alacaktım. indirimdeydi. fiyatı uygun gibiydi. ama bir tane kalmış. 35 dolar akrgo çıkınca vazgeçtim.

Yaklaşık 25 pound eder... Pil için daha uygun kargo olmaz ingiltereden.. Ama almışken birkaç tane alıp pil başına kargo düşük olsun isteniyorsa beklemek lazım :)

fastlad midland aynı bu arada, 108 pound 6s5000mah 50c

fastlad'de optilerde %15 indirim vardı, bitti mi? %10 muydu yoka?