Mikado VBar Control 2.0

Rasim Öztürk

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
Merhabalar arkadaşlar,

Rotorlive 2018 fuarında duyurulacak olan VBC 2.0 hakkındaki haberleri, gelişmeleri bu başlıktan paylaşacağız.

Temel olarak iki değişiklik var, bunlar;

- Renkli ve dokunmatik ekran...
- Trimler...

Detaylara inecek olursak;

Yazılım tarafında;

- Eskiden olan herşey mevcut, artık grafik olarak da zenginleştirilmiş olarak (real time log ve titreşim analizi, esc ve vbar ünite porgramlama arayüzleri, grafiksel telemetry logları, kullanıcı tasarımlı ana ekran)
- Manual artık kumandanın içinde, metin içeriklerine entegre edilmiş

- Akıllı telefonla etkileşimli.. Telemetry amaçlı görüntüyü telefona aktarma, websiteleri açma, vs. Android ve iOS uygulamaları geliştiriliyor...

- Cloud özellikleri üzerine çalışılıyor... (arşivleme, diğer kullanıcılarla etkileşim,...)

- VBar Neo yu kablosuz olarak güncellemek için over-the-air online-update özelliği... Mikado app stora wifi üzerinden erişim, kumandayı kablosuz güncelleme...

Donanım tarafında;

- 5.8 inç kapasitif dokunmatik ekran, multi touch özellikli, ortam ışığına göre parlaklığı otomatik ayarlayan sensörlü

- Wifi modülü... Ev ağına, hotspot modem olarak kullanılan telefon ağına (arazide) bağlanabilir.

- Çok hızlı açılış... Sadece 3 saniyede kapalı konumdan full fonksiyonel duruma geliyor.

- 80 kanal, 2.4ghz fhss bidirectional uçuş kontrolü. Programlama ayar ve telemetri aktarımı...

- Eskiden olduğu gibi 4 adet 3 pozisyonlu switch, 2 adet yaylı switch, 2 programlanabilir knob var. Ek olarak 4 adet trim geliyor, yine herhangi bir fonksiyon atanabilir özellikte. İki adet trim üstte geliyor, iki adet sticklerin yanında.

- Alarm ve sesli ikazlar için 2 watt loudspeaker.

- Drivera ihtiyaç duymadan usb den hafızaya direkt erişim.

Görselleri ilerleyen dönemde daha fazla paylaşırız, dileyenler mikadousa sitesinden inceleyebilir;

Moderatör tarafında düzenlendi:
Mikado'dan güzel bir yenilik :bravo: Çok şükür artık üç kuruşluk renkli ekran, Wifi ve Bluetooth özellikleri yeni kumandalarda yavaş yavaş standard hale gelmeye başladı :thumbup:

Spektrum'un orta sekmentte başlattığı bu yeni akımı diğer kumanda üreticilerinden de bekliyoruz :thumbup:

Henüz büyük resimleri çıkmadı ama Mikado firmasından kopyaladım küçük bir resmi şimdilik eklemiş olalım.

:eek::eek: vay be görünüşe göre harika bir cihaz daha geliyor. Eskiden bir kumanda alır ömürlük kullanırsın derlerdi artık 2-3 yılda kumanda yenilemek farz oldu gibi, çok hızlı gelişiyor herşey mikadoda hakkını veriyor tebrikler. Paylaşım içinde sağ ol Rasim:saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Rasim Öztürk
Çok güzel gelişmeler. Mikado'nun kumanda konusundaki motivasyonunu kaybetmeyip aksine iyice gaza basmış olması hepimizi sevindiriyor eminim. :bravo:

Kumandalara bakınca gözümüz gönlümüz açılıyor artık. Paylaşım için teşekkürler Rasim. :thumbup:

• Beğen
Gelişmelere sonuna kadar açığım, lakin kumandamın canı çıkıncaya ya da artık bana yeterli gelemediği zamana kadar da kullanmaya devam edeceğim.:coolxf:
Helikopter camiası adına sevindirici gelişmeler bunlar , keşke eski popüleritesi de devam etseydi.:cry:

Spektrum 4 inç çıkarınca mikado 5.8 inç yapmış. Bu yarışa futabanın da 6.5 inçle katılmasını bekliyoruz ;D

O biraz zor. Futaba hayatta başkası şöyle yapmış, biz de şunu yapalım demez. Ancak kendi canı isteyecek, hadi şöyle bişey yapalım diyecek, o zaman... Ama yapınca da tam yapar o ayrı :D

:eek::eek: vay be görünüşe göre harika bir cihaz daha geliyor. Eskiden bir kumanda alır ömürlük kullanırsın derlerdi artık 2-3 yılda kumanda yenilemek farz oldu gibi, çok hızlı gelişiyor herşey mikadoda hakkını veriyor tebrikler. Paylaşım içinde sağ ol Rasim:saygilar:

Aynen Mustafa. İnsanları sürekli yenisini almaya zorluyorlar psikolojik olarak, diğer herşeyde olduğu gibi. Şimdi aklıma gelen kötü bir şey var, cep telefonlarında olduğu gibi updatelerle eski donanımı bilerek yavaşlatarak, hata verdirerek yeni donanım almaya zorlamaya kalkmazlar umarım. Kumanda bu, şakaya gelmez yani...

Apple styla :D

Upgrade mümkün mü diye sordum, kullanıcılardan biri yok olmaz dedi. Öyleyse ben v1 devam dedim. Mevcut uygulama, güncelleme, ayar ve ince ayar kolaylıklarından son derece memnunum, mutlu mesut devam ederim.

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Güzel kumanda çıkarmış mikado, özellikle de şu ekran çok başarılı, inşallah yakından inceleme şansımız olur.

• Beğen
Çok güzel kapsamlı bir kumanda olmuş.

Şahsım adına konuşmam gerekirse, modeli bir kere ayarladıktan sonra pek sağını solu ayarını kurcalayan biri değilim (ters giden bişeyler olmadıktan sonra)

X7 yi en son pc ye ne zaman taktığımı bile unuttum :)

O yüzden elimdeki kumanda yetmeyene kadar devam eden tayfadan oluyorum bende..

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Hacılar