Mikado Vbar Control Touch İnceleme / Tanıtım

Emre Biçen

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
Çok yakında resim ve görüşlerimi bildirmek üzere bu kısmı rezerve ediyorum :saygilar:
Tabi kargonun başına bir bela gelmezse :)

Çok yakında.....

Merhabalar
Yukarıdaki yazıyı yazalı 4 ay olmuş, neredeyse 3 aydır kumanda ile uğraştım sonunda ingiltere, belçika ve sonunda kumandaya kavuşabildim.
Vergilerin bu kadar abartılması, sanki kişisel kullanım değilde bu işin ticaretini yapıyormuş muamelesi görmekten onca yerle yazışıp sonunda dolaylı yollardan kumandayı getirtebildim. Şu an bir daha uğraşırmıyım bilmiyorum ama DHL,UPS,TNT kargoları benim için bitmiştir.

Daha önceki Vbar control tanıtımını yapmıştık ( Şuradan bakabilirsiniz )

onun üzerine bu kumandanın dokunmatik 5,8 " ekranının olması, Wifi eklentisi, kişiselleştirilebilir bir arayüzü olması kanal sayısının artması v.s Tabi bütün bu yaşadıklarıma yeni gelen özellikler değdi mi bilmiyorum ama zaten mikadonun kumandaları benim her zaman hoşuma gitmiştir.

Dokunmatik hassasiyeti, ekran kalitesi gerçekten harika. Wifi üzerinden Vstabi sitesine bağlanarak bilgisayar ile yapılan işlemleri kumanda üzerinden yapabilmenize olanak sağlıyor, Kumandanın arkasında bulunan güç düğmesi ile üç saniye içinde tamamen çalışır duruma geliyor. Kontrol switclerine bir önceki versiyonda rubber gelmiyordu ama onuda kumandayı alırken dahil etmişler. Harekete duyarlı gyro sensör eklenmiş ve kumandayı sola yatırdığınız zaman menü açılıyor iki parmak ile dokunduğumuz zaman ekran kilitlenebiliyor. Tabi kumanda içeriğinde Vbar neo olmadığı için ayarlar kısmını inceleyemedim yakın zamanda tedarik edip o kısmını da gözden geçirebiliriz.

Sonuç olarak eğer elinizde bir önceki vbar control kumanda varsa kullanım kolaylığı haricinde vbar control touch ile değiştirmenizi tavsiye etmiyorum. Kumanda ile ilgili sorularınız olursa bildiğim kadarıyla yardımcı olurum :)

Şuraya da biraz resim ekleyelim

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Teşekkürler Mehmet abi, iyi oldu tek korkum gümrük işlemleri, inşallah sorun yaratmazlar, ups kargo ile önümüzdeki hafta tahmin ediyorum gelir gelişmeleri paylaşırım
Inşallah en kısa süre, en az gümrük ile kazasız belasız bir şekilde eline geçer kardeşim :)

Arkadaşlar merhaba,

27.12.2019 da verdiğim kumanda siparişim 31.12.2019 tarihinde Türkiye ups'ye ulaştı, ulaştığı günden itibaren ups ile ticari kapsamda gümrükleme işlemi için mücadele ediyorum, Ne kadarda ticari kullanıma itiraz etsem de maalesef devletin görevlendirdiği gümrük memurlarını ( kendilerine ulaşamasamda ) ups aracılığıyla sahsi kullanıma ikna edemedim. Bu bağlamda 735 pound değerindeki kumandaya ( ardiye, ordino, evrak bedeli, arşiv ücreti, müşavirlik hizmet bedeli, gümrük ücreti ) toplamda 5 119 tl ödenirse teslim alabilirsiniz dendi :( bende geri iade etmeyi düşünüyorum. Bu sebeptendir ki yurtdışından birşey alacaksanız UPS,DHL, FEDEX vs. tercih ederseniz %90 sizin paketiniz de ticari kapsamdan ithalat rejimine göre gümrüklendirileceksiniz.

Sözün bittiği yer sanırım. Farklı kargo şirketi olsa problem olmayacak mıydı? Yada alınan ürün 300 liralık bir kumanda olsaydı yine bu kargo şirketi ile yine 5000 lira vergi çıkacak mıydı? Gümrük vergisini anlıyorumda diğerlerini neden veriyoruz?

• Beğen
Tepkiler: Türker Akgün
Sözün bittiği yer sanırım. Farklı kargo şirketi olsa problem olmayacak mıydı? Yada alınan ürün 300 liralık bir kumanda olsaydı yine bu kargo şirketi ile yine 5000 lira vergi çıkacak mıydı? Gümrük vergisini anlıyorumda diğerlerini neden veriyoruz?
300 liralık kumanda olsaydı gümrük müşaviri bedeli 380 tl + evrak bedeli 80 tl + arşiv ücreti 35 tl ardiye ucreti 550 tl + ordino ucreti 235 tl + kırmızı hat bedeli 100 tl ve son olarak satıl alınan malın ticari gümtük vergisi ödeyecektiniz. Oda yaklaşık 1750 tl gibi bir rakam

Arkadaşlar merhaba,

27.12.2019 da verdiğim kumanda siparişim 31.12.2019 tarihinde Türkiye ups'ye ulaştı, ulaştığı günden itibaren ups ile ticari kapsamda gümrükleme işlemi için mücadele ediyorum, Ne kadarda ticari kullanıma itiraz etsem de maalesef devletin görevlendirdiği gümrük memurlarını ( kendilerine ulaşamasamda ) ups aracılığıyla sahsi kullanıma ikna edemedim. Bu bağlamda 735 pound değerindeki kumandaya ( ardiye, ordino, evrak bedeli, arşiv ücreti, müşavirlik hizmet bedeli, gümrük ücreti ) toplamda 5 119 tl ödenirse teslim alabilirsiniz dendi :( bende geri iade etmeyi düşünüyorum. Bu sebeptendir ki yurtdışından birşey alacaksanız UPS,DHL, FEDEX vs. tercih ederseniz %90 sizin paketiniz de ticari kapsamdan ithalat rejimine göre gümrüklendirileceksiniz.
Emre geçmiş olsun,
Benim vcontrol 'ü 2 haftada geçirdiler ahlaksızlar, ticari ithalat prosedürüne tabi tutmak istediler, ama kanuna aykırı davrandıklarını anlattım, aynı gün çıkarttılar. Keşke haberleşeymişiz ilk gümrüğe girdiğine,
İstedikleri paraya almanyaya gider alır gelirsin valla, bir de vergi iadesi alırsın.
Şimdi mevcut durumda nacizane tavsiyem;
şöyle yapabilirsin;
1 - Senden belge istediklerinde ne zaman kendilerine ibraz ettin, ardiye ve işlem masrafı çıkartmalarına sebep olacak kadar geciktin mi? Eğer gecikme olmadan belgeleri sunduysan bu 5,119₺'nin dökümünü iste, süre limitleri içerisinde maillerini cevapladıysan senden para isteme şansları yok.
2- Gümrük firması ÜNSPED ise işin zor, ben 100'ün üzerinde telefon görüşmesi yapmışımdır, psikolojimi bozdular resmen. Bu kumandanın mevzuata aykırı bir ürün olmadığını, ithalatında sakınca bulunmadığını ve neden 1 adetlik birşeyi firma olmamana rağmen ithalat prosedürüne tabi tutmaya çalışıyorlar bunu sor, cevaplayamaazsa kanuna aykırı keyfi işlem yapıldığını, bunun sonuçları olduğunu ilet.
3- Model havacılık lisansın, SHGM kaydın vs, bunlar işe yarıyor, bunları da belge gönderirsen ekran görüntüleriyle ekle,
4- konuştuğun kişilerin ismini al, hukuki süreçlere ( blöf de olsa ) hazırlıklı olmaları gerektiğini söyle
5- olmuyorsa da gönder gitsin ya, hobi insanın sinirinden kıymetli değil, bir daha sipariş edip DHL ile filan iste. UPS'in çalıştığı firma ÜNSPED, o da kanserojen. Kendi adıma bir daha UPS ile toplu iğne alanı cümle alem .... neyse,
Umarım en kısa zamanda çözüme ulaştırırsın.

Kağan söylediklerinin bir kısmını yaptım son olarak yeniden gümrük işlemlerinin yapılmasını talep ettim, yeniden gümrüğe sunulacak. Moral bozukluğu, bir o kadar uğraş telefon görüşmesi v.s bakalım mantıklı bir gümrük ücreti talep ederlerse alıcam yok saçma sapan aynı fiyat üzerinden işlem görürse iade edip başka kargo ile gönderim talep edecem. İnsanların ufacık bir hevesi var onuda elinden alıyorlar. Çok üzülüyorum bu duruma geldiğimiz için

2- Gümrük firması ÜNSPED ise işin zor, ben 100'ün üzerinde telefon görüşmesi yapmışımdır, psikolojimi bozdular resmen.
Demek buzdağının arkasındaki görünmez kahraman bu ÜNSPED'miş. Hangi dilde acaba, kan emici falandır herhalde anlamı... :mad:

Geçmiş olsun, bende dx9 u aldığım zaman ünsped ile uğraşmıştım, bir ton telefon görüşmesi bekleme süreci vs. Sonrasında vergi ödeyerek kumanda elime ulaşmıştı. Şimdi ki duruma bakınca kendimi şanslı gördüm herhalde o zaman bana ekstra maliyeti 200 - 300 tl gibi bir para çıkmıştı şimdi 5 bin liralardan bahsediliyor denecek bir çok şey var ama burada söylenmiyor işte:embarras:

Geçmiş olsun Emre, güzel bir süreç değil ne yazık ki ama yapacak birşey de yok, ülkemiz böyle b.ktan bir yer...

Önce paypal yasağı ile yedik darbeyi... Sonra fastlad başta olmak üzere bazı alışveriş siteleri kapandı... Lipo getirmek, boya vb getirmek çok zorlaştı... Döviz kurları 2014 2015 lere kadar iyi geldi, sonra kademeleri artışlar, 2018 yazından itibaren de orantısız artışlar oldu... Sonra da hazine bakanının öncülük ettiği herşeyi gümrüğe sokma, işi yokuşa sürme furyası başladı...

Eskiden gümrük ödemek bir üzüntü kaynağıydı. Şimdi sevinir olduk, oh oh sadece gümrük ödemekle kurtuldum diye... Allah devletimize zeval vermesin. Belki de bunlar daha iyi günlerimizdir :rolleyes: