Mini Titan V1 Gaz almama problemi

burakonder

Yeni Uye
Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.Sorun şu ayarları güzelce yaptım bi 10-15 saniye havalandırdım kırmamak için indirdim yavaşca fakat tekrar gaz verdiğimde motor hiç dönmedi tekrar tekrar denedim döner gibi oluyor kesiliyor bu sorun daha öncede olmuştu nasıl çözdüğümü hatırlamıyorum :) neden olabilir

Pilinizin durumu nedir , yeni mi eski bir pil mi.Ben de de aynı sıkıntı olmuştu , eski piller tam dolu gibi görünse de bazen çökme yapıyor , ben sorunu yeni batarya taktığımda anlamıştım , bir de üzerindeki esc orjinal Ace bl 40 ise , çok güzel bir esc olmasına karşın tekrar program yapmanda fayda var.Gaz almama problemi , hele hele hoverden sonra ise , başka nasıl çözülür bilmiyorum.Motordan da olabilir , motorlar kolay kolay bozulmaz ama , elektronik bu ,belli olmaz.

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Pilinizin durumu nedir , yeni mi eski bir pil mi.Ben de de aynı sıkıntı olmuştu , eski piller tam dolu gibi görünse de bazen çökme yapıyor , ben sorunu yeni batarya taktığımda anlamıştım , bir de üzerindeki esc orjinal Ace bl 40 ise , çok güzel bir esc olmasına karşın tekrar program yapmanda fayda var.Gaz almama problemi , hele hele hoverden sonra ise , başka nasıl çözülür bilmiyorum.Motordan da olabilir , motorlar kolay kolay bozulmaz ama , elektronik bu ,belli olmaz.
piller yeni biri gens ace 2600 diğeri techone 2200 programlama olayınada gelince programlama moduna sokamadım esc yi bir türlü manuel yardımıyla girmiştim daha önceden ayarlamıştım ama çıkamamıştım şimdide giremiyorum :) anlamadım nasıl oluyor bu iş :)

ESC'nin lehimlerini kontrol etmeni öneririm ilk olarak. Birde gaz'da trim verilmemiş olmalı, muhtemelen sende trim var o yüzden giremiyorsun ayar menüsüne belkide.

Türker Akgün' Alıntı:
ESC'nin lehimlerini kontrol etmeni öneririm ilk olarak. Birde gaz'da trim verilmemiş olmalı, muhtemelen sende trim var o yüzden giremiyorsun ayar menüsüne belkide.
başka motor takıp denedim çalıştı kendi motorunu taktım şuanda sorun yok sorunun kaynağını araştırıyorum sürekli böyle yaparsa olmaz trim olmadığı halde girmiyor abi ayar menüsüne

Burak Önder' Alıntı:
başka motor takıp denedim çalıştı kendi motorunu taktım şuanda sorun yok sorunun kaynağını araştırıyorum sürekli böyle yaparsa olmaz trim olmadığı halde girmiyor abi ayar menüsüne
Türker'in dediği gibi bir yerlerde soğuk lehim olabilir. Motor değişimi sırasında yeniden temas etmeye başladığı için düzgün çalışıyor büyük ihtimal. Tüm kabloları ve uçlarını ve mümkünse ESC iç tarafını da kontrol etmeye çalış ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Türker'in dediği gibi bir yerlerde soğuk lehim olabilir. Motor değişimi sırasında yeniden temas etmeye başladığı için düzgün çalışıyor büyük ihtimal. Tüm kabloları ve uçlarını ve mümkünse ESC iç tarafını da kontrol etmeye çalış ;)
akşam kontrol edeyim dediğiniz gibi soğuk lehim olabilir

Burak pilin voltajı düştüğünde motorun enerjisini kesebilir bunuda ancak esc nin menüsüne girerek halledebilirsin sendeki esc aynı zamanda TT uçaklarda da kullanıldığı için uçak menülerinde bu esc pil azaldığında motora enerjiyi kesip sadece servolara enerji veriyor .

Daha önce bir arkadaşım benzer bir problem yaşamıştı.motoru çalıtırmadığında pil voltajını bir ölç.Manualine bir bak bakalım.