Model Uçakcı Adaylarına Tavsiyeler

iŞTE OLDUĞUM İÇİN KELİME KELİME OKUMAYA ÇALIŞTIM AMA KAÇIRDIM .. PEKİ BU TRAİNER IN MARKASI MODELİ NEDİR ACABA ? BEYAZ OLAN ÖNERİLEN MODELDEN BAHSEDİYORUM .. YADA ONA BENZER BAŞLANGIÇ İÇİN ELEKTRİKLİ OLAN MODEL NEDİR NELERE BAKMALIYIM ?

Zagi modelleri ile başlamak doğru mudur? Fiberli bant sayesinde kırılmadıkları yazılıyor. Ayrıca yapmının basit olması nedeniyle cezbetti beni.

Doğukan Demirer' Alıntı:
iŞTE OLDUĞUM İÇİN KELİME KELİME OKUMAYA ÇALIŞTIM AMA KAÇIRDIM .. PEKİ BU TRAİNER IN MARKASI MODELİ NEDİR ACABA ? BEYAZ OLAN ÖNERİLEN MODELDEN BAHSEDİYORUM .. YADA ONA BENZER BAŞLANGIÇ İÇİN ELEKTRİKLİ OLAN MODEL NEDİR NELERE BAKMALIYIM ?
Dogukan sordugun sorunu cevabi asagidaki konunun Ozellikle 2. mesajinda mevcut :RCKolik:

Seçkin Albamya' Alıntı:
Zagi modelleri ile başlamak doğru mudur? Fiberli bant sayesinde kırılmadıkları yazılıyor. Ayrıca yapmının basit olması nedeniyle cezbetti beni.
Dayaniklikla ilgili hakli olabilirsin ama burada amac onemli. Eger ucak ucurmayi ogrenmek istenirse gerek yapisi, ucus karakteristigi, gerekse inis takimi ve ozellikle rudder olmamasi nedeniyle bence zagi tam olarak ucak sinifina girmiyor. Yani 1 Yil zagi ile uctuktan sonra normal ucaklara gecildiginde ogrenilmesi gereken hala epey bir sey bizi bekliyor olacak.

Seçkin Albamya' Alıntı:
Zagi değişik bir uçak. Önceden rudder kullanmazdım ama şimdi az da olsa kullanıyorum. İlk Zagi tarzı uçağı uçurdugumda garip gelmişti rudder olmaması. Önceden hiç uçak uçurmadıysan bence şimdilik trainer tarzı ile başla. Sonra insan sıkılıyor değişik model istiyor o zaman yaparsın zagiyi

Edit: Mehmet abi yukarda " Yani 1 Yil zagi ile uctuktan sonra normal ucaklara gecildiginde ogrenilmesi gereken hala epey bir sey bizi bekliyor olacak. " demiş. Bence en önemlilerden biriside rudder. Geçen gün ilk defa pistten iniş kalkış yaptım. Ve havada anormal şeyler oldu ikisinde de acil iniş yapmam gerekti. Rudder 'ın önemini o zaman daha iyi anladım :)

Zagi arkasından hemen yeni model yapacağız. Sadece önayak olmasını düşünüyorum. Amaç uçurmayı öğrenmekten ziyade inşa tecrübesi kazanmak. Bu modelden sonra (1-2 hafta içerisinde) yeni modele geçmemiz gerekecek zaten. Sponsordan da para koparırken boş durmayacağız :D .

Seçkin Albamya' Alıntı:
Zagi arkasından hemen yeni model yapacağız. Sadece önayak olmasını düşünüyorum. Amaç uçurmayı öğrenmekten ziyade inşa tecrübesi kazanmak. Bu modelden sonra (1-2 hafta içerisinde) yeni modele geçmemiz gerekecek zaten. Sponsordan da para koparırken boş durmayacağız :D .
O zaman her zaman soyledigimiz gibi, bari ilk zagiyi kendin kesmeye ugrasma. Kesilmis ve elektronik olarak test edilmis hazir bir konfigurasyonu tercih et ki, modeli havalandirma derdin olmasin ;)