Multicopter deyip Geçmeyelim, Dikkat edelim !!!

Bir konu Hortlatalım, hemde Quadlara neden kötü baktığımızı hatırlatalım, Tabi ki Kullanıcılardan dolayı. İzlediğim kadarın bir çok bölüm başkalarını taciz etmekten geçiyor.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Ne zamandır "drone"cular gündeme gelmiyordu iyi oldu valla :lol: yalnız diğer konuda düştüğümü görüp açtıysanız konuyu valla alacağınız olsun :halay:

Neyse şaka bir yana bende küçük bir katkı yapayım bilenler vardır efsane avcıları diye bir program var böyle genel kabul görmüş veya çok bilinen konuları ele alıp deneyler ile inceliyorlar. Bunun bir bölümünde konu multikopterlerdi. Yapılan bir çok test oldu benim paylaşacağım son test karbon pervaneler ile gerçekleştiriliyor. Makette insan anatomisine yakın olacak şekilde tasarlanmış. Hedef alınan yer boyun kısmı özellikle şah damarı olarak bilinen damara zarar verip vermeyeceği...

Ne zamandır "drone"cular gündeme gelmiyordu iyi oldu valla :lol: yalnız diğer konuda düştüğümü görüp açtıysanız konuyu valla alacağınız olsun :halay:

Neyse şaka bir yana bende küçük bir katkı yapayım bilenler vardır efsane avcıları diye bir program var böyle genel kabul görmüş veya çok bilinen konuları ele alıp deneyler ile inceliyorlar. Bunun bir bölümünde konu multikopterlerdi. Yapılan bir çok test oldu benim paylaşacağım son test karbon pervaneler ile gerçekleştiriliyor. Makette insan anatomisine yakın olacak şekilde tasarlanmış. Hedef alınan yer boyun kısmı özellikle şah damarı olarak bilinen damara zarar verip vermeyeceği...

Yok abi hiç düştüğünüzü felan görmedim, youtube çıkardı karşıma, epic felanda diyince daldım yarısını izledim sonra aklıma paylaşmak geldi.

Birde sizin tırnağınız olamaz oradaki uçanlar keşke herkes sizin kadar bilinçli olsa işi aslına göre yapsa, baksanıza videoda sürekli birilerini taciz ve özel hayata müdahale var. sizin zararınız olsa olsa kendinize olur, o bizde de var inanın helikopter multiden çok daha tehlikeli.

Lütfen gücenmeyin sizin ve sizin gibi modelcileri bu Droneciler sınıfına hiç koymadım koymamda. :saygilar::saygilar::saygilar:

:saygilar::saygilar:

Görüntülerin bazıları komik ama çoğu endişe verici ,hatta bir tanesi sanki korku filmi gibi .Adam 8 km yüksekliği test ediyor ve iyi ki uçak denk gelmiyor , düşünsenize böyle bir mal yüzünden koca uçaktaki yüzlerce insanın can güvenliği tehlikeye giriyor , uçak imalatçı firmaların da derdi bu , sen milyon dolarlar harca , uçuş emniyeti ve güvenlik önlemleri için herşeyini seferber et , böyle bir salak yüzünden emekler heba olsun.
İşte bu yüzden sevemedim bu aletleri , yarardan çok zarar vermek için kullanılıyor.Ne kadar bilinçli kullanan arkadaşlarımı parantez dışında tutmaya çalışsam da ,sanki alet her türlü kötü amaca hizmet etmek için tasarlanmış gibi , eline alan uçuruyor abi , ve buna alınan tüm önlemler yeterli gelmiyor, gelemez de....:angry:

Bir konu Hortlatalım, hemde Quadlara neden kötü baktığımızı hatırlatalım, Tabi ki Kullanıcılardan dolayı. İzlediğim kadarın bir çok bölüm başkalarını taciz etmekten geçiyor.

Abi bugün bi saydım,4 kere uçmuşum,5 kere düşmüşüm.

İsmail hocam düşülmeyen o iki uçuşu ben yaptım hatırlarsan aman düşer de diye sakin sakin uçtum. ama senin düşüler de pilotaj yoktu teknik sorunlardan düşürdün Quadı
Desene elimde pek bir şey kalmadı.Sonraki buluşmaya hazırlanıyorum şimdiden.Haberin olsun,sahaya ağır ineceğim bu kez.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa ÇOBAN