Multikopter Kalkış Sorunu

Eyüp Aydın' Alıntı:
Mehmet abi tavsiye için teşekkürler. Selçuk hocam deneyip sonucu bildiricem. Daha önce gerek kumada gerekse kart üzerinde birçok oynama yaptım ama maalesef dört motorun da eşit hızla dönmesini başaramadım. :rolleyes:

Peki Esc calibrasyonlarını doğru yaptığına emin misin ? Yani yaptığına dair onay sesi alabildin mi ? çift uzun bipli gibi falan ? simonk yüklü esc ler e yazılım atabilme şansın var mı? mesela blheli yükleyebilir misin? genelde simonk çok başarılı, senkronizasyon sorunu çıkarmaması gerekirdi. olmazsa esclere blheli yükleyip denemek gerek...

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Peki Esc calibrasyonlarını doğru yaptığına emin misin ? Yani yaptığına dair onay sesi alabildin mi ? çift uzun bipli gibi falan ? simonk yüklü esc ler e yazılım atabilme şansın var mı? mesela blheli yükleyebilir misin? genelde simonk çok başarılı, senkronizasyon sorunu çıkarmaması gerekirdi. olmazsa esclere blheli yükleyip denemek gerek...

Hocam ESC'leri hem ayrı ayrı hem de 4'ünü birden kart üzerinden kalibre ettim. Tepkileri aynı yani o yönden bi sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Yazılım atma konusunda henüz bi girişimim yok şimdilik.

Eyüp Aydın' Alıntı:
Hocam ESC'leri hem ayrı ayrı hem de 4'ünü birden kart üzerinden kalibre ettim. Tepkileri aynı yani o yönden bi sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Yazılım atma konusunda henüz bi girişimim yok şimdilik.

belki saçma olacak ama propellerin yüzeyleri ters bakıyor olabilir mi ? ters takılmış olabilirmi ön yüzü arkaya bakıyor falan ?

kartta Misc. Settings falan var sanırım, oradan min. throttle settings deki 10 olan değeri 12 ye çekip dener misin...

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
belki saçma olacak ama propellerin yüzeyleri ters bakıyor olabilir mi ? ters takılmış olabilirmi ön yüzü arkaya bakıyor falan ?

kartta Misc. Settings falan var sanırım, oradan min. throttle settings deki 10 olan değeri 12 ye çekip dener misin...

Hocam pervaneler veya diğer ana unsurlar defalarca kontrol edildi. Dediğiniz ayarı 12 yapsamda fayda etmedi. Son olarak motorun biri arıza verdi ve bir süre ertelemek zorunda kaldım. Teşekkürler.

Hocam bu durum bendede olustu multiwii kartimin yazilimini defalarca kontrol etmeme ragmen hep bu sekilde ileri yonde fazla hareket edip takla atiyor. Sorunu cozersen yazarmisin nedenini [emoji1]

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hakan daşpınar' Alıntı:
Hocam bu durum bendede olustu multiwii kartimin yazilimini defalarca kontrol etmeme ragmen hep bu sekilde ileri yonde fazla hareket edip takla atiyor. Sorunu cozersen yazarmisin nedenini [emoji1]

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kk2.1.5 Evo ile aynı sorun var.

Konu 2015'den kalma başka bu şekilde bir konu bulamadım ama aynı sorunu bende yaşıyorum.Çözümleri deneyip kontrol etmeme rağmen bende de yatıyor.Alet sağa yatarken komple sola yatırarak kaldırmaya çalıştığımda yine sağa yatıyor.Kaygan bir zeminde kalkmaya yakın bir anda Rudder ile oynama yaptığımda hiçbir dönüş göremiyorum.

Konu 2015'den kalma başka bu şekilde bir konu bulamadım ama aynı sorunu bende yaşıyorum.Çözümleri deneyip kontrol etmeme rağmen bende de yatıyor.Alet sağa yatarken komple sola yatırarak kaldırmaya çalıştığımda yine sağa yatıyor.Kaygan bir zeminde kalkmaya yakın bir anda Rudder ile oynama yaptığımda hiçbir dönüş göremiyorum.

Merhabalar öncelikle yaşadığınız sorun ile ilgili konulara bakarak sizin sorununuzu çözüyor mu diye baktıktan sonra kendinize ait bir konu ile doğru yerde soru sormanız çok daha kullanışlı olacaktır.

Aynı zamanda alet dediğiniz cihazın multicopter olduğunu varsayıyorum ama bu da yeterli değil kullandığınız uçuş kartı sistem elemanları neler hiç bir bilgi yok. Bunun dışında çok emin olmamakla birlikte rudder terimi çok sık kullanılmıyor multikopterlerde. Sonuç olarak bence siz sorununuzu yeni bir konu açarak ve zorunlu ekipmanlar formunu doldurarak açık bir şekilde yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız :)