Muscat Tayyare Fabrikası'ndan haberler

Merhaba kardeşim. Uzun bir süre sonra böyle bir videoda seni yeniden görmek çok güzel oldu. :thumbup:

Dediğin gibi bu "Muscat Tayyere Fabirkası"nın son videosu. Şöyle bir düşünüyorum da diğer atölyede dahil olmak üzere "Muscat" atölyesinde hepimizin çok güzel anıları var. ;) Özellikle CANLI yayınlarımızı unutmak mümkün değil. :heartxf:

Yeni ülke yeni düzen kolay olmayacaktır ve dediğin gibi imalat kısmına belli bir süre ara vermek zorunda kalacaksın. İnşallah bu süre çok uzun sürmez ve tıpki eski günlerde olduğu gibi kaldığımız yerden yeni atölyemizde yeni projelere yelken açarız. :)

Yav Özgür abi İngiltere falan yazmışsın bu zamanda beni çatlatacak mısın ;D
Oraların nimetlerinden bol bol faydalanacağını ve muscat ı aramayacağını bize de aratmayacağını düşünüyorum. Hayırlı olsun :saygilar:

Dediğin gibi bu "Muscat Tayyere Fabirkası"nın son videosu. Şöyle bir düşünüyorum da diğer atölyede dahil olmak üzere "Muscat" atölyesinde hepimizin çok güzel anıları var. ;) Özellikle CANLI yayınlarımızı unutmak mümkün değil. :heartxf:

İçim bir buruk zaten Adminim, kendine has sıkıntıları olsa da güzel ve özeldi benim için Umman maceramız, modelcilik açısından da "expatmodeller"ın doğup geliştiği yer sonuçta. Bundan sonra expat kısmı tartışılır ama modeller kısmı baki, hem iş hem hobi alanında :)

Yeni ülke yeni düzen kolay olmayacaktır ve dediğin gibi imalat kısmına belli bir süre ara vermek zorunda kalacaksın. İnşallah bu süre çok uzun sürmez ve tıpki eski günlerde olduğu gibi kaldığımız yerden yeni atölyemizde yeni projelere yelken açarız.

Kısmet diyelim, ben tipik olarak en kötüye hazırlıyorum kendimi, buraya geldiğimde de ilk sene çok sınırlı olmuştu modelcilik aktivitelerim, sonuçta hobimiz, ne kadar vazgeçilmez olsa da en önde yer almıyor öncelikler listesinde. Ama uzun vadede daha kaliteli bir şekilde devam ediyor olacağımı öngörüyorum :thumbup:

Herşeyden önce hayırlı olsun!

Teşekkür ederim :saygilar:

İsim de bence MTF olarak kalsın.
M, Muscat olmak zorunda değil. Muhterem, Manyak vs gibi cok çeşitli anlamları olabilir ne de olsa

Bu da iyiymiş, ama geleneğe aykırı, İTF olarak başladı MTF olarak devam etti, gittiğim yerin ismini alarak devam etmesi icab eder. Şöyle bir baktım da yakınlarda M ile başlayan bir yer yok malesef :lol:

Hayırlı uğurlu olsun. :bravo:

Teşekkürler :saygilar:
En zoru kafayı taşımak, onu taşıdıktan sonra fabrika hiç dert değil. :laugh:

Ooo kafa çoktan taşındı abi :lol::lol: adamlar 25 martta iş görüşmesi için davet ettiler, doğrudan direktörümüz sizinle görüşmek istiyor dediler, 4 nisanda görüştük, 8 nisanda iş teklifi geçtiler. Benim kafa zaten 4 nisanda görüşmenin "formalite" olduğunu farkettiğimden beri orda :lollol:

Çok özletme kendini. :RCKolik:

İnşallah. Vizelerin çıkış tarihine göre fırsat olursa Türkiye de kısa bir süre kalma ihtimali var ama açıkçası pek umutlu değilim. Fırsat olursa uğramaya çalışacağım :thumbup:

Off çok iş ! Düşününce öyle bir gözümde büyüdü ki... :rolleyes: Valla ailecek kolay gelsin hepinize:saygilar:

Çok teşekkürler, aslında neredeyse bitti diyebilirim paketleme, malum video eski, çok zaman geçti üzerinden çok da iş yapıldı. Tamamen bitip rahatlayınca burada aşama aşama paylaşırım fotoları. 10 metreküp civarı bir tahminimiz vardı, epey bir hacim küçültme yapabildim, sırf plastik maketleri yeniden kutulayarak 1 metreküpe yakın hacim kazandım, azaltılan her desimetreküp cepte kalan para demek sonuçta..

Zaten özlemiştik, biraz daha özleyeceğiz anlaşılan. Acelesi de yok elbette; yeter ki sağ salim geçsin gitsin

İnşallah arayı çok açmayız :saygilar:

Valla İngiltere'de modelcilik yasa dışı bir şey değil. Towerhobbies falan da tıkır tıkır ürün gönderir. Bunları düşününce taşınma zahmetine değer. ;D

Towerla kavgalıyım :lol::lol: onlardan sipariş falan vermem. Ama olayın yasal olması benim için uzun bir aradan sonra Airacobra, Me-110, RV-4, P-40, Taylorcraft ve Chipmunk ile kavuşma fırsatı anlamına geliyor :heartxf::heartxf::heartxf:

Teşekkürler :saygilar:

Yav Özgür abi İngiltere falan yazmışsın bu zamanda beni çatlatacak mısın ;D

İngilizler de beni çatlatıyor merak etme, 15 günde çıkar vizeler gel 1 haziranda başla dediler, evdeki eşyaları falan hızlıca sattık, vize falan yok ortada, boş evde şişme yatağı koltuk yaptık oturuyoruz ;D Bunlar yine iyi hallerimiz, haziran sonunda evi de teslim etmemiz gerekecek ve bir ihtimal temmuz sonuna kadar vizeler ulaşmayabilir de.. Temmuzda, 45 derece sıcakta, otel odasında tıkılmış vaziyette hapis kalacağız bir nevi ;D

Oraların nimetlerinden bol bol faydalanacağını ve muscat ı aramayacağını bize de aratmayacağını düşünüyorum. Hayırlı olsun

Teşekkürler :saygilar: hele bir gidelim de hayırlısıyla...

İş anlamında olumlu bir gelişme gibi görünüyor, hayırlı uğurlu olsun inşallah :bravo:

Taşınma süreci de ne bileyim.. videodan bile baya zor görünüyor :D kolay gelsin, kazasız belasız süreç geçer umarım.

İş anlamında olumlu bir gelişme gibi görünüyor, hayırlı uğurlu olsun inşallah :bravo:

Taşınma süreci de ne bileyim.. videodan bile baya zor görünüyor :D kolay gelsin, kazasız belasız süreç geçer umarım.

Kusura bakmayın tam taşınma öncesi iyice yoğunlaştı işler yazamadım. Teşekkür ederim, iş teknik olarak daha iyi olacak, en azından beklentim o yönde :)

Taşınma bu sabah tamamlandı çok şükür, epey zorlu oldu gerçekten de, neyse ki geçen seneki taşınmanın tecrübesiyle bu sene daha erken başladım, daha sistemli çalıştım tasnif işlerinde. Bu sabah da nakliye şirketinin elemanları gelip herşeyi yükleyip gittiler.. 2-3 ay sürecek ayrılık başladı. Kutulama ve düzen o kadar iyi oldu ki oraya gidince de hiç açmadan depoya doldururum herhalde bunları.. şu an okadar yorgunum ki gözüm kesmiyor bunca şeyi açmayı ?

Üstadım hayırlısı olsun, zor bir iş , bırak taşınmak badana boya bile çalışan bir aile için korkulu rüya, de ki sen ülke değiştiriyorsun, Allah yardım edip işini rast getirsin ,her yerin avantajı ve dezavantajı olacak muhakkak.Allah sağlık ve sıhhat versin ,hepsini aşacağina canı gönülden eminim inşallah :saygilar:

Üstadım hayırlısı olsun, zor bir iş , bırak taşınmak badana boya bile çalışan bir aile için korkulu rüya, de ki sen ülke değiştiriyorsun, Allah yardım edip işini rast getirsin ,her yerin avantajı ve dezavantajı olacak muhakkak.Allah sağlık ve sıhhat versin ,hepsini aşacağina canı gönülden eminim inşallah :saygilar:

Ustam kusura bakmayasın öyle bir koşturmaca içindeydik ki yazma şansım olmadı önceden. son 12 ayda 3 kez ev taşıdım, doz aşımı oldu resmen, fazlasıyla yorucu tüketici. Üstüne üstlük bir de yabancı bir ülkede ev kapatıp temelli ayrılmak için bir dolu işle boğuşmak da çok zor işmiş gerçekten. Bir de kendi ülkene dönüyor olmamak da işleri daha bir zorlaştırıyor, ilave bir dolu iş ekliyor listeye..

Öyle veya böyle, uçağa binmeden önceki son 3-4 saate kadar koşturmaca devam etti ama çok şükür herşeyi halledip cuma geceyarısı uçağa binebildik ve cumartesi sabahı itibariyle geçici olarak da olsa yurda ayak bastık. Cumartesiye kadar burada da halletmem gereken bir dünya işi halledip cumartesi sabahı yeni macera için uçağa biniyor olacağım.

Çok teşekkür ederim :saygilar:

Şunları da paylaşayım:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bakalım bu kutular İngilterede açıldıklarında modeller ne durumda çıkacaklar..

Öyle veya böyle, uçağa binmeden önceki son 3-4 saate kadar koşturmaca devam etti ama çok şükür herşeyi halledip cuma geceyarısı uçağa binebildik ve cumartesi sabahı itibariyle geçici olarak da olsa yurda ayak bastık. Cumartesiye kadar burada da halletmem gereken bir dünya işi halledip cumartesi sabahı yeni macera için uçağa biniyor olacağım.
Valla biz bir şehirden başka bir şehre gitmeye üşeniyoruz, sen ise ülke değiştiriyorsun kardeşim. ;) Neyse işin zor kısımlarını bitirmişsin, son bir dönemeç kalmış. :thumbup:
Bakalım bu kutular İngilterede açıldıklarında modeller ne durumda çıkacaklar..
İnşallah sorunsuz bir şekilde teslim alırsın kardeşim. ;)