Naze32 ve PDB Yerleşimi

mehmetborann

Yeni Uye
Herkese merhaba,
Toplamaya devam ettiğim mini quadımda aklım takılan ufak bir sorun var. Resimdeki gibi Naze32'yi ve PDB'yi alt alta plastik hex vidalarla yerleştirdim. PDB altta duruyor. Merak ettiğim konu ise PDB'den geçecek olan yüksek akım manyetik alan oluşturup Naze32'nin sensörlerini etkiler mi acaba? Tecrübeli abilerden yardım bekliyorum :) Henüz piller gelmediği için deneyemedim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Matek Mini Power Distribution Board

Galaxy A5 cihazımdan gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Naze32 ve PDB Yerleşimi

Pek sorun olmaz... PDB ile Nazenin arasında kullandığın spacerden en alta da koyarak biraz yükseltirsen en alt kısıma da alıcını koyabilirsin. ben o şekilde kullanıyorum daha hiç sorun olmadı... Yani Frame-d4r 2 alıcı - PDB -naze olacak şekilde.

Gelelim en önemli konuya Akım konusu

- Kullandığın PDB çok iyi değil açıkcası neden diye sorarsan + - uçlar hep ayrı ayrı yollardan geliyor bu yollar da çok ince ve bozulabiliyor yada az akım iletiyor. buda başlı başına bir sorun. Net ve tam akım almak istiyorsan hiç PDB kullanmadan kabloları direk birbirine lehimlemelisin.

yada 2 nci bir seçenek şöle bir PDB var

+ ve - uçlar birtaraf da toplanmış bu kısımların tamamına lehim atarak bütün kabloları bir aradaymış gibi tam akımı sağlayabilirisn

+ kısımındaki lehim gibi atar isen bakırın geçiremediği akımı lehim ile geçirmiş oluruz... buda bize bir nevi tam akım sağlamış olur...

Musa Serdar TERZİOĞLU' Alıntı:
Gelelim en önemli konuya Akım konusu

- Kullandığın PDB çok iyi değil açıkcası neden diye sorarsan + - uçlar hep ayrı ayrı yollardan geliyor bu yollar da çok ince ve bozulabiliyor yada az akım iletiyor. buda başlı başına bir sorun. Net ve tam akım almak istiyorsan hiç PDB kullanmadan kabloları direk birbirine lehimlemelisin.

Hocam sınavlardan dolayı anca vakit bulabildim. Benim aldığım PDB'nin özelliklerine baktım her bir ESC icin 25A'e kadar özelliği varmış. Benim ESC'ler en fazla 12A çekecek. Kabloların derli toplu olması için heves etmiştim. Digerini de alirim ama geç geliyor. Sizce idare eder mi beni bu PDB?

Mehmet Boran' Alıntı:
Hocam sınavlardan dolayı anca vakit bulabildim. Benim aldığım PDB'nin özelliklerine baktım her bir ESC icin 25A'e kadar özelliği varmış. Benim ESC'ler en fazla 12A çekecek. Kabloların derli toplu olması için heves etmiştim. Digerini de alirim ama geç geliyor. Sizce idare eder mi beni bu PDB?

Güzel bir pdb aldığınız. Fazlasıyla işinizi görür. Yeni birşey almaya gerek yok.

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Güzel bir pdb aldığınız. Fazlasıyla işinizi görür. Yeni birşey almaya gerek yok.
Çok teşekkür ederim Nesimi abi. Rahatladım şimdi :) En kısa zamanda uçuşa hazır inşallah