Nitro lu Başlangıç Helikopteri Leo GP 15

İlgi Alanı
Hepsi
Ünlü Taiwan motor imalatçısı LEO firmasından küçük, kaliteli ve ekonomik bir başlangıç helikopteri.

Tek parça sert grafit üst şasesi tüm mekaniğe sağlam, montajı ve demontesi kolay bir platform oluşturmakta. 120 derece CCPM swashplate sistemin belkemiği olan 3 adet servo bu tek parça üst şaseye bağlanıyor.
Alt Alüminyum şase; kavramalı ve soğutmalı 18 lik(ABC) nitro motorun ve yakıt deposunun montajını son derece rijit ve pratik hale getiriyor. Tamamı rulmanlı olan mekanik oldukça hassasiyet ve uzun kullanım ömrü vaadediyor.
Kayış aktarmalı kuyruk mekaniği,alüminyum kuyruk borusu,ahşap ana palleri,başlangıç ve akrobatik uçuş ayrı için 2 takım gelen paddelları,kırmızı ve mavi renk iki takım çıkartmaları,11.5 e bir redüksiyonu,1200 gr uçuş ağırlığı,900 mm boyu sayılabilecek özelliklerinden bazıları.

Standart olarak gelen sert bakalit parçalar ortaya ekonomik ama bir okadar sağlam ve hafif bir mekanik getiriyor.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üzerinde pullstart bulunması ilgimi çekmişti.

Regülatör ve buji ısıtıcısı da üzerinde olunca model oldukça pratik bir kullanım sağlıyor.

Gerçekten ilginç bir Heli [emoji106]
Ali Haydar maliyet ne olmuştu.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu modelin ismini ilk defa duyuyorum ama pullstart üzerinde değişik bir modelmiş gerçekten :)

Bu arada kaclik pal ceviriyor acaba ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Model güncel bir model halen İzmir de bilinen bir modelcide satılıyor . Ölçüler trex 500 ile çok yakın. 500 Pali çeviriyor sanırım.

Tanıtım videosu:
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Merak ettim fiyatini ?? Musait bir zamanda bakalım kaç para istiyorlarmış :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Vay daha once konusu bile acilmis demek :D
Ben helikopterin ismi dışında konuda geçen bir şey göremedim o nedenle açılmış saymıyorum bir resmi bile yok [emoji1] [emoji1]

Antika merakı olan koleksiyoncular için bence daha uygun. Böyle modeller kaldı mı ya bunun yerine raptor 30 bile daha gideri var bence. yada gaui nin bu boyutta nitrolu bir modeli vardı.

Oğuz Gün' Alıntı:
Antika merakı olan koleksiyoncular için bence daha uygun. Böyle modeller kaldı mı ya bunun yerine raptor 30 bile daha gideri var bence. yada gaui nin bu boyutta nitrolu bir modeli vardı.
Oğuz bey burada aranan özellik fiyat olduğu için bu model öne geçti yoksa kalite değil gaui nin fiyatına bundan bir kaç tane alırsın.

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Oğuz bey burada aranan özellik fiyat olduğu için bu model öne geçti yoksa kalite değil gaui nin fiyatına bundan bir kaç tane alırsın.

Ama fiyat diyede bu kadar eski model eski teknolojiye gidilmezki yazık yana buna verilecek tek kuruşa. Fiyatsa bir ara thk da satılan rota 50 lerden ne farkı var bunun. Yedek parça olsun yapılacak upgrade ler olsun uzun vadede baya masraflı olur bence bu model. Zaten nitrolar eskisi kadar rağbet gören modeller değil fiyatları uçuk değil artık ama bu model gerçekten gördüğüm kadarıyla dibin dibi tarzında bilmeyen birisi güzel birşey galiba diye alabilir yazık olur.

Açıkcası model başlangıç helikopteri olarak tanıtılıyor zaten yıllarca yüksek performanslı akrobatik pek çok heli kullanmış biri olarak bu modelden bir akrobasi performansı beklemiyorum benim ilgimi çeken kısmı pull start lı olması ve küçük olması. Pratik bir heli hem sesi hem dumanı keyif için adrenalin değil.