Nitro Motorların Bakımı Hakkinda Bilgi

Sümer Yamaner' Alıntı:
Elimdeki son nitroyu kullanacağım. Acilen bulmam lazım.

Bülent abi ile bir konuş istersen abi.Nerden temin ediliyor o biliyordur.

Sümer Yamaner' Alıntı:
Hint yağlı yakıt kullanmazsan afaroz edilirsin dikkat et!!! :p
Ben hep ev yapımı % 17 hint yağlı yakıt kullanırım senelerdir. Kirlenirse kirlensin. Sararırsa sararsın.

Hint yağı candır! Egsoz kokusu da cabası...

Sümer Yamaner' Alıntı:
Elimdeki son nitroyu kullanacağım. Acilen bulmam lazım.

Sümer bey, biz İstanbulda bir yerden alıyoruz, yakıt için her şey ve fazlası var. KArgoyla gayet hesaplı da gönderiyor. Özelden ismini atıyorum.

yakıt işi dert maalesef, en azından benim için. kendin yapmak avantajlı ama sanayi tipi kaplar oldukça büyük, dolayısı ile danaya girer gibi ortaklı girmek lazım. orhanlı falan gibi kalabalık ekip olmak lazım. takabileceğim bir uçağı uçurabilir duruma gelince benzinli motora dönmek lazım.

sümer hocam, dün yakıtım ulaştı döktüm barelin oradan geceden sabaha kadar durdu bir hareket olmadı. sanıyorum kuzuyu yakıta yatırmak gerekecek belirttiğiniz gibi. parçalarına dağıtmama, bareli falan çıkarmama gerek olmayacak değil mi, sadece alttaki vidalardan karbüratörü çıkartıp hiç bir parçasını sökmeden yatırabiliyorum?

Burak Küçükerol' Alıntı:
yakıt işi dert maalesef, en azından benim için. kendin yapmak avantajlı ama sanayi tipi kaplar oldukça büyük, dolayısı ile danaya girer gibi ortaklı girmek lazım. orhanlı falan gibi kalabalık ekip olmak lazım. takabileceğim bir uçağı uçurabilir duruma gelince benzinli motora dönmek lazım.

sümer hocam, dün yakıtım ulaştı döktüm barelin oradan geceden sabaha kadar durdu bir hareket olmadı. sanıyorum kuzuyu yakıta yatırmak gerekecek belirttiğiniz gibi. parçalarına dağıtmama, bareli falan çıkarmama gerek olmayacak değil mi, sadece alttaki vidalardan karbüratörü çıkartıp hiç bir parçasını sökmeden yatırabiliyorum?
Aynen öyle...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

konuyu takip eden vardır belki yazayım, karbüratör sorunu halloldu.
hafta sonu bir çalıştırma denemesi yapacağım inşallah, bujiyi çıkarıp biraz yakıt damlatıp ateşlemeden çevirdim bir miktar. o şekilde bekletiyorum. umuyorum bir sıkıntı olmadan çalışacak. bu arada simülatöre devam :D

Burak Küçükerol' Alıntı:
konuyu takip eden vardır belki yazayım, karbüratör sorunu halloldu.
hafta sonu bir çalıştırma denemesi yapacağım inşallah, bujiyi çıkarıp biraz yakıt damlatıp ateşlemeden çevirdim bir miktar. o şekilde bekletiyorum. umuyorum bir sıkıntı olmadan çalışacak. bu arada simülatöre devam :D

Yakıtın iyi ise tabii ki çalışacak ama bujiyi değiştirmen gerekebilir. Ya da en azından bir akşam yakıta yatırıp beklet.

Sümer Yamaner' Alıntı:
Yakıtın iyi ise tabii ki çalışacak ama bujiyi değiştirmen gerekebilir. Ya da en azından bir akşam yakıta yatırıp beklet.

yakıt ticari %5 nitrolu. yeni buji aldım bujinin sorun çıkarabileceğini düşünerek.
hevesim tavan yapmış durumda, kursağımda kalmaz inşallah :D

Burak Küçükerol' Alıntı:
yakıt ticari %5 nitrolu. yeni buji aldım bujinin sorun çıkarabileceğini düşünerek.
hevesim tavan yapmış durumda, kursağımda kalmaz inşallah :D

Eee peki nerede uçucan???

Çok güzel heyecanlardır bunlar. Şimdiden tebrikler..

Deniz Tanrıverdi' Alıntı:
Çok güzel heyecanlardır bunlar. Şimdiden tebrikler..

Bu Burak denilen herif benim ilk öğrencilerimdendir. :) Üçüncü sortide Low Wing Trainer ile solo kalkıp uçup inmişti.

Murat Evitan' Alıntı:
Sümer abi orhanlı grubu hint yağlı yapma yakıtı çok tutuyor ve %90 ı kullanıyor.Bende ilk kez birkaç uçuştur bu yakıtı kullanıyorum.Üstadlar hint yağı faydalı diyor ama motoru çok kirletiyor ve sarartıyor.Bende şuan kullanıyorum ama halen kullanıp kullanmama konusunda ikilemdeyim.
Şimdi Murat sensodin beyazlatıcı alıp günde bir kere yeter ,diş fırçalar gibi fırçalarsan olur diye düşünüyorum.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sümer Yamaner' Alıntı:
Eee peki nerede uçucan???

hazerfen'e günlük geleceğim şimdilik hocam, üyelik çok avantajlı gelmedi nedense bana :)

Sümer Yamaner' Alıntı:
Bu Burak denilen herif benim ilk öğrencilerimdendir. :) Üçüncü sortide Low Wing Trainer ile solo kalkıp uçup inmişti.

dördüncü sortide de ağaca yapışmıştı zaten :D

Sümer Yamaner' Alıntı:
Senden el aldı ise ne mutlu Burak'a :halay:

Sent from my iPhone using Tapatalk