Nitrolu Patlar Motor Tavsiyesi

Onur TURAN

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Değerli arkadaşlar bilindiği üzere ' dan Raptor Titan X50 modelimde kullanmak üzere Thunder Tiger Redline 56 sıfır patlar motor satın almıştım. Heyecanla gelmesini beklerken bir taraftan da rodajı nasıl yapılır diye bakıyordum. Bugün nihayet il merkezine giderek kargodan motor ve diğer siparişleri teslim aldım. Heyecanla eve geldim. Motoru ve diğer aldıklarımı kontrol ederken bir baktım motorun döküm olan ancak isim olarak bilmediğim gövdesinde bir çatlak var. Şok olmakla beraber üzüntümü tahmin edersiniz. Hemen satın aldığım mağazayı aradım. Kendileri motoru gönderirken kontrol ettiklerini ancak böyle bir durumu görmediklerini söylediler. Bende tekrar anlatınca tamam motoru iade edin dediler. Fotoğraf isterseniz göndereyim dedim. İyi olur dediler. Bende çektim gönderdim. Konuşma esnasında elinizde başka motor varsa alayım dedim maalesef aynı motordan yok dediler. Yarın motoru iade edeceğim. Bu nedenle modelime uygun bir sıfır motor almak istiyorum. Patlar motorlar hakkında bilgisi olan arkadaşlarımızın tavsiyelerini bekliyorum. Bu arada maddi olarak bu aralar çok sıkıntılıyım. Motor için bütçem maksimum 600-650 tl.

Saygılarımla.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Gercekten şanssızlık olmuş Onur :-\ neyseki seni mağdur etmeyecekler ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Gercekten şanssızlık olmuş Onur :-\ neyseki seni mağdur etmeyecekler ;)

Teşekkür ederim Mehmet abi. Evet mağaza gerçekten ilgili ve ürünün arkasında durma cesaretini gösteren bir yapıya sahip.

Aynı sorundan şikayetçi birkaç yazı daha görmüştüm. Kronik gibi birşey sorun olacağını sanmam o kısım döküm olabilir. Sırf soğutucu kanallardan kaynaklanabilen bir sorun olabilir. Tabi o kadar para verdikten sonra üzerinde çizik bile görmek istemez insan en iyisini yapmışsınız. Promodelde bu konuda çok başarılı gerçekten. [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Doğuş' Alıntı:
Aynı sorundan şikayetçi birkaç yazı daha görmüştüm. Kronik gibi birşey sorun olacağını sanmam o kısım döküm olabilir. Sırf soğutucu kanallardan kaynaklanabilen bir sorun olabilir. Tabi o kadar para verdikten sonra üzerinde çizik bile görmek istemez insan en iyisini yapmışsınız. Promodelde bu konuda çok başarılı gerçekten. [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tam emin olmamakla birlikte benim bu konuda ki tahminim şu şekilde;
mevcut çatlaktan dolayı herhangi bir üfleme olması muhtemel ki bu durum da motor performansında düşüş olacaktır. İlerleyen zamanlarda ise çatlağın büyümesi ile parça kopması bile yaşanabilir. Tabi bu sadece tahmin. Senin de belirttiğin gibi Doğuş inan kutudan çıkarınca çizilebilir diye neredeyse yumuşak pamuksu örtüsü ile tutacaktım :D

Evet promodel gerçekten takdire şayan bir mağaza.

Her işte bir hayır vardır diye düşünmek lazım Onur, şansızlık olmuş. :(

Çok fazla performans kaygın yoksa normal seri O.S. motorları da düşünebilirsin bence Titan için. Memnun kalacağını düşünüyorum. ;)

Hatta Align motorlarda iyi ve ekonomik bir seçenektir. Bildiğim kadarıyla Align için O.S. tarafından üretiliyor bu motorlar ve birçok sorunsuz kullanan modelci arkadaşımız oldu.

Türker Akgün' Alıntı:
Her işte bir hayır vardır diye düşünmek lazım Onur, şansızlık olmuş. :(

Çok fazla performans kaygın yoksa normal seri O.S. motorları da düşünebilirsin bence Titan için. Memnun kalacağını düşünüyorum. ;)

Hatta Align motorlarda iyi ve ekonomik bir seçenektir. Bildiğim kadarıyla Align için O.S. tarafından üretiliyor bu motorlar ve birçok sorunsuz kullanan modelci arkadaşımız oldu.

Türker abi teşekkür ederim.
Abi içimi okudun desem yalan olmaz. Bende tam OS motorlara bakıyordum. Ancam takıldığım bir yer oldu onu soracaktım. Acaba aşağıda ki linkte bulunan motorlar 600 sınıfı için uygun olur mu? Şayet bunlar 600 sınıfı için uygun ise fiyat olarak düşük olan bulup almak istiyorum.

Onur TURAN' Alıntı:
...Bende tam OS motorlara bakıyordum. Ancam takıldığım bir yer oldu onu soracaktım. Acaba aşağıda ki linkte bulunan motorlar 600 sınıfı için uygun olur mu? Şayet bunlar 600 sınıfı için uygun ise fiyat olarak düşük olan bulup almak istiyorum.
Uygunlar Onur, rahatlıkla kullanabilirsin...

Türker Akgün' Alıntı:
Uygunlar Onur, rahatlıkla kullanabilirsin...

Tamam abi teşekkür ederim. Şimdi sıra pazarlık etmeye geldi :D