Normal bir modelden tranier modeli yapma

Ahmet Berkay Uçan

Yeni Uye
Yasaklı
İlgi Alanı
Uçak
Merhaba arkadaşlar ben hobiye yeni başlıyorum 2 sene önce bir simülatör kumandası almıştım fakat üniversite sınavı nedeniyle pek vaktim olmadı

Bu 3 aydır simülatörde çalışmalar yapıyorum ve tranier modellerini rahat bir şekilde uçurabilmeye başladım. Şimdi ise gerçek bir model almak istiyorum fakat İlersi için pek bütçem o sebeple Normal bir model alıp(tranier olmayan) o modelin kanat profilini , ağırlık merkezini vb şeyleri değiştirerek bir tranier gibi olmasada rahat uçurabileceğim bir model yapabilirmiyim.
Daha sonra tecrübe kazanınca orijinal haline getirip uçmaya devam ederim diye düşündüm ustaların fikrini alabilirmiyim

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar ben hobiye yeni başlıyorum 2 sene önce bir simülatör kumandası almıştım fakat üniversite sınavı nedeniyle pek vaktim olmadı

Bu 3 aydır simülatörde çalışmalar yapıyorum ve tranier modellerini rahat bir şekilde uçurabilmeye başladım. Şimdi ise gerçek bir model almak istiyorum fakat İlersi için pek bütçem o sebeple Normal bir model alıp(tranier olmayan) o modelin kanat profilini , ağırlık merkezini vb şeyleri değiştirerek bir tranier gibi olmasada rahat uçurabileceğim bir model yapabilirmiyim.
Daha sonra tecrübe kazanınca orijinal haline getirip uçmaya devam ederim diye düşündüm ustaların fikrini alabilirmiyim
Maalesef, yürümen 'gereken' yol belli. Ama doğrudan köpük warbird ile başlayan da yok değil.
Kaldı ki trainer bir modeli kırıp atacağım diye düşünme. Uzun yıllar mutlu olursun. Benim "emekliye" ayırdığım trainer uçağımı hala çok özlüyorum. Aynısını bulursam yine alacağım. Vakit ve enerji bulursam da şeklini hatırlayabildiğim kadarıyla plansız olarak bir gün sil baştan kendim imal ederim inşallah.

"Başka" bir uçağın ağırlık merkezini, kanat profilini vs değiştirirsen "başka bir uçak" olur zaten. Bu şekilde düşünmen de zaten trainer ile başlaman gerektiğini ve bu forumda çok şey okuman gerektiğinin kanıtı.

Bahsi geçen uçak ama bu sitede baya pahalı. Daha uyguna bulunabilir sanıyorum. Araştırmak lazım.

Aynen. Başka bir sitede aynı uçak başındaki 1 olmayan fiyatıyla satılıyordu. Maalesef kalmamış.

Bu araç sanırım artık üretilmiyor ama iyi düşünülmüş bir arac gibi duruyor ona benzer başka uçak modeli göremedim

fakat İlersi için pek bütçem o sebeple Normal bir model alıp(tranier olmayan) o modelin kanat profilini , ağırlık merkezini vb şeyleri değiştirerek bir tranier gibi olmasada rahat uçurabileceğim bir model yapabilirmiyim.

Merhaba.. Hazır bir uçak gövdesi de alabilirsin, ikinci yolu seçip daha uygun bütçe ile (gövde masrafını azaltarak) el yapımı bir uçakda yapabilirsin. En azından kırım yaşarsan yeniden aynı uçağı üretme kabiliyetin olur. Bu sayede el işçiliğinde gelişecektir. Bi ara mini talona benzeyen bi uçak yapmaya çalışmıştım. Gayette güzel uçmuştu. Bu tarz bir uçak yapıp altına tekerlek takabilirsin mesela..
Videosu burada: ( planı da açıklama kısmına koymuştum)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol