Duyuru Öne Çıkan Konular

Bu konu Yönetim tarafından bilgilendirme amacıyla açılmıştır.

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Forumda paylaşılan ve açılan her konu elbetteki çok önemli ve değerli :thumbup:

Fakat hepimizin fark ettiği üzere bazı konular var ki gerek içerik gerekse de emek olarak diğer konuların önüne geçiyor.

Özellikle forumun yoğun olduğu dönemlerde ne yazık ki bu tür konular, "NELER YENI" ve "SON MESAJLAR" kısmında çok çabuk arka plana düşebiliyor :embarras:.
Bu aslında uzun süredir fark ettiğimiz ama tam olarak çözüm bulamadığımız bir husus.

Bu tür paylaşımların daha uzun süre kolay bir şekilde erişebilir olması adına tüm dünyada "BLOG", "PORTAL" gibi farklı yöntemler kullanıyor.

Bizler şu ana kadar her ne kadar sizinle paylaşmamız olsakta bu yöntemleri demo ortamında test ettik. Her güzel şeyin ARTISI olduğu gibi ne yazık ki özellikle yönetimsel olarak EKSI yönleri de mevcut. Bu nedenle şu ana kadar pek içimize sinen bir yöntem bulamadık.

Neyse lafı fazla uzattım :D

Bugün itibariyle şu an için bize uygun en iyi yöntemin "ÖNE ÇIKAN" konular şeklinde paylaşılması olduğuna kadar verdik. Aslında bugün yeniden devreye aldığımız bu extra özelliğin eski ve kısıtlı versiyonunu bir ara forumda kullanmıştık. Bu yeni versiyon içimize daha çok sindiği için yeniden devreye almaya karar verdik.

Bundan böyle belirli aralıklarla bazı konuları ÖN PLANA çıkarıp, sizler tarafından daha kolay erişebilir olmasını sağlayacağız.

NOT-1: Konu gösterim sıralaması, konunun açılma tarihine göre otomatik olarak yapılmaktadır.

NOT-2: Öne çıkan konuya tıkladığınızda ne yazık ki "Okunmayan son mesaja" değil de konunun ILK mesajına gitmektedir. Bunu en kısa sürede revize etmeye çalışacağız.

ÖNE ÇIKAN konuları 2 şekilde takip edebilirsiniz.

1- Ana sayfada son konular listesinin hemen altında.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

2- Üst menüdeki "ÖNE ÇIKAN" menüsüne basarak

Alışkanlık olarak forum sayfasında aşağılara düştüğümde anasayfaya dönmeye çalıştığımda ilkine tıklıyordum. Şimdi ikinciye tıklamaya alışmam gerek. Ama bu da faydalı olmuş Mehmet abi, eline sağlık.

Bir de öne çıkan sekmesinde, 9 adet görüntüleme var. Fazlası için ikinci sayfaya git diyor... Farenin tekerleğini kaydırdıkça kendisi otomatik yenileyerek açsa güzel olurdu.

Alışkanlık olarak forum sayfasında aşağılara düştüğümde anasayfaya dönmeye çalıştığımda ilkine tıklıyordum. Şimdi ikinciye tıklamaya alışmam gerek. Ama bu da faydalı olmuş Mehmet abi, eline sağlık.
Güzel yorum için teşekkürler @Rasim Öztürk kardeşim :)

Genel prensip olarak tüm dünyada “Blog”, “Portal” sayfası forum default açılış sayfası olan “Forum” sayfasının soluna konuluyor. Özellikle sağa konulmuyor ki, “Neler Yeni” ve diğer önemli üst menüler çok fazla sağa kaymasın diye.

Bir de öne çıkan sekmesinde, 9 adet görüntüleme var. Fazlası için ikinci sayfaya git diyor... Farenin tekerleğini kaydırdıkça kendisi otomatik yenileyerek açsa güzel olurdu.
Bu özellik daha önce demo ortamında test ettiğimiz ve benimde beğendiğim bir özellik. Şu aşamada kullandığımız üründe ne yazık ki bu özellik yok :(

Ama kullandığımız ürünü kendi imkanlarımız çerçevesinde geliştirme çalışmalarımız devam ediyor. Programlama konusunda benden çok daha iyi olan @Ugur26 kardeşim sağolsun desteğini bizden esirgemiyor. Bu konuyu da not aldım, bakalım bu özelliği ilave edebilecek miyiz :)

Sayfa dizaynında şöyle bir değişiklik yapmayı planlıyoruz, çalışmamız devam ediyor :thumbup: (ilk 5 konu üstte ön planda, diğer konular mevcutta olduğu gibi liste halinde gösterilecek)

Evet @Ugur26 kardeşimin yoğun çalışmaları sonrasında "ÖNE ÇIKAN" sayfamızda epey bir düzenleme yaptık :thumbup: Kendisine tekrar teşekkür ederiz.

Notlarımızda kalan 1-2 küçük noktayı da en kısa süre içerisinde tamamlamayı planlıyoruz.

Yapılan düzenlemeleri kısaca özetlemek gerekirse;

1- Sayfaya, ana sayfada olduğu gibi SIDEBAR kısmı eklenti.
2- Sayfadaki İLK 5 konu daha ön planda gözükecek şekilde yeni gösterim eklenti.
3- Tüm resimlerin üzerine mouse ile gelince ZOOM IN özelliği ilave edildi
4- Tüm resimlere TIKLAYARAK konuya gitme özelliği ilave edildi.
5- Diğer küçük bazı görsel düzenlemeler yapıldı.

"Öne Çıkan Konular" kısmında uzun süre devam eden çalışmanın sonuna geldik :thumbup:

Normal sitelerde bolca gördüğümüz SLIDER ve Carousel yerleşimi ne yazık ki forum altyapısında yok :eek: Kısmı olanlar da bir şeye benzemiyor ;D

Forum yazılım geliştirme / düzenleme konusunda her zaman desteğini bizlerden esirgemeyen @Ugur26 kardeşim sağolsun, üşenmedi ve uygulamanın bu kısmını bize özel olarak yazdı :heartxf: Kendisine bir kez de buradan teşekkür etmek isteriz, ellerine sağlık kardeşim güzel bir iş çıktı ortaya %p:bravo:

Merak edenler arkadaşlarımız üst menüden ÖNE ÇIKAN kısmına tıklayarak bakabilirler.

Son düzenleme:
Daha önce ÜST kısma el atan @Ugur26 kardeşimiz, bu seferde konu listesine el attı. Sıfırdan tüm eklentiyi yeniden yazdı ve ortaya bizce şahane bir portal sayfası ortaya çıktı :hoppa:

Kullanıdığımız XENFORO yazılımda ücretli eklentiler dahil, bundan daha profesyonel bir PORTAL sayfası şu an için yok :D Yani para versek bundan daha güzel olamazdı :heartxf:

@Ugur26 kardeşimizin ellerine, kollarına sağlık %p:bravo::thumbup:

Yine @Ugur26 yazmış olduğu özel bir eklenti ile, ÖNE ÇIKAN lar kısmına aşağı doğru indikçe otomatik sayfa yükleme özelliği ilave edilmiştir :RCKolik:

@Mehmet Kucuksari abi önceki forumda çevrimiçi istatistikleri de vardı bilirsin,geçenlerde çok aradım yeni halimizde göremedim. Online süremi-zi merak ediyorum da :D