Özgün Yazılım ve Tasarım

bu gün ülkemizde İha üretimi olan firmanın ilk demosunu yaptığı ihanın videosunda yanılmıyorsam Futaba 7cap kullanıyor alıcı antenini ülkede bulamadığından yakınıyor bu gün geldiği noktaya bakmak lazım. :saygilar::saygilar:

Bu gün ihada geldiğimiz noktayı tartışmak çok mantıksız, herkes başka bir şekilde bakıyor çünkü....

Ama ben bu hayatta niye birşey olamamışım, bu videoyu izleyince birkez daha anladım. :rolleyes:

Şu özgüven.......... inanılmaz :saygilar:

Evet ya, izlemeyenler varsa Hakan Bayraktar'ın önce muhteşem inişini ve sonrada bir insanda özgüvenin nasıl tavan yapabileceğini görmek için mutlaka izleyin :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Evet ya, izlemeyenler varsa Hakan Bayraktar'ın önce muhteşem inişini ve sonrada bir insanda özgüvenin nasıl tavan yapabileceğini görmek için mutlaka izleyin :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ben video yu özellikle link olarak paylaştım ki fanatik gibi görünmek istemediğim dem ama ortada böyle bir gerçek olduğunu anlatmak istedim.

Bu gün ihada geldiğimiz noktayı tartışmak çok mantıksız, herkes başka bir şekilde bakıyor çünkü....

Ama ben bu hayatta niye birşey olamamışım, bu videoyu izleyince birkez daha anladım. :rolleyes:

Siyasi yazılar yazmayı sevmem ama bazı şeyler arkadan gelir. Adamın birini dövüyorlarmış suratına yumruk çaktıkça oy sırtım diyormuş, sormuşlar neden oyy sırtım diyorsun adam demiş arkam olsa siz bana vurabilir miydiniz. o hesap birileri seni zengin etmek isteseydi kesin daha fazla öz güveniniz olurdu. :saygilar::saygilar:

Hocam ben bir şeyler yapmaya çalışan
mazlum bir müh öğrencisiyim. Asıl ben sizleri darladıysam kusura bakmayın.

Sıkıntı vermeniz söz konusu değil. Arduino ve Ingilizceyi iyi öğrenirseniz iyi şeyler yapabilirsiniz. Siz kendi bilgi seviyenizi olabildiğince ilerletin, anlamadığınız veya kaynak bulamadığınız konularda soru sorun. Forumda bilgi sahibi üyeler yardımcı olacaktır.

Google Playstore'da İngilizce eğitim uygulamaları bulabilirsiniz. Piyasada veya üniversite kütüphanelerinde de birçok İngilizce öğretim kitapları var.

Dediğim gibi, özgün bir şeyler yapma fikrini daima destekledim. Yeni nesil arkadaşların varolan sistemleri uç uca ekleyip şunu yaptım bunu yaptım demesinden de rahatsız olduğumu anlattım. Burada sorun yok. Ancak, özgün bir şeyler yapabilmenin yolu önce kontrol edeceğin sistemi iyice tanımaktan geçiyor. Basit bir örnekle, eline kumanda alıp bir şey uçurmamış birinin sıfırdan bir kumanda tasarlayıp başarılı olması mümkün ama çok düşük bir ihtimal. Buradaki yazışmaların temel fikri bu.
Bir şeyi kontrol etmek için özgün bir sistem oluşturacaksan öncelikle o kontrol edeceğin şeyin karakterini anlaman, kavraman gerekir. Ayrıca unutulmaması gereken bir nokta da sadece bilgisayar başında kod yazarak bu işlerin yapılamayacağı, işin bir de donanımsal tasarım tarafı olduğudur. Haa tabii yapılacak hava aracı içine hazır üretilmiş Arduino'ları, STM32'leri falan tıkıp kuş kafesi formatında kablocuklarla bağlayıp uçuracaksan o ayrı...
Hocam mesaj alındı önce önce tanı sonra hareket e geç

Ahmet Kara, elinde hangi malzemeler var? Elinde hazır bir Drone var mı yoksa inşasına ve satın almaya yeni mi başlayacaksın filan...

Bu konuda şu döküman işe yarayabilir...
" "
Yeterince basit gibi geldi bana...

Merhaba :)
Son mesaj yaklaşık 2 sene önce atılmış :)
Arkadaş şuan forumda bile değildir herhalde :)
Farkındayım. Son mesajı yazan da benim zaten... Ama bu dökümanı inceleyip çok makul bir proje olduğunu görünce buraya yazmak istedim...