P51 Mustang uçak planında değişiklik yapabilir miyiz ?

Uçmaması için bir sebep yok. İyi şanslar diliyorum.

Arkadaşlar bugün hava bayağı yağmurluydu uçuş denemesi yapmadım yarın inşallah ilk denememi yapacağım. Herkese teşekkürler desteğiniz için

Selamlar
3d cizim goruntutusu guzel gorunuyor
Tebrikler ucmasada size kalici bir tecrube olacak
Bende kendi capimda 4 ucak yaptim ama hic ucurmadim komsulara verdim evlerinin tavanina astilar
2 siparisim daha var
Cizimi yapar iken parcalar halindemi cizdiniz yoksa kanat ve govde gibi 3 yada 4 parca cizip montajladiniz

Olculerden ziyade netten baktiginiz orjinal planlar genelde yapilip ucan ve gerekli duzenlemeler yapilmis planlar diye tahmin ediyorum
Duzenlemelerden kast ucagin dinamik testleri (agirlik .denge vs) siz bunlari program ilemi yaptiniz

Parçalar halinde çizdim, kanatlar, gövde motor pervane sonrada birleştirdim. Düzenlemeleri buradaki teknik bilgiler sayesinde yaptım. Sitede baya teknik bilgi mevcut. Ağırlığın kanat alanına oranı, kanatların birbirine oranı mesafeleri hepsi belli ne olacağı. İnşallah yarın uçuracağım kırılırsa da kırılır, düşe kalka bu işi öğreneceğiz artık :saygilar:

Parçalar halinde çizdim, kanatlar, gövde motor pervane sonrada birleştirdim. Düzenlemeleri buradaki teknik bilgiler sayesinde yaptım. Sitede baya teknik bilgi mevcut. Ağırlığın kanat alanına oranı, kanatların birbirine oranı mesafeleri hepsi belli ne olacağı. İnşallah yarın uçuracağım kırılırsa da kırılır, düşe kalka bu işi öğreneceğiz artık :saygilar:
ben de öyle daha kalıcı olacagini dusunuyorum