Phoenix Versiyon 5.5 ve Ayarlar

Merhaba.Yakın bir zamanda Windows10 kurulu bilgisayarıma Phoenix V5.5.I kurdum ve gerekli güncellemeleri yaptım.Kurulumda bir problem görünmüyor ve simülatör sorunsuz bir şekilde açılıyor.Ardından FrSky Taranis QX7 kumandamı Mini USB kablo ile bilgisayara bağladım.Burada da sorun görünmüyor çünkü bilgisayar kumandayı tanıyor.Benim problemim şu yönde.Gaz ve Aileron haricinde yani rudder ve elevatör çalışmıyor,komutlarıma tepki vermiyor.Kalibrasyon ve kurulumu gerçekleştirmiştim.Bu konuda yardımcı olursanız çok mutlu olurum.
Ben phoenix'i ayarlayamadım kendi simülatörünü istiyor. aerofly RC 7 Ultimate Edition kullanıyorum Taranis QX7 ile sorunsuz çalışıyor.

Ben phoenix'i ayarlayamadım kendi simülatörünü istiyor. aerofly RC 7 Ultimate Edition kullanıyorum Taranis QX7 ile sorunsuz çalışıyor.
Ben ayarlayabildim Ali Emre hocam.Phoenix 5.5.I Windows10'da Taranis QX7 ile sorunsuz çalışıyor.

Bendeki phoenix 5.0 mış. şimdi güncelleme yapıyorum bakalım çalıştıramazsam başınızı ağrıtırım :D

• Beğen
Tepkiler: Tamer Öztürk
Bendeki phoenix 5.0 mış. şimdi güncelleme yapıyorum bakalım çalıştıramazsam başınızı ağrıtırım :D
Estağfurullah Ali Emre hocam ne demek.Sadece simülatör menüsünden kumanda ayarı ve kanal atamalarını değiştirmek gerekiyor.Yapamazsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Estağfurullah Ali Emre hocam ne demek.Sadece simülatör menüsünden kumanda ayarı ve kanal atamalarını değiştirmek gerekiyor.Yapamazsanız yardımcı olmaya çalışırım.
Tamer bu kısımların ekran görüntülerini Yeni konu açarak paylaşırsan ileride Taranis QX7 alacaklar için güzel bir kaynak olur :RCKolik:

• Beğen
Tepkiler: Ali Emre KAYGIN
TAMER ÖZTÜRK Hocam phoenix i açtığımda usb arayüz tespit edilemedi şeklinde hata veriyor. taranis'i hangi menüden tanıtıyoruz? bulamadım.

Aygıt yöneticisinde şöyle görünüyor
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Aygıtlar ve yazıcılarda ise şöyle görünüyor.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

aerofly RC 7 Ultimate Edition da sorunsuz kullanıyorum ama phoenix 5.5.I da çalıştıramadım.

Aygıt yöneticisinden 8 axis joystick olarak görülüyor biliyorum.
Windows 7 laptopumda dediğiniz gibi görünüyor ve çalışmıyor ama windows 10 da sıkıntı yok

Ali Emre hocam, bilgisayarınız kumandayı sorunsuz tanıyor burada bir problem yok.Emulator ile çalıştırıyor musunuz Simülatörü?

Launcher isimli dosyayı kurup, Simülatör'ü onunla çalıştırmanız gerekiyor Ali Emre hocam.Bu durumda Simülatör'ün kumandayı görmemesi gayet normal.Launcher kurulumunu yapınız lütfen.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Launcher isimli dosyayı kurup, Simülatör'ü onunla çalıştırmanız gerekiyor Ali Emre hocam.Bu durumda Simülatör'ün kumandayı görmemesi gayet normal.Launcher kurulumunu yapınız lütfen.
Benim indirdiğim dosyanın içerisinde luncher yoktu forumda buldum sorunsuz çalışıyor şu anda teşekkür ederim bilgi için.

FrSky QX7 Taranis için normal mini usb ile phoenix kullanma konusunu derlemek istiyorum:

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Phoenix Sim. 5.5 ÇIKMIŞ.

kadir abi 5.0 için simulator yazan exe nin adini değiştirmiştim. 5.5 e yükseltince birdaha simulator diye exe geliyor. Önceki de duruyor. Onunda ismini degistirdim olmadı
abi bende turnigy 9x var bununla cessina 172 modelimi deneyeceğim ama ben bu işten anlamadım bana smülatör linki atarmısın.şimdiden saol.

Phoenix Sim. 5.5 ÇIKMIŞ.

Geçen bir arkadaşın başına gelmişti basit ama belki atladın dongle üzerindeki ayar butonunu phnx üzerine getir dongle kumandayı sok tak bir dene. olmazsa dongle bozuk diyebiliriz birde mesaj iki türlü olabilir biri usb baglamadiniz diğeri kumandayı baglamadiniz şeklinde sendeki sorun hangisi acaba

SM-G900F cihazımdan gönderildi
abi bende turnigy 9x var bununla cessina 172 modelimi deneyeceğim ama ben bu işten anlamadım bana smülatör linki atarmısın.şimdiden saol.