PhoenixRC Simulator Yazılımı : Özellikler, Kurulum, Kumanda Ayarlari

Omer Erkan' Alıntı:
Mehmet, teşekkür ederim. Videoları takip ederek kurduğum için en alttaki anlatımı atlamışım. Bir deneyelim bakalım ne olacak?...
Yok abi zaten ben de yeni koydum. Kimse de nasıl olsa yoktur diye daha önce koymamıştım :laugh:

Mehmet, denedim. Windows'u test mode'a alıp PPJoy'u çalıştırdım ama bu kez de driver'ları yükleme aşamasında hata verdi. Bu nedenle de PPJoy çalışmadı. Neyse, boşver, sıkıldım artık. Vazgeçtim, bu kez cin kazandı...

Mehmet Bey, selamlar. Ben şu anda "PhoenixRC30m" Download ediyorum. Ancak, kurulum yapabilir miyim bilmiyorum. Aklıma takılan soru şu; bu simulasyon programı phoenix rc uçağı için mi yapılmış sadece? Her ne kadar o uçağın simülasyonu da bir tecrübe kazandırırsa da bendeki rc uçağı, cessna182. Acaba bu model de programın içinde var mıdır? Yoksa o modelin yaması/ek programı vs.yi de herhangi bir linkten indirmem gerekecek mi? Bu sim. benim işime yaramayacaksa emek ve zaman kaybedip indirmemeyim. Bana diğer linklerinizden tavsiye edeceğiniz başka bir program var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Taner Bey,

PhoenixRC simulator programi dunyaca unlu ve bilinen bir sim yazilimidir. Icinde heliden, uçağa, quadro kadar yuzlerde model ve pist bulunmaktadir.

Kurulum sonrasi elinizdeki modelin aynisi olmasa bile benzer bir modeli mutlaka bulabilirsiniz diye düşünüyorum. Dolayisiyla gonul rahatligi ile indirip kurabilirsiniz ;)

Bir de Real Flight diye basta bir sim yazilimi daha var onu da paylastik forumda. O da gayet basarilidir ama Phoenix gore calisacagi PC den daha yuksek bir donanim beklemektedir.

Biliyorum Mehmet bey bu aralar sık başınızı ağrıtıyorum ama söz sim. işi bitince rahat bırakacağım :laugh: Gerçekten de bizim cessna program da varmış. Ancak ne çare ki kurulum da sanırım bir hata yaptım. Çalışmıyor. Neyse sadede geleyim; PhoenixRC yi pdf. formatındaki kılavuza göre kurdum ancak çalıştırmak isteyince bir pencere açılıyor "TODO:File description" yazıyor, sonra Windows 7 Ultimate yazılımında çok gördüğümüz "Windows sorun için çözüm arıyor" yazısı ardından çözüm bulunamıyor. Bu arada kumanda olarak, Modelin Art-Tech 4 kanallı kumandasını ve haliyle kendi USB ara kablosunu kullanıyorum. Zaten model kutusunun içinden çıkan FMS cd si ile bir zamanlar simülasyon çalışmıştım. Ancak şimdi işletim sistemim değiştiği için(XP iken W7ulti. oldu) FMS işe yaramıyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Acaba nerede hata yapmış olabilirim. Şimdiden teşekkürler...

Hiç sorun Taner de şöyle bir durum var : :embarras:

1- Ben aktif olarak Real Flight kullanıyorum. 1 ya da 2 defa deneme amaçlı Phoenix kurdum sonrada hiç kullanmadım
2- Bu nedenle bildiklerimin tümü 1.sayfada zaten paylaştığım şeyler.

Dolayısıyla kusura bakma sana bu hata konusunda pek yardımcı olamayacağım :embarras: Yerinde olsam ;

1- Kaldırıp, sıfırdan yeniden kurmaya denerdim
2- Çıkan hata mesajını internet üzerinde aratırdım.

emulator ve dll dosyasını kopyalayıp c>program files phoenix rc dosyası içine yapıştırdınızmı?

tüm kurulum'u düzgün yaptıysanız bu hatayı vermemesi lazım :rolleyes:

ben programı emrah tezer'den almıştım. "ne kadar zor olabilirki" deyip kendim kurdum rezalet birşey çıktı ortaya. sonra kaldırıp yanında gelen en ince detaya kadar inilmiş kurulum kılavuzuna bakarak adım adım kurdum. mükemmel çalışıyor.

Arkadaşlar sonunda programı çalıştırabildim. Mehmet beyin önerisiyle netden araştırdım ve gene helicilerin yardımını gördüm.(Helicimi olsam ne :thumbup: ) Phoneix programındaki "TODO:File description" hatasını bu linkte anlatılanları uygulayarak çözdüm. (Tabii siteye üye olmak da gerekti.Ya Rabbim helici olacam sanırım sonunda) Bu hatayı alanların buradaki yöntemleri de uygulamsını tavsiye ederim. Program güzel, bu tür programların Türkçe yamaları da çıksa iyi olur tabii. Ancak bendeki electrik motorlu modelin içten yanmalı motor versiyonu var. Yani bir modelin her iki motor çeşidinden de olmaması dezavantaj. Bunların dışında simülasyonu gayet gerçekçi. Bu arada kırıma uğrayan modelimin tamiratına başladım ama fırçasız motorun mil ucuda kırılmış :'( Bu motorların milini bulabilirsem, bol bol simülasyon çalışması sonrası kar-yağmur demeyip pist başı yapacağım inşallah.

Gözün aydin Taner, problem çözülmüş :thumbup: bu bilgiyi de ilave edelim ilk sayfaya ;)

Bu arada senin de dikkat ettigin üzere tun yollar heliye çıkıyor, ne hikmetse :laugh:

Tez zamanda bol sim sonrası keyifli ve guzel uçuşlar :)

Merhaba;

konu çok güzel olmuş ilk başlarda çok sıkıntı çektiğim bir konuydu

güncellemeyi daha öncelerde yapmıştım model ve pist seçenekleri sorunsuz çalışıyordu

bilgisayara formak attıktan sonra tekrar kurdum ve güncelledim 4.0.j olarak görünmeye başladı ne model nede pistleri kullanamıyorum şuan online seçeneğini dahi kullanamıyorum ama programı açınca 4.0.j anlam veremedim
bu durumla karşılaşan varsa çözümünü paylaşırsa sevinirim

Mehmet abim bu sim programını bayadır kullanıyorum, ve çok beyeniyorum. Özellikle hızlı uçak ve jetleri kullanırken iniş yapmakta zorluk çekiyorum, pisti tutturamıyorum :) diğer uçaklarda sorun olmuyor pek, Bu nedenle modelin pilot kabininden uçağı kullanıyormuşuz gibi bir görüntü seçeneği yok mu? Bu şekilde bir kamera modu varsa inişlerde sıkıntı çekmeyeceğimi düşünüyorum. Bu özellik varsa çok mükemmel, eğer yoksa bence en büyük eksiklik bu.

Ayhan daha once de soyledigim gibi benim tercihim Real Flight. onda bahsettigin sekilde kamera acisini degistirebiliyorsun, bunda da mutlaka vardir diye dusunuyorum, nette bir arastirmak lazim.

Ama sana tavsiyem bu ozellikten cok gercek hayata uygun olanini kullanman. Zira ondan bile gercek model indirmek ile birebir ayni degil ne yazik ki :embarras:

oh bee.en sonunda 3 4 gündür uzun uğraşlar sonucu sorunsuz simülasyon kurmayı ve oynamayı becerdim.kafayı yedirtti bana. :)
videolar sayesinde kurabildim phoenix i çok şükür.şimdi sorunsuz çalışmakta.demekki azimli olmak işe yarıyormuş. :)
videolardaki güzel ve açıklayıcı anlatımlardan dolayı emrah tezer beye ve mehmet abi'ye çok teşekkür ederim.
buradan herkese
sevgiler,,,saygılar,,,selamlar..............

ahmet ışık' Alıntı:
oh bee.en sonunda 3 4 gündür uzun uğraşlar sonucu sorunsuz simülasyon kurmayı ve oynamayı becerdim.kafayı yedirtti bana. :)
videolar sayesinde kurabildim phoenix i çok şükür.şimdi sorunsuz çalışmakta.demekki azimli olmak işe yarıyormuş. :)
videolardaki güzel ve açıklayıcı anlatımlardan dolayı emrah tezer beye ve mehmet abi'ye çok teşekkür ederim.
buradan herkese
sevgiler,,,saygılar,,,selamlar..............
Haydi gözünüz aydın Ahmet Bey :D

Artık bir sonraki aşamaya hazırsınız ;)