PhoenixRC Simulator Yazılımı : Özellikler, Kurulum, Kumanda Ayarlari

Herkese İyi Akşamlar,

THK kumandası ile Phoneix sim. kullanıyorum.

Fakat kumanda ayarı ile ilgili bir problemim var. 3-4 kere kalibrasyon yapmama rağmen çözemedim.

Aileron sola doğru çekiyor.
Ayarlara girip değerleri değştirdiğimde '0' yerine '3' verdiğimde çok hafif aynı yöne çekmeye devam ediyor.
'4' verdiğimde ise bu sefer sağa çekiyor.

Sizce çözüm yolu var mıdır?

Bulut' Alıntı:
Aileron sola doğru çekiyor.
Sorunu biraz daha açar mısın Bulut :rolleyes: Şayet kalkış sonrası heli sağa ya da sola doğru aşırı kayıyor ise bu durumda kalibrasyonu değil, kumanda üzerinde bulunan TRIM leri (Resimde 5 numara- Aileron Trim, 2 numara- Elevator Trim ile gösterilmiş) kullanıyoruz.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ama unutma 6 kanal heliler yapıları itibari ile 4 kanaldan farklı olarak kendileri havada sabit kalmazlar. Sürekli bir yana doğru kayma eğilimi vardır. Biz de ters yönde komut vererek onu sabit tutmaya çalışırız. Bu nedenle helinin sabit durma yani HOVER çalışması, dışardan çok kolay gözükse de gerçekten en zor hareketlerden birisidir ;)

Anladım Mehmet Bey. Bu THK'nın kumandasında trim'lerin ince ayarı pek olmuyor gibi. Veya denedim ama başaramadım (hoş RC araçtan biraz aşinayım onlara ama).

Sorunun ise; 6 Kanallı heliler ile ilgili olarak bahsettiğiniz hover pozisyonu ile ilgili olduğunu pek sanmıyorum. Çünkü kalkar kalkmaz direkt sola çekiyor.

Artık birşeyler yapmaya çalışayım ben o zaman :eek:

:saygilar:

çok güzel olmuş abi ellerine sağlık tesekkür ederim.

Herkese merhaba. Öncelikle konuyu açanlara ve siteyi kuranlara çok teşekkür ederim. Benim çok basit bir sorum olacaktı. Bu sorumun cevabı konu içinde vardır, ama yarın gidip alacağım için kısa bir cevap alayım dedi. THK kumandası ve İnternetten indireceğim Phoenix ile aynı gün simülasyon çalışmaya başlayabilir miyim?

Şimdiden teşekkür ederim.

Isa Sarı' Alıntı:
Herkese merhaba. Öncelikle konuyu açanlara ve siteyi kuranlara çok teşekkür ederim. Benim çok basit bir sorum olacaktı. Bu sorumun cevabı konu içinde vardır, ama yarın gidip alacağım için kısa bir cevap alayım dedi. THK kumandası ve İnternetten indireceğim Phoenix ile aynı gün simülasyon çalışmaya başlayabilir miyim?

Şimdiden teşekkür ederim.

Sizede merhaba Isa Bey. Hos geldiniz :saygilar:
Soru sormadan once tanisma bolumune bekleriz sizi :saygilar:

Sonrada forumumuzda kisa bir arama yaparak cevabinizi bulabilirsiniz. Herkesin yaptigi gibi...

Saygilarimla :saygilar:

Teşekkürler cevabınız için. Dediğiniz gibi yapayım o halde :)

Isa Sarı' Alıntı:
Bu konudaki ayarlar ile THK USB kumandası Art-Tech rahatlıkla kullabilirsiniz ;)

Teşekkürler Mehmet Bey. O halde ben en kısa zamanda bir THK kumandası alayım bugün:)

Arkadaşlar ben phoenix 3 ü torrentten indirdim kurdum fakat art tech şu thk nın sattığı sim kumandayı görmüyor.buradaki linklerden indiremedim dosya bulunamadı diyor.ne yapabilirim.kumanda aldım çalıştıramıyorum.Yardım bekliyorum.acaba DVD olarak bana gönderebilecek arkadaş varmı.kargo ödemeli olarak.

Ramazan Bey ...
Phoenix programının bir de crack dosyası var onu anlatıldığı şekilde yaptınız mı acaba ?

ramazan danış' Alıntı:
Arkadaşlar ben phoenix 3 ü torrentten indirdim kurdum fakat art tech şu thk nın sattığı sim kumandayı görmüyor.buradaki linklerden indiremedim dosya bulunamadı diyor.ne yapabilirim.kumanda aldım çalıştıramıyorum.Yardım bekliyorum.acaba DVD olarak bana gönderebilecek arkadaş varmı.kargo ödemeli olarak.
Tüm linkler sağlam. Sizde sorun ne anlayamadım Ramazan Bey :rolleyes:

recai ikinci' Alıntı:
Ramazan Bey ...
Phoenix programının bir de emu dosyası var onu anlatıldığı şekilde yaptınız mı acaba ?
Recai Bey yanlış hatırlamıyorsam Phoenix 3.0 EMU dosyası diye bir şey yok. Kurulum sonrası ilgili EXE ve DLL dosyası Crack olan ile değiştiriliyordu. EMU ise Real Flight kullanıyor.

Doğru hatırlıyorsunuz. Ben Crack yazıcağıma emu yazmışım :( Düzelttim şimdi. Bu arada ben Phoenix 5.0 kullanıyorum gayet sorunsuz bir yükleme oldu. Burada belirtilen bütün ayarları yaptığınızda hiç bir sıkıntı kalmıyor.

öncelikle konuyu açan mehmet kardeşime ve bu özverili ilgili ve meşakkatli çalışmasından dolayı Emrah TEZEL kardeşlerimize teşekkür ederim.Programı kurdum ve herhangibir sorunla karşılaşmadım.Tavsiyen Yeni kuracak arkadaşlar her detayı adım adım uygulasınlar.Daha sonra eğitime başladım ve anladımki Kafama göre gidip bir model uçak alıp uçurmaya kalksaymışım üç dakika geçmeden uçak pert olurmuş.gerçekten el alışkanlığı gerekiyor.ben daha önce pc de simulasyon uçuş oyunları oynadım fakat onları uçak joystic ile oynuyorrdum.joystice kullanmak çok daha kolay.Aslında kumandaları joystic yapsalar daha kolay olurdu sanırım ama zannedersem kumandaları kara ve deniz araçlarındada kullanabilmek için genellikle bu tip yapıyorlar.Benim önerim kesinlikle sim çalışmadan uçuş yapmayın.

ramazan danış' Alıntı:
öncelikle konuyu açan mehmet kardeşime bu özverili ilgili ve meşakkatli çalışmasından dolayı teşekkür ederim.Programı kurdum ve herhangibir sorunla karşılaşmadım.Tavsiyen Yeni kuracak arkadaşlar her detayı adım adım uygulasınlar.......Benim önerim kesinlikle sim çalışmadan uçuş yapmayın.
Kesinlikle simulator çalışması belli bir disiplinle yapılması gerekiyor Ramazan Bey. Ayrıca sorunun çözülmesi de güzel olmuş.

Fakat yeri gelmişken, mesajlarda da belirtiğim üzere bu çalışma bana ait olmayıp, esas takdiri işin sahibi olan "EMRAH TEZEL" Bey'e vermemiz gerekiyor :)