Phoneix Trainer 60 Kit Kaplama Yenilemesi

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

Selçuk Erdoğmuş

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
Merhaba :RCKolik:

Kanadı tamir edip, gövdede ki çatlaklara dolgu yaptıktan sonra güzelce zımparaladım. Eskisinden iyi oldu. 😇

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Gözümü en çok korkutan bölüm kaplamaydı. Ama yapmaya başlayınca düşündüğüm kadar zor olmadığını gördüm. Özellikle benim gibi ilk kez kaplama yapacak herkese @Ömer Erkan abi nin kaplama videosunu izlemesini şiddetle tavsiye ediyorum. Teorik olarak kafanızda şekillendikten sonra pratikte uygulamak daha kolay oluyor.
Link:
Kaplama ütüsü ile 180 derecede yapıştırıp, 220 derece de gerdirme yaptım. Her ihtimale karşı bu işlemi yapmadan önce örnek bir balsa da denemiştim. Sonuç bence güzel oldu. Bir kaç yer de ufak tefek hatalar oldu ama en azından kanadın altında.🙃

Kanadın kenar kısımları turuncu ve siyah olacağından oraları henüz kaplamadım. Bir aksilik çıkmazsa bu gün kenarları da kaplamayı bitireceğim. Birleşim yerlerine 3 cm genişliğin de ek bir folyo uygulayacağımdan oralar da şimdilik boş.

Son durum bu şekilde. Herkese keyifli forumlar ve kırımsız uçuşlar ilerim. 😌🙏:saygilar:

Ömer Erkan

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Kaplamayı gerdirmeye başlamadan önce, kaplamanın tüm kenarlarını gerdirme ısısında geçip sabitlemek gerekir. Daha sonra da buralara pek uğramak gerekmez. Sanırım kanadın altında oluşan açılma da bu nedenle oluşmuş. Çünkü eğer kenarlar tam tutmamışsa, gerdirme esnasında buralardan açar. Veya, sıcaklık fazla geldiyse yine açabilir. Öte yandan, her parçayı yerleştirdiğinde gerdirmek yerine tüm kaplama bittikten sonra gerdirmek daha doğru olur. Böylece, bu tür kenarların üzerine diğer kaplama parçası bineceği için, yine açma ihtimali azalır. Ayrıca, gerdirme esnasında burulma/çarpılma ihtimali de azalır.

Selçuk Erdoğmuş

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
Kaplamayı gerdirmeye başlamadan önce, kaplamanın tüm kenarlarını gerdirme ısısında geçip sabitlemek gerekir. Daha sonra da buralara pek uğramak gerekmez. Sanırım kanadın altında oluşan açılma da bu nedenle oluşmuş. Çünkü eğer kenarlar tam tutmamışsa, gerdirme esnasında buralardan açar. Veya, sıcaklık fazla geldiyse yine açabilir. Öte yandan, her parçayı yerleştirdiğinde gerdirmek yerine tüm kaplama bittikten sonra gerdirmek daha doğru olur. Böylece, bu tür kenarların üzerine diğer kaplama parçası bineceği için, yine açma ihtimali azalır. Ayrıca, gerdirme esnasında burulma/çarpılma ihtimali de azalır.
Uyarılarınız için çok teşekkür ederim 🙏 :saygilar:

Gerdirmeden önce kenarları ağırlık koyarak sabitlemiştim fakat sanırım ütüyü ora da biraz fazla tuttum. En azından kenarları ve bundan sonra ki kaplamaları dediğiniz şekilde yapacağım.

Tekrar teşekkür ederim. :)

• Beğen
Tepkiler: Ömer Erkan