Pilot Rc 73" Extra 330SC

Hazır aklıma gelmişken danışayım:

Ben önceki modellerimde Stihl Ultra HP yağ kullanmaktayım (40:1) .
Türkiye'de kim ne kullanıyor (özellikle varsa uzun dönem deneyimleri, karbon kurum vs konuları ile ilgili bildirim vs..)

Tavsiyesi olan varmı yağ konusunda ?

Son düzenleme:
Hazır aklıma gelmişken danışayım:

Ben önceki modellerimde Stihl Ultra HP yağ kullanmaktayım (32:1) .
Türkiye'de kim ne kullanıyor (özellikle varsa uzun dönem deneyimleri, karbon kurum vs konuları ile ilgili bildirim vs..)

Tavsiyesi olan varmı yağ konusunda ?
Çoğumuz Castrol Power1 Racing 2T kullanıyor. Açıkçası çok fazla umursamıyoruz karbonu, kurumu falan. Genelde 30:1 - 40:1 olarak kullanıyoruz.

Ufak bir güncelleme yapayım. Karaköy ziyaretimde epoxy devre kartı aldım. Sıkışık programda elimi suremediysem de ilk iş frezede kesim olacak. Beklediğimden daha mukavim bir malzeme

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Biraz ara verdiysem de yeni bir guncelleme yapayim dedim...

An itibariyle durumu ozetleyeyim:

-Regulatorumuz calisir halde. 2 adet 2s 2000 mah lipo ile birlikte modele enerji verdim.

-Depo olarak 360cc lik seffaf depoda karar kildim, CNC kapaklilardan

-Pervane konusunu da cozmus durumdayim. Xoar 20x8 ahsap pervane kullanacagim. Pervanenin delik islemlerini hallettikten sonra modelin renklerine uygun sekilde boyasi yapildi. Bir tane motivasyon seysi de benden olsun dedim :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

-Switch isini de aradan cikarmis oldum. Bir modelci dostumuzun elinde soft switch varmis, Denedik ve calisti. Kisa bir videosunu yayinlarim aksama dogru sistemin.

-Birkac sabitleme isleminden sonra rodaja haziriz. Bu arada sahaya yakit tasidigimiz ana bidon icin fitting bulamadim malesef. Tavisyesi olan varsa alabilirim.

Durumlar bu sekilde. En kisa surede havada gormek istiyorum artik bu kuzuyu :)

Muhteşem bir model olmuş. Her ne kadar helici olsamda ileride muhakkak böyle bir uçak alacam :D Fazla harekete girmeden düz uçarız artık. Bide duvara çok yakışır :D

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari