Pitch çalışmama sorunu

rutt7

HK 450 TT PRO
Merhabalar heliyi yeni aldım kurulumu bitirdim. Herşey çalışıyor fakat Pitch hareket etmiyor. Kumanda ile ilgili sorun mudur bilemiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Pitch çalışmama sorunu

RIDVAN TAŞÇI' Alıntı:
merhabalar heliyi yeni aldım kurulumu bitirdim. Herşey çalışıyor fakat Pitch hareket etmiyor. Kumanda ile ilgili sorun mudur bilemiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Rıdvan Bey sorunuzu sanki biz sizin yanınızdaymışız gibi sormuşsunuz. :-\

Biraz daha detay verebilirseniz belki yardımcı olabiliriz. ;) Hangi heli, hangi kumandayla, çalışıyor çalışmıyordan neyi kastediyorsunuz gibi gibi ???

Pitch çalışmama sorunu

Haklısınız, heli yerdeyken sağ-sol ileri-geri yönlendirdiğimde "pitch" hareket etmiyor.

HK 450 TT PRO

Kumanda:
TURNING TGY 9X
2.4G 9 CHANNEL

Ynt: Pitch çalışmama sorunu

Servo kablosu ters takılmış olmasın ?

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

1.mesut abi hakli önder abidede ayni sorun bu sekilde cozuldu.
2.servo bozuk
3.kumanda -alici port sorunu bimd sorunu vs.
4.sorun yok tamamen psikolojik heliye yapilcak 7gun boyunca guzel sozler soylenecek.
4numara kesin cozum.:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:;D;D;D???;):):):)

Turkcell T20 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Pitch çalışmama sorunu

düzgün takılmamış mıdır?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

O degil aliciya giren kablo.............

Turkcell T20 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Pitch çalışmama sorunu

Rıdvan Bey,

6 Haziran'da üye olup bir selam bile vermeden direkt soru sormuşsunuz ama neyse :rolleyes:

Erinc demek istediği servo- alıcı bağlantı kontrollü. Şu konulara bir bakıp bağlantıların düzgün olduğundan emin olun.

Daha fazla teknik detay için ise ;

Pitch çalışmama sorunu

Bağlantıları kontrol ettim hepsi düzgün takılı. Acaba bu ayarlar doğru mudur?

Bu ayarlar servonun hangi yöne çalışacağını belirler. Servonun çalışmaması ile bir alakası yok.

Kumandadan swash menüsünden swash type ne seçilmiş kontrol edin ayrıca alıcının fotoğrafını ekleyin

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Pitch çalışmama sorunu

[SIZE=medium]Swash menüsünde Heli seçilidir.[/SIZE]

[SIZE=medium]Alıcı:[/SIZE]

Pitch çalışmama sorunu

[color=rgb(128, 0, 12:coolxf:][SIZE=medium]Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?[/SIZE][/color]

Pitch çalışmama sorunu

servonun kablosunu başka bi kanala takıp çalışıp çalışmadığını kontrol edermisiniz

Pitch çalışmama sorunu

RIDVAN TAŞÇI' Alıntı:
[color=rgb(128, 0, 12:coolxf:][SIZE=medium]Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?[/SIZE][/color]
Rıdvan Bey sadece 6. kanala taktığınız servo çalışmıyor, diğer bütün servolar hareket ediyor diye anlıyorum doğru mu ?

Başka kanaldaki bir sevoyu söküp 6. kanala taktığınızda kumandadan kontrol verdiğinizde o servo hareket ediyor mu diye kontrol eder misiniz ?

Eğer ediyorsa 6. kanala taktığınız servonun arızalı olduğu anlaşılacak. O servoda hareket etmezse kumanda veya receiver'da bir problem var demektir bence. O durumda bir daha konuşuruz.

Pitch çalışmama sorunu

Ya da Türker'im bence hiç biri çalışmıyor :rolleyes: Zira sağolsun Rıdvan kardeşimizin sorunu net olarak bizlerle paylaşamadı henüz :embarras:

Rıdvan Bey eğer tüm servolar tepki vermiyor ise ;

1- Tüm bağlantıları sökün
2- Sadece tek servoyu +,- yönüne dikkat ederek 1. kanala bağlayın
3- Kumandanın sağ stick ileri / geri, sağa / sola hareket ettirin.
4- Servoda hareket yok ise, aynı servoyu 2. kanala takın
5- Kumandanın sağ stick ileri / geri, sağa / sola hareket ettirin.
6- Servo'da hareket yoksa Alıcı- Kumandayı yeniden BIND edip 2-5 maddeleri tekrar deneyin

Hala çalışmaz ise o zaman alıcınız bozuk demektir. Aynı işlemleri emin olmak için başka bir servo ile yeniden test edin

BIND ne demek derseniz aşağıdaki konuya bir göz atın. Turnigy Bind prosedürü için nette araştırma yapın :saygilar: