Pixhawk 4 Ardupilot motor kontrol sorunu

Mustafa Erturk

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhabalar
Pixhawk 4 ile H frame drone yaptım. Drone um tum modlarda sol ön motorum 5 sn sonra yavaş dönmeye başliyor. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? (Motor testinde tüm motorlar aynı devirde dönebiliyor.)
Tesekkur ederim

Kontrol Kartınız
Pixhawk 4
Model Sınıfı
H frame Arducopter
Motor, Pervane ve ESC
Eagle 380kv motor, 22 inch propeller, 80 amp esc
Kumanda Alıcı ve Verici
Fs-iA10B
Extra Ekipman
Gps
Abi şimdi kalibresi doğruysa çok normaldir çünkü her koyduğumuz yer düz olmayabiliyor ve kontrol kartı da ona göre dönüşleri ayarlıyor.
Yani en yaygın ve benim çokça karşılaştığım sebep bu, çözümü de güvenli bir açık alanda olmak üzere aniden kalkacak kadar gaz vermek.

Cevap için teşekkürler.
Dediğinizi yapmıştım daha önce. Açık alanda loiter modda kalkış yaptım yaklaşık 6 sn. Sonra drone sol ön tarafa doģru takla atarak düştü maalesef.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Moderatör tarafında düzenlendi:
Frame yapımı size aitse önce bunu gözden geçirin kalibrasyonu doğru yaptığınızı varsayıyorum. Esc yi gözden geçirin, son olarak da smooth montaj yapmanızı tavsiye ederim.

Merhabalar,

Bir ihtimal, Esc ve Motor kablosu bağlantılarını kontrol etmenizi öneririm. Aynı durum başıma geldi Esc kablosu bağlantı lehimleri yerinden kalkmıştı. Lehimleri yeniledim düzeldi.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Erturk
Tesekkurler.
Mission Planner programı uzerinden motor testi yaptığımda herhangi bir sorunla karsilasmıyorum. Sanirim pixhawk ayarlari ile ilgili bir sorunum var. Internet uzerinden yaptigim arastirmaya gore yaptigim ayarlar ya dogry degil ya da eksik yaptigim bi ayar var. Ugrasmaya devam ediyorum.

Tesekkurler.
Mission Planner programı uzerinden motor testi yaptığımda herhangi bir sorunla karsilasmıyorum. Sanirim pixhawk ayarlari ile ilgili bir sorunum var. Internet uzerinden yaptigim arastirmaya gore yaptigim ayarlar ya dogry degil ya da eksik yaptigim bi ayar var. Ugrasmaya devam ediyorum.
Motor testinde pervane takılı olmadığı için tam bir test sayılmaz