Pixhawk yavaş tepki

Seyitcan cicek

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Merhaba arkadaşlar ismim Seyit yeni katıldım aranıza yeni pixhawk kart aldım daha önce apm kullanıyordum FS ia6b alıcıyla hiç sorun yaşamadım tepki süresi iyiydi anlık gaz koluna tepki veriyordu şimdi yeni pixhawk kartımda 1 saniye gecikmeli tepki veriyor

Kontrol Kartınız
Pixhawk 2.4.8
Model Sınıfı
F450
Motor, Pervane ve ESC
Emax 830kv 10.45 30A 4 in 1
Kumanda Alıcı ve Verici
FS i6x ia6b
Extra Ekipman
Yok
Merhaba Seyit,

Bu donanimların aynılarını senin de kullandığın sırayla bende kullandım ve hala kullanıyorum. Gecikmeli tepki veriyor dediğin aşamayı açarmısın? Hangi modda ilk arm yaptıktan sonra mı yoksa uçuşta hava da gps li modda dururken mi? vb. ya da mümkünse videolu bir paylaşım yapabilirsen ordan bir mantık yürütebiliriz belki. Bu arada kumanda ve alıcı da bir sorun yok esc kalibrasyonu da yapılmıştır diye varsayıyorum.

Evet esc kalibrasyonu mission plannerde yaptım kumanda ve alıcıyı apm kartında sorunsuz kullanıyordum ama pixhawk da arm ettikten sonra gazi %20 yaptımda 1 sn sonra gaz veriyor quadda gazı cekiyorum aynı şekilde 1 sn arayla yapıyor başka bir sorun yaşamıyorum tek sorun şuan budur

Evet esc kalibrasyonu mission plannerde yaptım kumanda ve alıcıyı apm kartında sorunsuz kullanıyordum ama pixhawk da arm ettikten sonra gazi %20 yaptımda 1 sn sonra gaz veriyor quadda gazı cekiyorum aynı şekilde 1 sn arayla yapıyor başka bir sorun yaşamıyorum tek sorun şuan budur
Arm ettikten sonra %20 de gaz veriyor olmasından hareketle bu durum esc kalibrasyonu ile alakali olabilir diye düşünüyorum. Escleri alıcı üzerinden tek tek kalibre etmeyi de deneyebilirsin. Konuda tecrübeli olanlar da gördükleri zaman farklı çözümler sunarlar belki.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bunu kullanıyorum

Sadece bir sinyal çıkışında + ve - var diğerlerinde yok sadece sinyal var

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bunu kullanıyorum
Öncesinde apm de kullanmışsın muhtemelen quadcopter konusunda tecrübelisindir ama yine de hatırlatayım esc kalibrasyonu esnasında pervaneler takılı ise mutlaka çıkarılmalı.

Tecbureliyim apm konusunda apm ile pixhawk arasında muazzam bir fark var uçuş konusunda daha stabil ama bu sorunu çözmem gerekiyor

Sadece bir sinyal çıkışında + ve - var diğerlerinde yok sadece sinyal var
Tamam sinyalleri tek tek 3. Kanala takıp esc kalibrasyonu yapılıyor. İlk once o üçlü olan ile bir dene yapılabilir bence sonrasinda o çıkısı alıcı da 3. Kanaldan farkli bir yere alıp mesela son cıkışa onu bec gibi 5 v icin kullanıp diğer sinyaller tek tek 3. Çıkışta denenebilir hem gnd de orda takılı olmuş olur.
Dedigim gibi bu tip bir esc kullanmadım ama şu anlattıkların başıma gelseydi şu yazdıklarımı yapardım.

Hocam missonplanner üzerinden kumanda kalibrasyonu kısmına gelin oradaki değerler kumandanız aynı anda oynuyorsa sıkıntı uçuş modu veya pid ayarındadır ben esc de olduğunu düşünmüyorum. Esc kalibrasyonunda sorun olsa siz gazi %20 yapsanız aradan 30 sn geçse bile hiç hareket olmaması lazımdı. Kontrol kartı değiştirirken başka birşey değiştirdiniz mi esc , pil, motor vb birde pervane yokken bir video çekerseniz iyi olur

Yok olmadi hocam esc calibrasyon olmuyor
Dediğim gibi 4 in 1 esc ile bir tecrübem olmadı. İnternetten örneklere bakılabilir farklı bir durum olabilir mi acaba, çok fazla deneme yanılma yapıp yanlış bir işlem yapmaktansa iyice araştırıp veya tecrübeli üyelerden gelecek fikirlere göre hareket etmek daha mantıklı olabilir.
Zararsız olacağından dolayı pixhawk dan yaptığın kalibraysonu tekrar tekrar deneyebilirsin belki.