Protos 380 - Doğuş

Protos 380 - Doğuş

İkinci video başında ilk saniyeler az daha düşüyor muydu yoksa bana mı öyle geldi :D

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Protos 380 - Doğuş

Şafak ALTINTAŞ' Alıntı:
İkinci video başında ilk saniyeler az daha düşüyor muydu yoksa bana mı öyle geldi :D

Orda fena bi rescue var gibi geldi bana da :D

Protos 380 - Doğuş

Emre Kaman' Alıntı:
Orda fena bi rescue var gibi geldi bana da :D

Şafak ALTINTAŞ' Alıntı:

Yok orada ufak bir oryantasyon kaybı oldu ama rescue yine yoktu. Kameraman korkunca biraz olay abartılı gelmiş olabilir. Bende korkuyorum ama elim hiç rescueye varmıyor. Henüz hiç kullanamadim. Ama dikkatlerden hiç kaçmıyor abi. [emoji3]

Protos 380 - Doğuş

Ben 5-6 gündür sadece rescue çalışıyorum. Sanki gerçek uçuşmuş gibi kendimi şartlıyorum ve zor hareketler deniyorum baktım düşecek basıyorum rescue. Elin alışması lazım :)

Protos 380 - Doğuş

Valla Doğuş, takdir ile takip ediyorum seni. Bulduğun her fırsatta uçuyorsun maşallah. Bu gidişle profesyonel bir heli pilotu olacak kısa zamanda şehrimizde. Bu da benim gibi acemilere yarayacak tabi [emoji1]
Ben zamansızlıktan anca sim takılabiliyorum daha microyu bile birkaç sefer uçurabildim...

Protos 380 - Doğuş

Tebrikler Doğuş, çok güzel ilerliyorsun. :bravo:

Bir heliciye uçmaktan daha iyi gelen birşey olamaz bence, devam. :thumbup:

Protos 380 - Doğuş

2.Videonun baş kısmı (00:1:coolxf: yürekleri hoplatan cinsten olmuş gerçekten :D Rescue çekmeden güzel bir kurtarış olmuş ama sanki biraz fazla yakın gibiydi :rolleyes:

Neyse onun harici side-in Tic Toc gayet iyi, oturmaya başlamış :thumbup: Funnel hareketi yavaş yavaş deneniyor ki ileri de çok daha net olacak belli %p

Malum model küçük ve sen de ister istemez tedbir icabı biraz fazla yüksekte uçuyorsun. Rescue da kullanmaya başlayarak modeli biraz daha sakin ve yere yakın kullanmaya başlayabilirsin. Sakin modeli özellikle bu boyutta kontrol etmek biraz zor olacaktır başlarda ama çok kolay alışacağını düşünüyorum.

Onun harici bazı temel hareketlere de çalışmayı ihmal etme. Kontrollü ve yavaş daire çizme, 8 şeklinde alan turu gibi..

Bir de son olarak hobide bu kadar hızlı ilerleme ve tüketme ;D :laugh: Yoksa korkarım 2 seneye kalmaz seni de kaybedeceğiz :-\

Protos 380 - Doğuş

Doğuş gayet başarılı takdir edilecek bir uçuş. her yeni paylaşımında ilerleme bariz bir şekilde ortada. İkinci video da dediğin gibi bir oryantasyon kaybı olmuş ve iyi kurtarmışsın, ben cuma günü kurtaramayıp yere çakmıştım. Başarılarının devamını dilerim, kırımsız uçuşlar..

Protos 380 - Doğuş

Uçuş hakkaten de güzel olmuş.... Ama şahsen ben uçuştan ziyade helinin hastasıyım. Eğer goblinimi sıfır ve de nakit almış olsaydım goblin değil de kesinlikle protos alırdım. Goblinin fuselajımsı yapısı bana hiç kullanışlı gelmiyor.

Protos 380 - Doğuş

Bazı aşklar vardır konuşmadan anlatılır, bazen bir bakış ile...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Güzel sözleri bir kenara koyduktan sonra uçuşlar devam ediyor. Bugün fotoğrafta da görünen o arkadaki su birikintisi ile çok oynadım. Gorilla iniş takımınında verdiği avantajla aniden yaklaşıp ardından full rudder komutu ile döne döne yükselmeler görsel olarak çok hoş gözüküyordu. Sudaki dalga oluşumları bile eğlenceliydi. Pal sesini söylemiyorum bile. Yakında aksiyon kamerası alıp her uçuşu paylaşmaya çalışacağım. Şimdilik fotoğraflarla idare edelim.

Uçuşlarımda funnel, elevatör tic toc ve temel hareketlere çalışıyorum. Bunların yanında terse geçmelerde başlatı yavaş yavaş. Çim olsa kesecekmiş gibi yerlerdeyim. Gerçekten uçuşlarımda nefesim kesiliyor ve heyecanlanıyorum. Bu keyif bile yeter doğrusu...

Protos 380 - Doğuş

Keyifli ve bol uçuşlar Doğuş. :saygilar:

Protos 380 - Doğuş

Tebrik ederim Doğuş %p

Protos 380 - Doğuş

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Vay Mehmet nerelerdesin ya, sen yasıyor musun :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Eheheh Mehmet abi valla nereden başlasam konu uzar kısaca iş güç yüzünden diyeyim.Artik Ankara'da yaşıyorum yeni geldim buraya çıktı tayinim :) Herşeyi yoluna koyduk artık sıfırdan başlıyorum diyebilirim hobiye :)