Pull-Pull Hesaplama Yazılımı

Yalniz linkte f4r ya da g10 plaketler icin laser kesim yapilmamalidir yazili

Chlorine iceriginden dolayi oldugu yazili :rolleyes: Ne yapmali acaba ?
Çıkacak klor buharı nedeniyledir. Bence sorun olmaz da laser ile bakır katman kesilebilir mi onu bilemedim şimdi.

Çıkacak klor buharı nedeniyledir. Bence sorun olmaz da laser ile bakır katman kesilebilir mi onu bilemedim şimdi.

70 mikron oldukça düşük bir kalınlık. Kesimde sorun olacağını sanmam. Peki klor buharını solumama şansı varmı, bir şekilde korunma falan durumu ?

70 mikron oldukça düşük bir kalınlık. Kesimde sorun olacağını sanmam. Peki klor buharını solumama şansı varmı, bir şekilde korunma falan durumu ?
Abi kesim zaten kapalı ve havalandırmalı bir ortamda yapılıyor ve sen orada değilsin. Ama benimki sadece bir tahmin. Belki kesememe sebebi başkadır. CNC freze ile her türlü kesim yapılır. Hatta bizim Hezarfen'de bile onu kesecek frezemiz var.

Abi kesim zaten kapalı ve havalandırmalı bir ortamda yapılıyor ve sen orada değilsin. Ama benimki sadece bir tahmin. Belki kesememe sebebi başkadır. CNC freze ile her türlü kesim yapılır. Hatta bizim Hezarfen'de bile onu kesecek frezemiz var.

Freze neden olmasın. Laser kesim kolay ulaşılabilir olduğundan aklıma ilk gelen çözümdü

Freze neden olmasın. Laser kesim kolay ulaşılabilir olduğundan aklıma ilk gelen çözümdü
Baskılı devre plaketi oldukça ucuz bir şey. Birkaç tane alıp Hezarfen'de başına oturup birkaç saat içinde tam istediğin gibi bir şey kesmek mümkün olur gibime geliyor.

Eyvaaaah , gelen gideni aratırmış.Bu @Özgür Evren Varol ' dan da mı beter bilmiyom , ben sopamı sakladım ;D:lol:

Ben çoktan sopamı sakladım abi, bu olay beni aştı ?

Ben de size benim pull pull yöntemimi anlatayım... Telleri bi güzel takarsın. Orta konumdayken iyice gerdirirsin. Motoru çalıştırıp uçarsın! :D :p

Benim kullandığım yöntem bu, bugüne kadar hiç sorun çıkarmadı :)

Buarada ben de malum Hurricane’de bakırı kaldırmadan epoksi plaketle yapmıştım rudder hornunu, sadece ortayı frezede hafifçe almıştım ki iki tarafı elektriksel olarak izole edebileyim diye... plaket kesmek için en güzel yol freze derim.

Buarada ben de malum Hurricane’de bakırı kaldırmadan epoksi plaketle yapmıştım rudder hornunu, sadece ortayı frezede hafifçe almıştım ki iki tarafı elektriksel olarak izole edebileyim diye... plaket kesmek için en güzel yol freze derim.

Bizi bir freze paklayacak anlaşılan

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Baskılı devre plaketi oldukça ucuz bir şey. Birkaç tane alıp Hezarfen'de başına oturup birkaç saat içinde tam istediğin gibi bir şey kesmek mümkün olur gibime geliyor.

Servo kolundaki en küçük delikler 4 tane birleşim deliği. Sanırım 2 mm civarıdir çapı. Frezenin ucu 2mm ya da daha ufaksa işimizi çözer sanırım

Son düzenleme:

Konudaki gonderinin linki varmı, incelemek istiyorum bi sizin yöntemi

Konudaki gonderinin linki varmı, incelemek istiyorum bi sizin yöntemi

var tabi de konu mundar olmuş, photobucket ve tinypic sağolsun... bir ara vaktim olursa el atar fotoları yenilerim diycem ama kim bilir ne zaman...

rudder yekesini anlattığım mesaj şurada:

var tabi de konu mundar olmuş, photobucket ve tinypic sağolsun... bir ara vaktim olursa el atar fotoları yenilerim diycem ama kim bilir ne zaman...

rudder yekesini anlattığım mesaj şurada:

Fotoğraflar görünmüyor. Sorun yok, bir şekilde halledeceğim kesim işini

Fotoğraflar görünmüyor. Sorun yok, bir şekilde halledeceğim kesim işini

evet malesef fotolar gunlemiş.
Yazdıklarımdan anladığım ;D plaketi testere ile kesmişim (proxxonun küçük dekupaj testeresi var elimde onu kullanmışımdır) freze ile sadece ortadaki bakır plaketi kaldırıp uçlarda da kabloların girmesi için gerekli inceltmeyi yapmışım (skeyl işleri :) )