Quadkopter yapıyorum

Denizhan

Uye
Merhabalar, daha önce de bahsetmiş olduğum gibi quadkopter yapmayı düşünüyorum. Bunun için detaylı araştırmalarımın sonunda şu parçaları sipariş etmeyi düşünüyorum.
Motor+pervane

Pil

ESC

Programlama kartı

Kontrol kartı

Kumanda

Gövde

İlk defa yapacak olduğum için her türlü öneriye açığım. "Bunun yerine şunu kullanabilirsin" lere ihtiyacım var :D
Bulduğum bu parçaları, öğrenci olduğum için kısıtlı bütçeye göre araştırdım. Eğer ilkinde başarılı olabilirsem daha gelişmişini yapmayı planlıyorum.

Quadkopter yapıyorum

Quadro konusunda tecrübeli olan başta Mesut Ustad olmak üzere, arkadaşlarımızın yardımcı olacaklardır.

Tavsiyem, Mesut paylaştığı aşağıdaki elektronik seçmen. Belki program kartı değişik olabilir ama diğer elektronikler en iyi fiyat / performans göre çekilmiştir. Daha ucuzuna kaçma derim, zira hiç beklenmedik problemlerle karşılaşabilirsin.

Liste Tricoper göre, sen 3 olanları 4 yaparsan yeterli olacaktır ;)

Quadkopter yapıyorum

Öneriniz için teşekkür ederim.
Verdiğiniz bu bağlantıdaki malzemeleri temel alarak listemi oluşturdum. Mesut Üstad'a çok teşekkür ederim o konu ile çok yardımcı oldu bana:)

Quadkopter yapıyorum

Kolay gelsin. Bana sorarsanız kumanda olarak turnigy 9x alın derim .

Quadkopter yapıyorum

Turning 9X dediniz çünkü??? :)
Aralarında 20$ fark var :rolleyes:

Quadkopter yapıyorum

Denizhan ANALI' Alıntı:
Turning 9X dediniz çünkü??? :)
Aralarında 20$ fark var :rolleyes:

Belki ileride başka modellerle de ilgilenirsiniz helikopter gibi. O zaman 9x daha çok işinize yarayacaktır. Satmak istediğinizde de daha kolay olur satması.

Quadkopter yapıyorum

Cahit Kaş' Alıntı:
Belki ileride başka modellerle de ilgilenirsiniz helikopter gibi. O zaman 9x daha çok işinize yarayacaktır. Satmak istediğinizde de daha kolay olur satması.

Anladım çok mantıklı :thumbup:
Teşekkürler :saygilar:

Quadkopter yapıyorum

HK'de Turnigy 9X alıcı vericili olarak 53$ a satılıyor. kargo ücreti de 42$ diyor ve toplamda 95$ fiyat biçiliyor. 100 lira kumandaya verirken 100 lirada kargoya vermem ne kadar mantıklı olur acaba? ayrıca daha önce verdiğim siparişte farklı kargo seçeneklerim vardı ama şu an sadece bir tane seçenek var ve onu seçmek zorundayım. Neden böyle olduğu hakkında bilgisi olan var mı acaba?

Quadkopter yapıyorum

Denizhan ANALI' Alıntı:
HK'de Turnigy 9X alıcı vericili olarak 53$ a satılıyor. kargo ücreti de 42$ diyor ve toplamda 95$ fiyat biçiliyor. 100 lira kumandaya verirken 100 lirada kargoya vermem ne kadar mantıklı olur acaba? ayrıca daha önce verdiğim siparişte farklı kargo seçeneklerim vardı ama şu an sadece bir tane seçenek var ve onu seçmek zorundayım. Neden böyle olduğu hakkında bilgisi olan var mı acaba?
Az önce ben de kontrol ettim. Ne yazık ki sadece " ChinaPost EMS Express to Turkey (MAX 1.5kg) $41.67" seceneği çıktı :-\ Herhalde yeni bir kargo seçenek kısıtı getirmişler :embarras:

Bu durumda bence yılbaşını bekleyin. Eğer 1 hafta sonra hala değişmemiş ise, 2.el almak en mantıklısı ;) Gerçi çok geçikmemek lazım. Zira fark edilirse doğal olarak 2.el fiyatları da artacaktır.

NOT: Aynı durum Turnigy 9XR için de geçerli. Herhalde tüm kumandalarda aynı numarayı çekmişler :-\

Quadkopter yapıyorum

Tamam bekleyeceğim öneriniz için teşekkür ederim.
2. ele de göz attım ve fiyatlar hep 150 lira civarında. Eğer daha ucuzunu bulamazsam 100$ verip sıfırı almak çok daha mantıklı bana göre :)

Quadkopter yapıyorum

Turnigy 9x in bir çok özelliği mevcut,özellikle uçaklarda çok işinize yarar özellikler var

Quadkopter yapıyorum

Anladım, artık tam olarak eminim 9x almaya. Tek sorun kargo masrafı :(

Quadkopter yapıyorum

Türkiyeden Sıfır ya da sıfıra yakın uygun fiyatlı bulabilirseniz alabilirsiniz.Ama kargo ücretleri arttı yurtdışından.