Quadkopter yapıyorum

Quadkopter yapıyorum

Bu zippy lipo için hangi şarz aleti uygun???

Quadkopter yapıyorum

Kontrol kartını programlamak için bu yeterli olur mu?

yoksa böyle bir şey mi almalıyım?

Quadkopter yapıyorum

Denizhan ANALI' Alıntı:
Bu zippy lipo için hangi şarz aleti uygun???
Gerçi kampanya bitmiş ama yurtiçinden şunu alabilirsin ;)

Quadkopter yapıyorum

Önerin için teşekkür ederim Mehmet usta:)

kontrol kartı için herhangi bir fikrin var mı acaba?

Quadkopter yapıyorum

Bana sorarsan üslubuna dikkat edersin.

Quadkopter yapıyorum

Denizhan ANALI' Alıntı:
Önerin için teşekkür ederim Mehmet usta:)

kontrol kartı için herhangi bir fikrin var mı acaba?
Denizhan "usta" yerine ki, ustalık kim biz kimiz, "abi" yi tercih ederim ;) Quadro konusunda ne yazık ki kart önerecek kadar ilgim ve bilgim yok. Mesut üstadın paylaştığı konudaki kartı ya da en son çıkanların iyisi araştırarak almanı tavsiye ederim.

Quadkopter yapıyorum

Aslında benim takıldığım "Usta" kısmı değildi. Zaten en haklı olduğu nokta buydu.

İlk mesajlarda "önerileriniz" "dediniz" gibi kelimeler kullanırken bu son mesajda "önerin" "fikrin" halini almış. Samimiyeti ilerlettiysesniz o ayrı tabi. :)

Quadkopter yapıyorum

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Denizhan "usta" yerine ki, ustalık kim biz kimiz, "abi" yi tercih ederim ;) Quadro konusunda ne yazık ki kart önerecek kadar ilgim ve bilgim yok. Mesut üstadın paylaştığı konudaki kartı ya da en son çıkanların iyisi araştırarak almanı tavsiye ederim.
RC işinde bana göre gayet "usta"yı hak ediyorsunuz Mehmet Abi.

Cahit Kaş' Alıntı:
Aslında benim takıldığım "Usta" kısmı değildi. Zaten en haklı olduğu nokta buydu.

İlk mesajlarda "önerileriniz" "dediniz" gibi kelimeler kullanırken bu son mesajda "önerin" "fikrin" halini almış. Samimiyeti ilerlettiysesniz o ayrı tabi. :)

Cahit Bey haklısınız böyle tepki vermekte. Benim daha önceleri kullandığım "siz" her iki anlamı da içeriyordu. Konu içinde Mehmet Abi bana devamlı olarak cavap yazdığı için o soruyu ona doğrudan sormak istedim, bundan sonra daha dikkatli olacağım.

Quadkopter yapıyorum

Bu kumandanın Turnigy 9x'ten daha iyi olduğunu okudum, merak ediyorum acaba bunu kullanan var mı?
Varsa da bana ne tür bir feedback verebilir???

Ynt: Quadkopter yapıyorum

Hangi kumanda Denizhan ?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Quadkopter yapıyorum

özür dilerim linki ekleyememişim

Ynt: Quadkopter yapıyorum

bu turnigy 9x ile ayni ozelliklerde ayni kumanda zaten , ama asil bunu ilk ureten bu markadir

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Quadkopter yapıyorum

Denizhan bey yapacağınız quadcopter için bir kaç fikir vermek isterim..
Parçaları tek tek toplaman hem biraz masraflı hemde uğraştırıcı olacağını düşünüyorum.
Benim tavsiyem (ve benim yaptığım sistem) ebay'dan Dji F450 kitini alıyorsunuz elektronikleriyle birlikte (4 x esc,4 x motor,4 x pervane)ben aldğımda 135 + 25 $ toplamda 161.50 dolardı,
Hobbyking'den ise KK2.1 Multirotor Lcd kontrol kartını,bu kartı programlamak için usbasp kartını ve esc ler opto olduğundan bir adet ubec alman gerekecek..
İhtiyacın doğrultusunda lipo pilde alman gerekir tabi.Bütün bunlar geldikten sonraki kısım işin bence en zevkli kısmı..
Yapacağın sisteme göre devamındada yardımcı olabilirim..

Quadkopter yapıyorum

Öneriniz için teşekkür ederim:) ebay i araştıracağım.

Quadkopter yapıyorum

KK 2.1 Kontrol kartı kullanıyorum,yere paralel durma özelliği mevcut.Şu an da fena değil gibi gözüküyor.