Radiolink AT9 ile mix

Radiolink AT9 ile mix

merhabalar,

benimde radiolink at9 ile ilgili bir sıkıntım var,
geçen hafta ikinci el ama neredeyse hiç kullanılmamış radiolink at9 almıstım suan üzerinde çalıştığım bir işmakinası projem var
, hobiye yeni başladığım için bu kumanda ayarlarını internetten videolardan çözmeye çalıştım ancak takıldığım bir iki konu oldu bunlardan biri,
3 ch sanırım throttle deniyor kumanda da sol kolu yukarı aşağı hareket ettirsemde herhangi bir hareket gözlemleyemiyorum, servo test menüsüne girdiğimde 1 den 8 e kadar olan tüm kanallar 3. kanal hariç çalışıyor, ancak bu 3.cü kanal ile ilgili sorunu hala çözemedim.

2.ci sorumda bu problemi halledersem eğer 1,2 ve 4 .cü servoları hareket ettirdiğimde 3 kanalın çalışmasını istiyorum, cünkü
bu projede 3 adet valf anahtarı ve bir yağ pompası bulunmakta bu valf anahtarları musluk gibi düşünürsek pompayıda su pompası gibi düşünürsek 3 servo bağlı 3 musluktan herhangi birini açtığımda yada hepsini, pompanın yani 3.cü kanalı devreye sokmak teknik olarak bu kumanda da mümkün mü ?
teşekkürler

Radiolink AT9 ile mix

Radiolink (AT10) kumandaların ayarları Futaba Kumandalar (10CAP/10CHP/10CP) ile aynı. Kullanma kılavuzuna bakarsanız faydalı olacaktır. :saygilar:

Radiolink AT9 ile mix

volkan dalman' Alıntı:
merhabalar,

benimde radiolink at9 ile ilgili bir sıkıntım var,
geçen hafta ikinci el ama neredeyse hiç kullanılmamış radiolink at9 almıstım suan üzerinde çalıştığım bir işmakinası projem var
, hobiye yeni başladığım için bu kumanda ayarlarını internetten videolardan çözmeye çalıştım ancak takıldığım bir iki konu oldu bunlardan biri,
3 ch sanırım throttle deniyor kumanda da sol kolu yukarı aşağı hareket ettirsemde herhangi bir hareket gözlemleyemiyorum, servo test menüsüne girdiğimde 1 den 8 e kadar olan tüm kanallar 3. kanal hariç çalışıyor, ancak bu 3.cü kanal ile ilgili sorunu hala çözemedim.

2.ci sorumda bu problemi halledersem eğer 1,2 ve 4 .cü servoları hareket ettirdiğimde 3 kanalın çalışmasını istiyorum, cünkü
bu projede 3 adet valf anahtarı ve bir yağ pompası bulunmakta bu valf anahtarları musluk gibi düşünürsek pompayıda su pompası gibi düşünürsek 3 servo bağlı 3 musluktan herhangi birini açtığımda yada hepsini, pompanın yani 3.cü kanalı devreye sokmak teknik olarak bu kumanda da mümkün mü ?
teşekkürler

* Uçak yada heli menüsü mü kullanıyorsunuz?
** Bu işleri yapmak için kumanda da var olan hazır bir modeli mi kullanıyorsunuz?
Eğer öyle ise;
Throttle Curve değerleri sıfır olabilir.
Throttle Hold yada Throttle Cut tanımlıdır ve aktiftir fark etmiyorsunuzdur.
En güzeli uçak menüsü kullanarak sıfır bir model açın ve öyle devam edin. Bu arada bazı MİX ler gerekecek anladığım kadarı ile. Takıldığınız yerde yardımcı oluruz.
Kolay gelsin.

:saygilar: :RCKolik:

Radiolink AT9 ile mix

tekrardan merhabalar :saygilar:
cevaplarınız için çok çok teşekkür ederim bir takım deneme yanılmalardan sonra artık menulerde kurcalamadığım neredeyse hiçbir sekme kalmadığından, problemi kumandayı söküp gözlemlemek istedim, kumandayı açtığımda 3. kanalın siyah kablosunun lehimi kopuk olduğunu gördüm, kendim lehimledim ve problem ortadan kalktı, belkide kumanda bana bilerek arızalı satıldı, 5 gündür aldığım şahısa ulaşamıyorum zaten artık daha fazla da aramayı düşünmüyorum

Evet yakın zamanlarda mix leme konusunda yardımlarınıza ihtiyacım olucak kağıt üzerinde neler kullanacağıma dair basit bir şema çizerek fikirlerinizi alırım

Bu hobiye başlarken hiçbir bilgim yoktu ve hala da yapacağım proje üzerine ve diğer genel geçer sahip olmam gereken bilgiye hala da sahip değilim, sizler gibi tecrubeli ve dostça insanlar sayesinde hata yaparım ya da ben bu işi hiç yapamam gibi korkularımızı aşabiliyoruz
çok teşekkür ederim. :thumbup:

Radiolink AT9 ile mix

Ekrem bey bu bilgi için de ayrıca teşekkür ederim :agreed:

Levent bey sizinde dediğiniz üzere modeli aircraft yerine acrobasi uçağına çevirmem gerekiyor sanırım akşam onu da yapacağım :agreed:

Radiolink AT9 ile mix

Kumanda senden korksun Volkan, sen kumanda dan korkma. ;)
Şaka bir yana, bu arada tabi bilemeyiz kumanda da sen alırken hata varmıydı, fakat aklımada gelmedi değil, kabloları kontrol et demek, zira;
bu AT-9 kumandaları, her ne kadar benim başıma gelmedi ise de kullananlardan gelen özellikle sticklerde kablo kopması şikayeti mevcut. Ben kendi yaptığım iyileştirmeyi anlatayım;
Öncelikle kabloların potlara olan lehimlerinin tamamını yeniledim ve daha sonra sıcak silikon ile kabloların dip kısımlarını sağlamlaştırdım ki 2 - 2,5 senedir hiç bir sıkıntı yok.
Boş bir vakitte yapılabilir. ;) :saygilar:

Radiolink AT9 ile mix

Levent UYGUN' Alıntı:
Kumanda senden korksun Volkan, sen kumanda dan korkma. ;)
Şaka bir yana, bu arada tabi bilemeyiz kumanda da sen alırken hata varmıydı, fakat aklımada gelmedi değil, kabloları kontrol et demek, zira;
bu AT-9 kumandaları, her ne kadar benim başıma gelmedi ise de kullananlardan gelen özellikle sticklerde kablo kopması şikayeti mevcut. Ben kendi yaptığım iyileştirmeyi anlatayım;
Öncelikle kabloların potlara olan lehimlerinin tamamını yeniledim ve daha sonra sıcak silikon ile kabloların dip kısımlarını sağlamlaştırdım ki 2 - 2,5 senedir hiç bir sıkıntı yok.
Boş bir vakitte yapılabilir. ;) :saygilar:

Levent bey sizin yaptığınız lehimleri tekrar baştan yapmak gibi güzel bir fikir hiç aklıma gelmemişti, tekrar aynı problemle karşılaşırsam her birini baştan yapmak gerekebilir aklımın bir köşesinde bulunsun :)

Radiolink AT9 ile mix

volkan dalman' Alıntı:
Levent bey sizin yaptığınız lehimleri tekrar baştan yapmak gibi güzel bir fikir hiç aklıma gelmemişti, tekrar aynı problemle karşılaşırsam her birini baştan yapmak gerekebilir aklımın bir köşesinde bulunsun :)
Modeliniz havadayken başınıza gelmesinde yerdeyken lehimler koparsa sıkıntı değil.