Radiolink AT9 ile mix

Radiolink AT9 ile mix

Emre Kaman' Alıntı:
Şimdi işi biraz karışık anlatmışsınız. Söz konusu servolar TowerPro mg995 değil mi? Eğer öyleyse, en fazla 6v destekli sanırım.

- Eğer, bu servolara direk 9.6v bağladıysanız çoktan yanmış olmaları gerekiyor.
- Eğer o pili esc'ye bağladıysanız, bağladığınız bir başka pille bir fark oluşmuyor teknik olarak.

Anlattığınız durum servoların ihtiyaç duydukları amperi alamadıkları zaman yaşadığı durumu andırıyor. Ya escnizin bec'inin amperi çok düşük, yada servolarda bir hata, belki bir sıkışma var ve fazla amper çekiyor. Servoları alıcıya tek tek bağlayıp deneyin. Eğer tek tek her ikisi de sorunsuz çalışıyorsa esc bec yetersiz demektir. Servolardan biri sorunlu çalışıyorsa, sorunu buldunuz demektir.

Bir diğer nokta, alıcınızın modları olabilir. Mesela bazı Futaba alıcılar normal yada hispeed modda çalışabilir. Eğer hispeed gibi bir özellik varsa analog servolar problem çıkarır.
İşte bende burada takılıyorum. esc 5v veriyor alıcıya 9 v bağladığımda kumanda da alıcı 9.2 gösteriyor. evet servolar da sorun yok sıfır servo bağladığımda aynı hatayı veriyor. ama bir bağladığımda sorun yok. hatayı tekrarlıyayım. alıcıya ekstra güç bağlayınca haraketlerde sorun kalmıyor ama stiği tam sol yada sağ yada yukarı çekin bir anda bırakın stick orta noktada Yaylanınca sapıtıyor. ekstra güç bağlamazsam ilk harekette sapıtıyor [emoji20]

Radiolink AT9 ile mix

Öncelikle, bahsettiğiniz servolar için 9v çok yüksek, bence bağlamayın, şimdiye kadar yanmamış olmaları şans.

Kumanda stiğini kanardan bırakıp ortada yaylandırmak gibi bir hareket yok uçan modellerde. O yaylanma servoya oldukça hızlı komut vermek anlamına geliyor, ki servolarınız da süper hızlı kuyruk servosu değil, kafalarının karışması normal. Ancak iş yine gelip esc bec'inin yetersiz olduğuna dayanıyor anladığım kadarıyla. O escyi kullanmak istiyorsanız servoları haricen besleyin (max 6v) ve escnin kırmızı kablosunu soketten çıkarıp kendi üzerine bantlayarak yalıtın.

Radiolink AT9 ile mix

Bu hareketi fly sky fsi 6 ile yaptığımda sorun olmuyor. Bu arada rx için 4.6 9v ile çalışır diyor. Birde kumanda ile uzaklaşınca daha az yapıyor. Ha bide alıcı bu hareket esnasında alıcı ışığı çok hızlı yanıp sönüyor kumanda üzerinde sinyalin tamamen gittiği gözüküyor. servo düzelince sinyal geri geliyor

Radiolink AT9 ile mix

esc den değil başka bir esc daha var o esc de bec yok biz extradan çıkış aldık odada aynı sorun oluyor.

Radiolink AT9 ile mix

uzm-bora' Alıntı:
Bu hareketi fly sky fsi 6 ile yaptığımda sorun olmuyor. Bu arada rx için 4.6 9v ile çalışır diyor. Birde kumanda ile uzaklaşınca daha az yapıyor. Ha bide alıcı bu hareket esnasında alıcı ışığı çok hızlı yanıp sönüyor kumanda üzerinde sinyalin tamamen gittiği gözüküyor. servo düzelince sinyal geri geliyor

Alıcı 9v ile çalışabilir tamam, ama servolar çalışamaz. Alıcının ışığının yanıp sönmesi de esc bec'inin yetersiz kalıp alıcya elektrik gelmemesinden kaynaklanıyor, aynı şey.

uzm-bora' Alıntı:
esc den değil başka bir esc daha var o esc de bec yok biz extradan çıkış aldık odada aynı sorun oluyor.

O zaman servolarınızdan biri yada ikisi birden aşırı amper çekiyor, yani bozuk/hatalı.

Radiolink AT9 ile mix

Emre Kaman' Alıntı:
Alıcı 9v ile çalışabilir tamam, ama servolar çalışamaz. Alıcının ışığının yanıp sönmesi de esc bec'inin yetersiz kalıp alıcya elektrik gelmemesinden kaynaklanıyor, aynı şey.

O zaman servolarınızdan biri yada ikisi birden aşırı amper çekiyor, yani bozuk/hatalı.
ama elimde daha sıfır yeni gelmiş iki servo var onlardada aynı sorun var. ya valla anlamadım. bence alıcı sorunlu bu kumandadan kullanan arkadaşlardada yakın dururlarsa aynı sorunu yaşıyor. çözemedim ya [emoji20]

Radiolink AT9 ile mix

Şimdi ben sorunu buldum ama mantığını anlıyamadım. mg995 analog servo da bu sorun var mg996r da bu titreme ve kitlenme problemi olmuyor. ama mg996r da da 360 derece 2_3 milim servo hareketine yanıt vermiyor. daha doğrusu veriyor ama ters tarafa olan harekete cevap vermiyor. 5_6 milim zıt tarafa hareket verince cevap veriyor. eee benim zagi büyük ben şimdi nasıl bi servo kullanacağım bilemedim. Bu servolar neden böyle sorun çıkartıyor onuda anlamadım. biri anladıysa bana da anlatırmı [emoji4]

Radiolink AT9 ile mix

uzm-bora' Alıntı:
Şimdi ben sorunu buldum ama mantığını anlıyamadım. mg995 analog servo da bu sorun var mg996r da bu titreme ve kitlenme problemi olmuyor. ama mg996r da da 360 derece 2_3 milim servo hareketine yanıt vermiyor. daha doğrusu veriyor ama ters tarafa olan harekete cevap vermiyor. 5_6 milim zıt tarafa hareket verince cevap veriyor. eee benim zagi büyük ben şimdi nasıl bi servo kullanacağım bilemedim. Bu servolar neden böyle sorun çıkartıyor onuda anlamadım. biri anladıysa bana da anlatırmı [emoji4]

Bora, öncelikle bahsettiğin servoların ikisi de DİGİTAL. Servolar da sorun olduğunu zannetmiyorum. Kumandanın stick kalibrasyonunu tekrar yaparsan muhtemelen düzelecektir. :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Radiolink AT9 ile mix

heee güzel de kumanda yeni nereden yapılıyor inşallah bulurum [emoji1]

Radiolink AT9 ile mix

uzm-bora' Alıntı:
heee güzel de kumanda yeni nereden yapılıyor inşallah bulurum [emoji1]

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Radiolink AT9 ile mix

Abi izledim yaptım ama olmuyor mg996r aynı ve mg 995 aynı hataya devam. istersen vatsap dan bi video atayım sana[emoji20]

Radiolink AT9 ile mix

Evet sorun bulundu. esc nin bec i 3a buda bu servolara az geliyor. alıcıya ekstra 6 volt bağladığımda sorun çözüldü. radiolink at 9 un alıcısı herhalde fazla güç çekiyor ki böyle bi sorun ortaya çıktı [emoji4]

Radiolink AT9 ile mix

uzm-bora' Alıntı:
Evet sorun bulundu. esc nin bec i 3a buda bu servolara az geliyor. alıcıya ekstra 6 volt bağladığımda sorun çözüldü. radiolink at 9 un alıcısı herhalde fazla güç çekiyor ki böyle bi sorun ortaya çıktı [emoji4]
Hadi gözün aydın Bora :thumbup: Kullandığın ESC'nin BEC sıkıntılı olabilir. Belki 3A diğer ama o kadar da basmıyor olabilir. Neyse sen yine de kontrol edersin :)

Radiolink AT9 ile mix

60 a esc 3 a yazıyor. şimdi 6a lık bec aldım. işime yararmı bakacağım. Olmadı 5 tane 1.2 v pil le sorun çözülüyor. tabi buda ek yük. olsun çözülsün de[emoji1]

Radiolink AT9 ile mix

Selamın aleyküm. Radyolink at9 la ilgili bi sorunum var. Ben bu kumanda ile zagi uçuruyorum dolayısı ile uçak modunu seçiyorum. Ne varki uçak modunda iken 6 ncı kanalı 1nci kanal ile mix liyor ve menüden bunu iptal edemiyorum. Apm 2.6 kuracağım vericinin 6 kanalını apm nin 5 nci kanalına bağlayın deniyor eeee benim kumanada mix li [emoji20] ne yapacağım fikri bilgisi olan varsa yardımcı olsun lütlen.