Raptor G4 E720 titreşim

Raptor G4 E720 titreşim

Gec olsun da guc olmasin Cahit hocam :thumbup: Yarin guzel haberlerini bekliyoruz :)

Raptor G4 E720 titreşim

Mehmet Bey maalesef helide artık çok titreşim olmamasına rağmen sorun bu gün de vardı. Ne yapacağım bilemiyorum. Ben ünite için üzerinde gelen bandı kullandım. Acaba çift kat mı yapsam

Raptor G4 E720 titreşim

Cahit Kaş' Alıntı:
Mehmet Bey maalesef helide artık çok titreşim olmamasına rağmen sorun bu gün de vardı. Ne yapacağım bilemiyorum. Ben ünite için üzerinde gelen bandı kullandım. Acaba çift kat mı yapsam
Allah Allah Gercekten Cok enteresan. Acaba unitenin yerini degistirmeyi dusundun mu ??

Bir de soylemek istemiyorum ama malum elektronik alet bunlar. Mesela benim HC-3SX aldiktan 3 ay sonra rescue sirasinda arada bir sapitmaya baslamisti hatirlarsan. Uniteyi almanya ya yolladim ve Ana kartin arizalandigini soylediler ve ucretsiz degistirdiler. En son aklima unitenin ariza yapma ihtimali geliyor aklima....

Almanya ya 50 tl gonderdim ve 3 hafta da yapip Geri gonderdiler. En son ihtimal uretici ile temasa gecip bir de bu durumu kendileri ile paylasmani oneririm...

Raptor G4 E720 titreşim

Cahit bey 5 kat bant yapan bile gordum ama onlar Nitro idi, elektriklide hic gormedim kat kat bant atan,

Mehmet abinin soyledigi daha mantikli geliyor,

Raptor G4 E720 titreşim

Cahit abi konuyu baştan sona okudum ama göremedim bu titreşim veya sesin uçuşa herhangi bir etkisi var mı ?

Ünitenin vermiş olduğu tepki nedir, neden extra bant koymayı düşünüyorsun ?

Raptor G4 E720 titreşim

Bendeki 4 kat bant,

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Raptor G4 E720 titreşim

Şu an titreşim azaldı ve rulmanları değiştirdiğimden ses yok. Uçuşa olumsuz etki edecek titreşim yok aslında. Sorun şu ki yerde yaptığım testlerde rescue çektiğimde swash yere paralel hareket ederken bi süre uçtuktan sonra rescue çektiğimde swash çok fazla sola yatıyor. Ve heliyi indirince yerde de bu sorun devam ediyor. Elektiriği kesip tekrar başlattığımda düzeliyor.
Bu şekilde de heliyi yükseltiyor ama aşırı sola çekerek bu da beni tedirgin ediyor.

Raptor G4 E720 titreşim

Bende rescue yok ama,

Simdi ben biranda %100 gaz verince swash saga yatiyor ve duzelmiyordu, taki elektrigi kesip yeniden verinceye kadar,
Ama bendeki sorun titresimden cikti,
Niye yazdim aslinda rescue degil ama swash olayi ayni diye,

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Raptor G4 E720 titreşim

Cahit hocam yanılmıyorsam sipirit te Erhan in da buna benzer bir durum başına gelmişti. Oda piroute optimizasyon ayarını düzeltmis ti şu Rasim hocam in videosundaki televizyonu takip etmesi ayarı vardı orası bence onu bir kontrol edin.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Raptor G4 E720 titreşim

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Allah Allah Gercekten Cok enteresan. Acaba unitenin yerini degistirmeyi dusundun mu ??

Bir de soylemek istemiyorum ama malum elektronik alet bunlar. Mesela benim HC-3SX aldiktan 3 ay sonra rescue sirasinda arada bir sapitmaya baslamisti hatirlarsan. Uniteyi almanya ya yolladim ve Ana kartin arizalandigini soylediler ve ucretsiz degistirdiler. En son aklima unitenin ariza yapma ihtimali geliyor aklima....

Almanya ya 50 tl gonderdim ve 3 hafta da yapip Geri gonderdiler. En son ihtimal uretici ile temasa gecip bir de bu durumu kendileri ile paylasmani oneririm...
Ünitenin yerini değiştirmek geldi aklıma ama sonuç alırmıyım bilemiyorum. Aşagıda resimde görülen öndeki çıkıntıya konanilir ancak. Orada da sağlıklı olur mu bilmem.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Cahit hocam yanılmıyorsam sipirit te Erhan in da buna benzer bir durum başına gelmişti. Oda piroute optimizasyon ayarını düzeltmis ti şu Rasim hocam in videosundaki televizyonu takip etmesi ayarı vardı orası bence onu bir kontrol edin.

SM-G900F cihazımdan gönderildi
Erhanın durumunu hatırlıyorum ama tam olarak bu muydu bilmiyorum. Bir de o ayar doğru yapıldı. Ondan değildir. Yine de kontrol ederim.

Raptor G4 E720 titreşim

Cahit abi konuya gec kalmisim.
Sen Antep'e kadar gelmissin.
Numaram vardi be abi keske arasaydin hürmet ederdik :saygilar:
Uniteyi aldigim serkan hoca Tomas'la iletisime geçerek.
Kullanilacak ped hakkinda konusmuslar.
O uniteyi kullanırken dedigine benzer bir olay gelmis basina ve farkli bir pad onermis.
Jel gibi ama degil de.
Bana gondermisti sagolsun Bende bir kullanimlik var abi v.sehire gecer gecmez gondereyim sana bi de onla dene bakalim.
Belki olur mu olur.
Olmazsa baska seyler düşünürüz

Raptor G4 E720 titreşim

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Cahit abi konuya gec kalmisim.
Sen Antep'e kadar gelmissin.
Numaram vardi be abi keske arasaydin hürmet ederdik :saygilar:
Uniteyi aldigim serkan hoca Tomas'la iletisime geçerek.
Kullanilacak ped hakkinda konusmuslar.
O uniteyi kullanırken dedigine benzer bir olay gelmis basina ve farkli bir pad onermis.
Jel gibi ama degil de.
Bana gondermisti sagolsun Bende bir kullanimlik var abi v.sehire gecer gecmez gondereyim sana bi de onla dene bakalim.
Belki olur mu olur.
Olmazsa baska seyler düşünürüz
Teşekkürler İbrahim. Zaman çok kısıtlıydı. Cuma gece geldim pazar sabahı döndüm. Hatta bi ara gölete uğradım. Akrabalarla kahvaltı yaptık orada. Orada da denedim modeli sonuç aynıydı ama daha rulmanı değiştirmemiştim.
Bahsettiğin paf sana lazım olur. Sen kullanırsın. Ama bana tam olarak ne olduğunu fotosunu hatta linkini göndersen temin ederim.
Titreşimin kaynağının motor olduğuna eminim. Her ne kadar balans etsem de yüksek devirde çok yüksek frekansta gözle görülmeyen bir titreşim var. Rotoru söküp sadece motoru çalıştırdım ve denedim. Bi süre sonra aynı şekilde soldaki servo sağdakine göre çok hareket ediyor rescue çektiğimde

Raptor G4 E720 titreşim

Cahit abi,

Optimizasyon ayarı önemli doğruluğundan emin ol bence.

Swash min,orta ve max noktalarda paralel mi ? Spiritte min ve max notkalar için level ayarı mevcut. Onun dışında üniteden log alıp kontrol ettin mi ? Modelde fazla bir titreşim varsa bunu görebilmen lazım veya herhangi bir anormallik durumu için.Tüm ayarların düzgünlüğünden eminsen üniteye reset atıp, tekrar kurmak belki bir çözüm olabilir.

Raptor G4 E720 titreşim

Arda Erkan' Alıntı:
Cahit abi,

Optimizasyon ayarı önemli doğruluğundan emin ol bence.

Swash min,orta ve max noktalarda paralel mi ? Spiritte min ve max notkalar için level ayarı mevcut. Onun dışında üniteden log alıp kontrol ettin mi ? Modelde fazla bir titreşim varsa bunu görebilmen lazım veya herhangi bir anormallik durumu için.Tüm ayarların düzgünlüğünden eminsen üniteye reset atıp, tekrar kurmak belki bir çözüm olabilir.
Swash ortada iken paralelliğini ayarladım ama max min değerlerine dokunmadım. Dediğim gibi sorun uçuşta değil sadece belli bir süre uçtuktan sonra rescuede sorun var.
Bayramdan sonra loglara bakarım. Bir de ünite bilgisayara bağlı iken motoru çalıştırıp titreşim seviyesine bakarım.
Bildiğim kadarı ile optimizasyon ayarı yanlışsa rescuede verdiği tepki farklı. Erhan'ın modelinde negatif yöne kurtardığını söylemişti sanırım.