Raptor G4 E720 titreşim

Raptor G4 E720 titreşim

Cahit Kaş' Alıntı:
Teşekkürler İbrahim. Zaman çok kısıtlıydı. Cuma gece geldim pazar sabahı döndüm. Hatta bi ara gölete uğradım. Akrabalarla kahvaltı yaptık orada. Orada da denedim modeli sonuç aynıydı ama daha rulmanı değiştirmemiştim.
Bahsettiğin paf sana lazım olur. Sen kullanırsın. Ama bana tam olarak ne olduğunu fotosunu hatta linkini göndersen temin ederim.
Titreşimin kaynağının motor olduğuna eminim. Her ne kadar balans etsem de yüksek devirde çok yüksek frekansta gözle görülmeyen bir titreşim var. Rotoru söküp sadece motoru çalıştırdım ve denedim. Bi süre sonra aynı şekilde soldaki servo sağdakine göre çok hareket ediyor rescue çektiğimde
Abi link bulamadim.
Foto da gönderirim eve gittigimde ama sıkıntı yok abi yollayabilirim.
Su an lazim degil bana.
Lazim olursa da baska bant kullanirim.
Bende sorun yok su an.
Muhim olan su an senin sorunun çözülmesi :saygilar:

Raptor G4 E720 titreşim

Merhabalar.
Yukarıdaki mesajlarda da belittiğim gibi Raptor G4 modelimde motordan kaynaklı titreşim vardı. Bundan kaynaklı olduğunu düşündüğüm Spirin FBL nin rescuesi bi süre uçtuktan sonra sapıtıyordu. Kurtarmasına kurtarıyor ama aşırı derecede sola kayarak kurtarıyordu.
Motor rulmanlarını değiştirip tekrar denediğimde maalesef sonuç aynıydı.
Sonra İbrahim arkadaşımız bana Tomas'ın önerdiği bir padi göndermeyi önerdi. Sağolsun gönderdi de ama elime henüz ulaşmadı. (Geldiğinde evde yoktum)
Ben de hafta sonu Migrostan aldığım 3M çift taraflı bantı denemek istedim. (Çift kat kullandım) Yalnız daha önce alıcı ile kullandığım modeli şimdi satellite ile kullanıyorum. Dolayısıyla herşeyi başten ayarladım ve Spiriti güncelledim. Ve denemelerim sonucu sonuç harikaydı.
Şimdi banttan mı kaynaklı yoksa Spiriti güncelleyip baştan ayarlamam mı bi hatayı düzeltti bilemiyorum. (Piro optimizationdan olmadığına eminim)
Yalnız şöyle bir durum oldu. Alıcı ile kullanırken Stabi sekmesindeki kısımda %60 pitch ayarlamıştım ve iyi tırmanıyordu. Şimdi ise %70 yapmama rağmen çok yavaş tıtmanıyor. Videoda biryerde 3-2-1 diye sayıp rescue çektim. Tabi farkedeceksiniz ki başka yerlerde de test ettim.

Bu arada az daha gidiyordu Model ;D

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Raptor G4 E720 titreşim

Abi inan mesajında belirtmiş olmana rağmen,helinin yerden dirilip yeniden kalkmasını heyecanla defalarca izledim.
Helal olsun iyi kurtarmışsın :bravo:

Modelin düzelmesine sevindim ;)
Her ikiside etkili unsurlar pad ve güncelleme de model kendini bulmuştur.
Ne de olsa elektronik aksam aç kapa mantığı yine yerini bulmuş :laugh:

Benim rescue de pitch açıları 70 di tıpkı sendeki gibi sağırdı bende 90 yaptım şu an gayet iyi memnunum.

Bir aydır uçamıyorum yeni pinyonu da taktım daha deneyemedim bile :(
Özledim valla uçmayı.
Yeniden hayırlı olsun sevindim düzelmesine :saygilar:

Raptor G4 E720 titreşim

Teşekkürler İbrahim. Migrostan aldığım banta pek güvenemiyorum. Ama bi süre bununla idare edeceğim. Ben de sorunlardan dolayı bayadır uçamıyorum. Ara verince insanın yine eli ayağı titriyor.
Aslında arkadaki sesler dikkatimi dağıtıyordu. Arkamda Diyarbakır yolu var. Çok yakın. Üniversite kavşağı inşaatı var ve işçiler ha bire bağırıp birşeyler söylüyor. Yoldan geçen otobüs ve tırlar da uzun uzun korna çalıyor. Benim uçtuğum başka alan vardı orada bu ara sürekli sürüler otlamakta

Raptor G4 E720 titreşim

Öncelikle senin uçuşları ve Raptorun sesini özlemiştik iyi oldu bu video :)

Sorunun çözülmesi de ayrıca sevindirici. Bence kullanılan yeni pad çözüm oldu diye düşünüyorum.

Bu arada kurtarmada gayet başarılıydi. Az daha model gidiyormuş senin de belirttiğim gibi. Hatta skidler gördüğüm kadarı ile yerle temas etmiş :)

Bu arada Spirit kurtarma özelliği daima düz pozisyona ayarlı gördüğüm kadarı ile. Şimdi senin uçuş stilin ve yere yakın uctugunu düşünülürse bence bunu değiştir. Zira VBar oldugu gibi düze almadan once yükseltme vermiyor. Bu da Allah korusun bazı kurtarmalarda yeterli mesafe olmaması ihtimalini doğuruyor diye düşünüyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Öncelikle senin uçuşları ve Raptorun sesini özlemiştik iyi oldu bu video :)

Sorunun çözülmesi de ayrıca sevindirici. Bence kullanılan yeni pad çözüm oldu diye düşünüyorum.

Bu arada kurtarmada gayet başarılıydi. Az daha model gidiyormuş senin de belirttiğim gibi. Hatta skidler gördüğüm kadarı ile yerle temas etmiş :)

Bu arada Spirit kurtarma özelliği daima düz pozisyona ayarlı gördüğüm kadarı ile. Şimdi senin uçuş stilin ve yere yakın uctugunu düşünülürse bence bunu değiştir. Zira VBar oldugu gibi düze almadan once yükseltme vermiyor. Bu da Allah korusun bazı kurtarmalarda yeterli mesafe olmaması ihtimalini doğuruyor diye düşünüyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Teşekkürler. Bu ara her fırsatta uçmaya gideceğim. Pilotaj anşamında yerimde sayıyorum.
Evet kesinlikle Acro kullanmam lazım.
Skidler hafif değdi sanki. Hatta ben kırılmışmı diye kontrol ettim de bişey yoktu.

Raptor G4 E720 titreşim

Cahit Kaş' Alıntı:
Teşekkürler İbrahim. Migrostan aldığım banta pek güvenemiyorum. Ama bi süre bununla idare edeceğim. Ben de sorunlardan dolayı bayadır uçamıyorum. Ara verince insanın yine eli ayağı titriyor.
Aslında arkadaki sesler dikkatimi dağıtıyordu. Arkamda Diyarbakır yolu var. Çok yakın. Üniversite kavşağı inşaatı var ve işçiler ha bire bağırıp birşeyler söylüyor. Yoldan geçen otobüs ve tırlar da uzun uzun korna çalıyor. Benim uçtuğum başka alan vardı orada bu ara sürekli sürüler otlamakta
Abi dış etkenler ciddi mana da insanın dikkatini dağıtıyor. Ne desen haklısın.
Padi güvensiz görürsen değiştirirsin.
Hem sorunun neyden kaynaklı olduğunu bulmak daha anlaşılır olur.
Pad mi, güncelleme mi?

Raptor G4 E720 titreşim

Sorunun çözüldüğüne çok sevindim Cahit Hocam. Bende pad işe yaramış olabilir diye düşünüyorum. 3M'in banta bence güvenebilirsin sanki iyi yapışmıyormuş gibi görünüyor ama çıkarmak istediğinde esasında ne kadar kuvvetli tuttuğunu anlıyorsun. ;)

Kurtarış gerçekten heyecanlıydı. :) :RCKolik: