Görseller RC Kolik Muscat Şubesi Uçuşları

İnsanlık için anlamsız ama benim için büyük bir adım! Hurrinin pervanelerinin uçlarını sarıya boyadım!!! Acaba Hurrinin detaylandırma aşamasının ilk adımı olabilir mi bu???

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hava da sıcak mı ne...

İnsanlık için anlamsız ama benim için büyük bir adım! Hurrinin pervanelerinin uçlarını sarıya boyadım!!! Acaba Hurrinin detaylandırma aşamasının ilk adımı olabilir mi bu???
Hadi inşallah :halay:
Hava da sıcak mı ne...
Harbiden 11.8 iyi yakmış :D
Veya motora yakın bir yere mikrofon falan mı taktın ? Yoksa cidden bu ses o uçaktan mı çıkıyor?
Onun içinde mini bir canavar var @Ali Haydar GÖK :lollol:

@Mehmet Kucuksari abi bir kere daha videoyu izledim. Fakat bu sefer videonun sesini kıstım. O zaman inandırıcı geldi :lol::lol:

Gerçekten motorun sesi çok güzelmiş. Ve debriyaj-kavrama sistemi var anladığım kadarıyla. Motorda seside güzelmiş. Birde Özgür abinin sahadan kaynaklı olarak hoş bir yankı sesi geliyor. Etrafta boş arazi olunca sesler daha güzel çıkıyor anladığım kadarıyla.

Motoru sesi ve scale uçuş insanı mest ediyor, elinize sağlık Evren hocam

Teşekkür ederim :saygilar:. Garip bir şekilde Youtube'un videonun HD halini işlemesi çok uzun sürdü, anca şimdi HD olarak yayında video. Tavsiyem youtube üzerinden HD olarak izlemek olur zira Sd haliyle hiçbirşey görülmüyordu :lol:

@Özgür Evren Varol abi ben çok şaşkınım şuan :D Videoya ekstra ses ekleme durumu var mı? Veya motora yakın bir yere mikrofon falan mı taktın ?
Yoksa cidden bu ses o uçaktan mı çıkıyor?

Sana ödev olsun, bir güzel oku bakalım! Sadece 57 sayfa, fazla vaktini almaz :D :D

Valla neden bilmem bugün bir ilham geldi, gövdenin arkadaki açık kısımlarına ve yatay/dikey staba 3 kat dop uyguladım bugün... yavaş yavaş arka kısmın detaylarını bitirip boyayım diyorum bakalım :)

Harbiden 11.8 iyi yakmış :D

Genelde 10.5 ile 12.5 arasında geziyor kullanım durumuna göre. 3.6 litre motor, 3 tonluk kasa, napsın :)

Hocam videoda model çok güzel duruyor uçuşu mükemmel.
Küçük bir sorum vardı modelde benim en çok dikkatimi çeken yapay ses oldu. Modelci olmayan biri gelse ve o ses motordan geliyor desen herhalde inanır. Benim aklıma takılan sürekli sabit bir ses dosyası mı çalıyor yoksa gaz ile beraber artıp azalan bir sistem mi var?

Hocam videoda model çok güzel duruyor uçuşu mükemmel.
Küçük bir sorum vardı modelde benim en çok dikkatimi çeken yapay ses oldu. Modelci olmayan biri gelse ve o ses motordan geliyor desen herhalde inanır. Benim aklıma takılan sürekli sabit bir ses dosyası mı çalıyor yoksa gaz ile beraber artıp azalan bir sistem mi var?

Teşekkür ederim :)

Modelci olmayanları geçtim pek çok modelciyi bile içinde V12 motor var diye kandırdım :) İlk defa karşılaşanlarda güzel bir şok etkisi oluyor :)

3 farklı ses kaydı var, birisi motor ilk çalışma, diğeri motor kapanma, sonunca da normal motor çalışma sesi. Normal çalışmaya geçtiği zaman gaz kolunun konumuna göre motor çalışma sesinin de frekansını değiştiriyor. Ha bir de ilaveten 20mm top sesi var ama onu kullanmıyorum şu anda, sesle birlikte 4 tane LED'e bağlanıp namlulardan ışık çıkmasını da sağlayabiliyor devre. İlerde topları eklersem belki hem sesi hem ışıkları da aktive edebilirim.

Vay arkadaş! Ben inanmıştım gerçek olduğuna. Hatta kavrama sistemi falan var sanıyorum :lol::lol:

En iyisi ödevimi yapayım. Yoksa hazırlıksız yakalanıyorum :D

:)
İşin aslı şu, modelde özel bir ses devresi var, bu meret 40W çıkış gücüne sahip ve modelin altında, biri burunda diğeri kanadın altında iki tane 4” lik hoparlörü sürüyor.
Bu devrede gerçek uçağın motorundan kaydedilmiş ses kayıtları var. Devre de yukarıda anlattığım gibi gaz konumuna bağlı olarak gerekli ses kaydını çalıyor. Ayrıca top sesi vs gibi ilave sesler de çalabiliyor. Opsiyonel olarak GPS ilavesiyle modelin pilota göre bağıl konumunu ve hızını hesaplayarak sesi manipule edip ölçekli bir doppler etkisi yaratmak gibi bir özelliği de var ama ben oralara girmedim :)

Anlık sarfiyat 99 l/kmh!!! Gerçekler yalan söylemez! Ekranın ortasına kocaman yazmışlar.

Esas yalan bu işte, 99 olması imkansız... Neden derseniz; Anlık olarak, mesafe başına yakıt tüketimi bilgisi nasıl hesaplanır? Basit, o anlık birim zamandaki yakıt tüketimi değeri yine anlık hız, yani birim zamanda katedilen mesafeye bölünür. İki taraftaki de zaman birimleri birbirini götürür geriye hacim/mesafe kalır. Peki araba dururken hız nedir? Tabii ki 0 (yazı ile SIFIR). Yani paydada sıfır var. E bişeyi sıfıra bölersek sonuç ne olur??
Dava düşmüştür :)

"Average" sadece pazarlama taktiği. Seni kandırıyorlar!
Yıllarca benzin göstergesi çalışmayan vosvos kullandım :) o zamandan beri her benzin aldığımda km sıfırlamak alışkanlık haline geldi. Tabi vosvosta sıfırlanan km yoktu, benim bir defterim vardı arabada, oraya not alırdım :lollol: . Velhasıl, bu alışkanlıkla söyleyebilirim ki verdiği ortalama gayet gerçek :)

:)
İşin aslı şu, modelde özel bir ses devresi var, bu meret 40W çıkış gücüne sahip ve modelin altında, biri burunda diğeri kanadın altında iki tane 4” lik hoparlörü sürüyor.
Bu devrede gerçek uçağın motorundan kaydedilmiş ses kayıtları var. Devre de yukarıda anlattığım gibi gaz konumuna bağlı olarak gerekli ses kaydını çalıyor. Ayrıca top sesi vs gibi ilave sesler de çalabiliyor. Opsiyonel olarak GPS ilavesiyle modelin pilota göre bağıl konumunu ve hızını hesaplayarak sesi manipule edip ölçekli bir doppler etkisi yaratmak gibi bir özelliği de var ama ben oralara girmedim :)
Hocam kullandığınız sistemin bir adı modeli var mı yoksa özel yapım birşey mi