Rckolik Ankara Buluşmaları (Ana Başlık)

Güzel gün olmuş. ? ben de en kısa zamanda pistlerde döneceğim ?:halay:

Olmaz mı? Özellikle benim için çok güzeldi. Bir sürü akrobasi bile yaptım. Hatta Düz uçmaktan sıkıldım tersten bile uçuyorum Soaraction la? O şekilde tam tur attım☺️

Artık seni de Sabırsızlıkla bekliyoruz. Bebişi de al gel?

Sesinizin duyulması ve pistinizin yenilenmesi muhteşem bir haber , belediyeye teşekkür edip helal olsun demekten başka bir yorum yapamıyorum

• Beğen
Tepkiler: Selçuk Erdoğmuş
Paylaşım yapmayalı bir ayı geçmiş?Ortalama 2 haftada bir uçuşa gittiğimiz halde resim ve video çekmek aklımıza gelmiyor. Haliyle burada da bir paylaşım yapamıyoruz:lollol: En azından RcKolik Ankara ekibi olarak bu gün bişeyler paylaşalım istedim☺
Resim falan olmayınca Ankara ekibi de tatil modunda diye düşünmeye başlamıştık :D Görseller için çok teşekkür ederiz :thumbup:
Ne zamandır Ankara gibi büyükşehir de yaşayıp doğru düzgün bir pistimizin olmayışından hayıflanıp duruyorduk. Aslında Pist var ama eksikleri çok. Sonun da sesimizi duydular ve pistimizi yapmaya karar verdiler.?? Artık bizimde gerçek bir pistimiz olacak.?
Harika haber. İnşallah kalıcı ve güzel şeyler yapılırda yıllarca modelcilere güzel bir şekilde hizmet veren bir tesis olur %p
Evet gelelim buluşma video ve resimlerine? Bu gün 2 maidenimiz vardı. @İsmail Alper BAYAT abim Domino Trainer ile maideni yaptı. ?? İlk uçuşu olmasına rağmen çok güzel uçtu maşallah ?☺ Ben de Soaraction ile maiden yaptım☺ @Burak Ağcayazı da kadet ile sanırım 20. Uçuşunu yapmıştır? Domino Trainer ve Soaraction hakkında ki ilk izlenimleri kendi konuların da yazacağız.☺
Yeni modeller tekrardan hepinize hayırlı olsun arkadaşlar, kırımsız bol uçuşlar %p

Merhaba :RCKolik:.

Uzun zamandır bir paylaşım yapamıyoruz. Maalesef Ankara ekibi bir türlü toplanamıyor. :( Tabi bunda en büyük etken hayat şartları. Modelciliğe pek fazla vakit ayıramaz olduk. Vakit ayırabilen bir kaç kişi kaldık ama bu seferde pistin uçuş şartları dolayısıyla bir kısım modelci Gölbaşında, bir kısmıda Mamak ta uçmaya başladı. Mesela artık @Burak Ağcayazı ile aynı pistte uçamıyoruz. :lol: O fpv uçak uçurduğu için Gölbaşına, bende Nitro uçurduğum Mamak pistine gidiyorum. :(

Her şeye rağmen Ankara modelcilerinden umudumu kaybetmedim. :thumbup: Bir gün örnek şehir olacağımıza olan inancım tam. :coolxf:

Neyse biraz size içimi döktükten sonra asıl sevindirici konuya geleyim. :) 27.10.2019 Pazar günü Mamak Belediyesinin katkıları ile ,Mamak ortaköy pistinde "Model Havacılık Festivali" var. Bu Ankara için neredeyse bir ilk. O yüzden O gün müsait olan tüm herkesi bekliyoruz. :)

Herkese kırımsız uçuşlar ve keyifli forumlar diliyorum. :):saygilar:

Ben de Sivas ta içinde bulunduğumuz durumdan sikayetlenir dururdum. Başkent in hali böyle olunca bizimki çok normal:(
Festivaliniz? hayırlı uğurlu geçer ve Ankarada modelcilik adına güzel gelişmelere vesile olur umarım???

Son düzenleme:
Ben de Sivas ta içinde bulunduğumuz durumdan sikayetlenir dururdum. Başkent in hali böyle olunca bizimki çok normal:(
Festivaliniz? hayırlı uğurlu geçer ve Ankarada modelcilik adına güzel gelişmelere vesile olur umarım???

Aslında burada Ankara model uçak kulübü var. Ortalama 20 kişi aktif olarak uçuyoruz. Benim sitemim RcKoik Ankara ekibi olarak buluşamamak. :) İnşallah Sivas ta da modelcilik adına olumlu gelişmeler olur. Ankara-Sivas arası hızlı tren tamamlanınca sık sık Ankara'ya bekliyorz sizi. :)

Merhaba :RCKolik:.

Geçtiğimiz pazar günü nihayet bu senenin ilk Ankara Model Uçak festivalini gerçekleştirdik. Normalde 6 Ekim olarak planlanmıştı ve duyurular da o na göre yapılmıştı ama kötü hava şartları nedeniyle iptal edildi. 27 Ekim tarihi son anda netleştiğinden dolayı maalesef genel bir duyuru yapılamadı ve bu yüzden izleyici sayısı çok azdı. Mamak belediye başkan yardımcısı ve belediye personellerinden 7 / 8 kişi ile beraber, neredeyse biz bize bir uçuş yaptık diyebiliriz.

Ben de malesef 1 dakikalık kısa bir uçuş yapabildim. ? Uçağım havalandıktan hemen sonra kendi kendine elevator çekerek takla attı. Sonrasında sağa sola dönerek düşmeye başladı. Son anda kontrol edebildim ve şükür bir kırım yaşamadan yere sağ salim indirebildim. Bu konuyu ayrıca başka bir konuda açmayı düşünüyorum. :( Aynı gün Başka bir pistte tüm kontrolleri yaptıktan sonra 10 dk lık bir uçuş daha yaptım ve hiçbir sorun çıkmadı. :rolleyes:

Neyse gelelim pazar gününe ait resimlere. :):saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

@İsmail Alper BAYAT abi ile bir tane selfiemiz var ama resmi yüklerken ne yaparsam yapayım ters çıkıyor. :lol: @Mehmet Kucuksari abi düzeltebilirsen çoook sevinirim :):saygilar:

Herkese keyifli forumlar. :):saygilar:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçtiğimiz pazar günü nihayet bu senenin ilk Ankara Model Uçak festivalini gerçekleştirdik. Normalde 6 Ekim olarak planlanmıştı ve duyurular da o na göre yapılmıştı ama kötü hava şartları nedeniyle iptal edildi. 27 Ekim tarihi son anda netleştiğinden dolayı maalesef genel bir duyuru yapılamadı ve bu yüzden izleyici sayısı çok azdı. Mamak belediye başkan yardımcısı ve belediye personellerinden 7 / 8 kişi ile beraber, neredeyse biz bize bir uçuş yaptık diyebiliriz.
Paylaşım için teşekkür ederiz. Kalabalık sayılacak güzel bir katılım olmuş. Sayende bizlerin de ortam hakkında bilgisi olmuş oldu :thumbup:
@İsmail Alper BAYAT abi ile bir tane selfiemiz var ama resmi yüklerken ne yaparsam yapayım ters çıkıyor. :lol: @Mehmet Kucuksari abi düzeltebilirsen çoook sevinirim
Valla ben de düzeltemedim. Normalda "Resim Yükle" sistemi otomatik olarak düzeltir idi ama bu resimde bir sorun olmuş galiba :rolleyes:

Böyle daha güzel oldu :)

Nasıl yaptın yaaa. O kadar uğraştım ben yapamadım. ? Eline sağlık. Artık en kısa zamanda "pistte " seninle de bir selfie yapalım. :coolxf:

Arkadaşlar merhaba, yakın bir tarihte uçuş olmasa bile buluşmanız var mıdır ?

Merhaba.

Buluşmalarımız eskisi gibi olmuyor malesef. (En azından RcKolik te)? RcKolik whatsapp grubumuz var ama son zamanlarda orada da aktif değiliz. ? O yüzden bir gün ve tarih veremiyorum. Ama rüzgarın az olduğu günlerde Pazar günleri muhakkak ortaköy mamak model uçak pistinde uçan arkadaşlarımız oluyor. Ben ve @burak Ağcayazı’da fırsat buldukça uçuşa gidiyoruz.

bu linkten gruba katılın isterseniz.

iyi günler.

Teşekkür ederim. Bende yeni başladım. Sahada sizlerle tanışıp sahanın kokusunu almak istemiştim. Aynı zamanda alışverişe ve training bir modele karar vermeden önce sizlerinde görüşlerinizi alıp bilgilerinizden istifade etmek istemiştim. Artık kısmet olursa ve karar verebilmiş olursam belki bir training model ile gelirim:)

• Beğen
Tepkiler: Selçuk Erdoğmuş
Bende yeni başladım. Sahada sizlerle tanışıp sahanın kokusunu almak istemiştim
Planlayalım, ilk müsait hava şartlarında hafta sonu uçuşa gidelim birlikte.

Aynı zamanda alışverişe ve training bir modele karar vermeden önce sizlerinde görüşlerinizi alıp bilgilerinizden istifade etmek istemiştim.
Uçaklarım işyerimde. İşyerim kızılay G.M.K bulvarında. Hafta içi müsait bir zamanda gelin misafirim olun. Hem uçakları yakından incelersiniz hem de nasıl bir uçak yapmak istiyorsanız birlikte fikir alışverişi yapabiliriz.