Rckolik Ankara Buluşmaları (Ana Başlık)

Merhaba :RCKolik::saygilar:

Pazar günü sayımız biraz az olsa da buluşmamızı gerçekleştirdik. Hava parçalı bulutlu ve rüzgarlıydı. Uçaklarımızı kontrol etmesi zordu ama bir kaç uçuş yapabildik. Genel anlamda çok keyifliydi. Bu arada sayımızı yavaş yavaş artırmaya devam ediyoruz. :hoppa: @Serdar ekiz kardeşim de aramıza yeni katılanlardan.

Yine çok fazla resim ve video yok ama buluşmadan bir kaç kare paylaşalım. :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Herkeze keyifli forumlar. :saygilar:

dun hava sartlari disinda guzel bir gundu , selcuk kardesim uzun ugraslar sonucu cok emek verdigi yusuf alp'ini ucurdu bulusmanin en keyifli ve anlamli dakikalariydi , cok sukur kirimsiz bir sekilde evine goturmeyide basardi , kisacasi artik bu isi kapti , kendisini tebrik ediyorum kisa surede basarili bir ucagi oldu.
mamak pistinin tum girisleri belediye ekipleri tarafindan toprak yigilarak uzun zamandit kapatilmis durumda bu nedenle malzemeleri araclardan piste tasimak cok yorucu ve zor oldu , bu nedenle mamak belediyesinide kiniyorum , once pist yapip sonra kullanmasinlar diye kapatma mantigi nedir ! bir an evvel bir cozum bulunmali.

Yine çok fazla resim ve video yok ama buluşmadan bir kaç kare paylaşalım. :)
İnan bunlar bile bizler için yeterli :thumbup: Önemli olan 1-2 karede olsa o haftasonunu bizlerle paylaşmanız :D
mamak pistinin tum girisleri belediye ekipleri tarafindan toprak yigilarak uzun zamandit kapatilmis durumda bu nedenle malzemeleri araclardan piste tasimak cok yorucu ve zor oldu , bu nedenle mamak belediyesinide kiniyorum , once pist yapip sonra kullanmasinlar diye kapatma mantigi nedir ! bir an evvel bir cozum bulunmali.
Peki belediye ile görüşen oldu mu ? Amaçları ne, ne yapmaya çalışıyorlar ?

Burak o driftçilere çare yok maalesef , sadece araba olsa sorun değil , bir de alkol alıp afedersin mekanın içine sç..yorlar.Bizim burada gariban bir örtü altı niyetine demirden yapılmış tentene çadırımız vardı , adamlar ne istediyse artık , onu bile parçalamış gitmişler , her yer çöp , alkol kutular,şişeleri...bir de lastik yakmışlar ısınma ayağına , yani demem o ki , adamlara kızmayın , bazen başka çare olmuyor bu tür insanlara....

Burak o driftçilere çare yok maalesef , sadece araba olsa sorun değil , bir de alkol alıp afedersin mekanın içine sç..yorlar.Bizim burada gariban bir örtü altı niyetine demirden yapılmış tentene çadırımız vardı , adamlar ne istediyse artık , onu bile parçalamış gitmişler , her yer çöp , alkol kutular,şişeleri...bir de lastik yakmışlar ısınma ayağına , yani demem o ki , adamlara kızmayın , bazen başka çare olmuyor bu tür insanlara....

İlk yaptığımız görüşmede de bize aynen bu sebebi söylediler. Şahin ve eski kasa BMW cilerin buluşma noktası olmuş. her şeyi geçtim pisti mahfetmişler. Tabelayı hedef tahtası olarak kullanmışlar. Bu sebepten dolayı toprakla girişlerin kapatılmasına saygı duyuyorum ama diğer taraftan Tek bir girişi açıp orayı da en azından anahtarla giriş olacak şekilde kapı vs. yapıp sadece modelicilerin kullanımına açabilirler diye düşünüyorum. Sonuçta orada sabit belediye ye ait bir bina ve 7/24 bir görevli mevcut.

Dünkü buluşma ve ortam süperdi inanın heyecanımı anlatamam oradaki arkadaşlara tek tek teşekkür ediyorum bir yandan uçuşlarını yaptılar bi yandan ne sorduysam yardımcı oldular cevapladılar. Kısa sürede simülatör işini çözüp sahalarda bende uçuş yaparak katılmam gerekli ve göründüğü kadar hiç basit olmadığını bir kere daha anladım. Ekibin sıcak kanlı ve ellerinden gelen tüm yardımı yapması da cabası çay kek bisküvi uçuş herşey çok güzeldi. :thumbup:

Merhaba iyi günler.Fpv sistemler hakkında çok bir bilgim yok ve 7 mayısta bir proje raporu için fiyat listesi belirlemem lazım.Amacım 3-4 km mesafeden canlı görüntü aktarımı yapabilmek.Bunu bir roketten görüntü almak için kullanacağım.2 mayıs akşamı Ankara gölbaşına geleceğim inşallah.3 mayısta buluşup tecrübelerini aktarabilecek birileri vardır umarım :D Roketler ve yüksek güç roketçiliği hakkında bildiklerimi sizinle paylaşabilirim.Meraklı olanlar var ise buluşmayı gerçekten çok isterim.Şimdiden teşekkürler.3 mayıs günü görüşmek dileğiyle.

ankara ekibi merhabalar
buluşma yeri neresi ve buluşma tarihleri ne zamandır?

Merhaba. Mamak model uçak pistine gidiyoruz. Ortalama 2 hafta da bir buluşma oluyor. Buradan duyuru yapıyoruz. İsterseniz Whatsapp grubumuzada gelebilirsiniz☺️ Sizi de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Bu bağlantıdan whatsapp grubumuza katılabilirsiniz;

Pistin Konumu;

Merhaba :RCKolik: .

Uzun zamandır resim ve video paylaşamadık? RcKolik Ankara ekibi bayramdan sonra, kaldığı yerden buluşmaya ve resim/video paylaşımına devam edecek?

Ekip toplanamasa da ben bugün yeni yaptığım uçaklarımla maiden yaptım. Kırmızı beyaz uçağım 3 hafta önce talihsiz bir ters rüzgar da düşerek kırılmıştı. Ben de yine aynısından yaptım. Yanın da bir de F-22 yaptım. İkisi de pil bitene kadar güzelce uçtu ve sağ salim eve döndü? galiba yavaş yavaş bu işi öğreniyorum.:halay:

Maiden videoları yok ama bir kaç resim paylaşmak istiyorum. Şimdiden herkese iyi bayramlar ve kısımsız uçuşlar☺:saygilar:

Bayram sonrası buluşmalar kaldigi yerden tam gaz insallah :)

Bayram sonrası buluşma kaldığı yerden devam. :halay:

Merhaba :RCKolik:.

Dün bayram sonrası mini buluşma ayarladık. Bizim ekipten 2 kişiydik ama AMUK da orada olunca çok keyifli zaman geçirdik. @Burak Ağcayazı ramazan dolayısıyla neredeyse 1 ay uçamamanın acısını dün çıkardı diyebilirim. :D Sonun da nitro uçağının da maidenini yaptık :) Darısı benim Phoneix ime inşallah. ?

Bu kez video çekmeyi ihmal etmedim ama çekim kalitesi biraz düşük. ?

Buluşmadan kareler;

@Burak Ağcayazı Maiden Uçuş;
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Benim uçağı insanların üzerine doğru indirdiğim an.:eek::embarras: (Güvenlik olayı gerçekten çok önemli. Birine en ufak birşey olsa kendimi affetmezdim. Neyse ki kimseye bir şey olmadı.)

Mini bir kazamız :embarras:

Son düzenleme: