Real Flight / Phoenix Simulator Programlarını Nereden , Nasıl Temin Edebilirim ?

Anladım teşekkür ederim. Peki alacağım dongle ın RF 7.5 destekleyip desteklemediğini nasıl ögrenebilirim. Nasıl bir ibare yazması gerekiyor. Şu anda güncel olarak banggood da satılan dongle ı almayı düşünüyorum ve özellikleri şu şekilde ;

22 in 1 RC Uçuş Simulator Kablo için G7 Phoenix 5.0 XTR VRC FPV Yarış Uyumlu Radiolink / WFLY / FUTABA / FlySky/Walkera Verici
G7 ifadesi RF 7 demek oluyor.

Mehmet üstad kolay gelsin, model uçak sevdasına yeni başlayan birisi olarak simülasyon programı aramaktayım. Elimde kumanda olarak flysky fs i6x kumanda, bilgisayar olarak da i5 u serisi işlemci, dahili grafik kartı, 8 GB RAM özelliklerinde orta güçte bir bilgisayar var. Bu özellikler çerçevesinde hangi sim. programını önerirsiniz ve elinizde güncel linkler mevcut mu acaba?

Mehmet üstad kolay gelsin, model uçak sevdasına yeni başlayan birisi olarak simülasyon programı aramaktayım. Elimde kumanda olarak flysky fs i6x kumanda, bilgisayar olarak da i5 u serisi işlemci, dahili grafik kartı, 8 GB RAM özelliklerinde orta güçte bir bilgisayar var. Bu özellikler çerçevesinde hangi sim. programını önerirsiniz ve elinizde güncel linkler mevcut mu acaba?
Elimizde RF 7 ve Phoenix linkleri var. Elinizdeki PC her ikisini de çalıştırabilir diye düşünüyorum. Linkleri özelden gönderdim.

Fakat elinizdeki gerçek kumanda ile sim çalışabilmek için dongle dediğimiz bir cihaz almanız gerekiyor. Detaylar ekte.:saygilar:

Simulasyon ile ilgili her türlü detay için :

• Beğen
Tepkiler: Selim Evren
Hocam ,Phoenixi kurdum ,tüm yonergeleri takip ettim fakat simulator kumandayi gormuyor.

Rf 4 için ise tum dosyalari indirdim demonsi da indirdim fakat 2. Cd ye gecince hiçbir şekilde cd çalışmıyor
Peki RF 7 denediniz mi ? Muhtemelen aktivasyon kodlarında sorun yaşacaksınız ama isterseniz bir de RF 7 deneyin derim.

Eğer kumandanız ve PC'nizin USB sorun yoksa Phoenix bu sorunu yaşamıyor olmanız lazım :rolleyes: Şu konulara baktınız değil mi ?

Hocam kumanda olarak bir sorun yok ama kesin olarak ben bir yerde hata yapıyorum diyebilirim?tam olarak kavrayamadigim birnkinu var oda emu konusu benim kumanda art tech 601 ,bu kumandayi kullanmak için özel bir program yuklemem gerekli mi

Hocam kumanda olarak bir sorun yok ama kesin olarak ben bir yerde hata yapıyorum diyebilirim?tam olarak kavrayamadigim birnkinu var oda emu konusu benim kumanda art tech 601 ,bu kumandayi kullanmak için özel bir program yuklemem gerekli mi
Elinizdeki kumanda simülasyon kumandası. Bu nedenle RF 7 kullanamazsınız. RF 4.5 kurup EMU kullanmanız lazım. Tüm detaylar videolu şekilde şu konuda anlatılmış durumda. Eğer aldım adım takip ederseniz bir sıkıntı yaşamamanız lazım ;)

Bilgiler için çok teşekkürler, son olarak rf 4.5 kurabilmek icin once rf 4 u kurup sonra 4.5 için guncelleme mi yapiyoruz acaba

Bilgiler için çok teşekkürler, son olarak rf 4.5 kurabilmek icin once rf 4 u kurup sonra 4.5 için guncelleme mi yapiyoruz acaba
Yıllardır lisanslı RF kullanıyorum o yüzden tam hatırlamıyorum :( Ama büyük ihtimal RF 4 kurup ayar yapmadan önce 4.5 Upgrade ediyorduk diye hatırlıyorum ;)