Real Flight USB Simulator Kumanda Tanıtım Problemleri ve Çözümleri

Interlik Controller'in Tüm fonksiyonlarını kullanabilmek

Arkadaşlar, benim gibi belki elinde orijinal RF G2 Interlink Controller olupta, G4.5 çalıştırmak isteyenler olabilir. Daha önce sağolsun Mehmet'in yardımıyla kurduğum G4.5'in emülasyon ayarlarını da birlikte yapmış ve bir daha dokunmamıştım. Ama bilgisayarı formatlayıp yeniden kurmak gerekince bütün emülasyon ayarlarıda gitti. Daha önce kumandanın üzerindeki tüm düğme ve çubuklar çalışıyorken, yeniden yüklediğimde kumandanın sağ üst tarafındaki döner düğme (knob) ve yine sağ yan taraftaki çubuklu duman anahtarını (Smoke) bir türlü çalıştıramadım. Defalarca emülasyon üzerindeki eksen parametrelerini değiştirdim, işe yaramadı. En sonunda emülasyon programını açtığımızda sol alt tarafta "Override joystick controls" kutucuğundaki tiki kaldırdım ve herşey normale döndü. Bu sorunla ilgili internetten de bir şey bulamadığım için burada paylaşmak istedim.

Real Flight G4 ve G4.5 ile G2 orijinal Interlik Controller'in tüm fonksiyonlarını kullanabilmek için emilasyon programındaki "Override joystick controls" seçeneğindeki kutucuktaki tik'i kaldırmanız gerekiyor. Yani kutucuk boş olmalı.

Abi gözün aydın, bulmuşsun LAMBA CİNİNİ :bravo:

Hemen Link olarak 1. mesaja ilave edelim ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Abi gözün aydın, bulmuşsun LAMBA CİNİNİ :bravo:

Hemen Link olarak 1. mesaja ilave edelim ;)

Evet, Mehmet, çıkardım şişeden. :) "Azimli sıçan mermeri deler" misali...(Not: Burada sözü edilen sıçan, bilinenin aksine, farenin irisidir.)

Çok özür dilyerek bende konuyu okumuş ve atlamış olabilmek ihtimalinide gözönünde bulundurarak g4 emulatör programını nereden bulduğunuzu sormak istiyorum,benim bulduğum tüm linkler kırık yardımlarınızıo bekliyorum :rolleyes:

selim tunç' Alıntı:
Çok özür dilyerek bende konuyu okumuş ve atlamış olabilmek ihtimalinide gözönünde bulundurarak g4 emulatör programını nereden bulduğunuzu sormak istiyorum,benim bulduğum tüm linkler kırık yardımlarınızıo bekliyorum :rolleyes:
Aşağıdaki konuda paylaşmıştık. Özellikle EMU linkini kontrol ettim az önce çalışıyor. Indirebilirsiniz ;)

Real Flight / Phoenix Simulator Programlarını Nereden , Nasıl Temin Edebilirim ?

Teşekkürler,peki bu emu programının pc tarafından virüs gibi algılanmasını engellemenin bir yolu varmı? (kapatmak,kaldırmak hariç)

selim tunç' Alıntı:
Teşekkürler,peki bu emu programının pc tarafından virüs gibi algılanmasını engellemenin bir yolu varmı? (kapatmak,kaldırmak hariç)
Kullandiginiz virus programinda EMU nun bulundugu klasoru tarama disinda birakacaksiniz :saygilar: Virus programinda bu islemi nasil yapacaginizi Google sorarak ogrenebilirsiniz ;)

Kusura bakmayın,konu biraz kişiselleşti galiba ama zaten tarama dışında bırakıyorum ama her türlü virüs olarak algılıyor.

selim tunç' Alıntı:
Kusura bakmayın,konu biraz kişiselleşti galiba ama zaten tarama dışında bırakıyorum ama her türlü virüs olarak algılıyor.
Selim Bey, bu kısım kullanılan virus programına göre bazen can sıkıcı olabiliyor. Ama araştırırsanız mutlaka bir çözüm bulursunuz. Yılmak yok, araştırmaya devam %p

İş yerinde bulunan ıt uzmanı arkadaşıma gittim(boğaziçi bilgisayar mezunu),çok ilginç ama o da çözemedi,programı kaldırıp yeniden kurmayı teklif etti,Ne dersiniz %p

selim tunç' Alıntı:
İş yerinde bulunan ıt uzmanı arkadaşıma gittim(boğaziçi bilgisayar mezunu),çok ilginç ama o da çözemedi,programı kaldırıp yeniden kurmayı teklif etti,Ne dersiniz %p
Real Flight kurup kaldırmaktan bahsediyorsanız pek bir faydası olacağını düşünmüyorum. Ama antivirus programını kurup kaldırmak ise, belki denenebilir :rolleyes:

Evet aynen virüs programını söylemişti yapalım gitsin...........

Ben real fligth i kurdum esky ın 4 kanal kumandasıyla uçuyorum

ancak tuş konfigurasyonu ile idle-up ile 3d invert uçuşa geçemiyorum...

bunun sebebi kumanda mı yoksa yanlış yaptığım bir şey mi var?

Eralp' Alıntı:
Ben real fligth i kurdum esky ın 4 kanal kumandasıyla uçuyorum
ancak tuş konfigurasyonu ile idle-up ile 3d invert uçuşa geçemiyorum...
bunun sebebi kumanda mı yoksa yanlış yaptığım bir şey mi var?
Eralp Bey,

1. mesajdaki "1- USB Kumanda mı tanıtdım, ama üzerinde bulunan bazı Switch'ler çalışmıyor" kısmını kontrol ettiği iseniz çalışması gerekiyor aslında :rolleyes:

Hocam normal ucus yapiyorum
ama klavyeden idle up ve invert yapamiyorum