Real Flight USB Simulator Kumanda Tanıtım Problemleri ve Çözümleri

Kumandan USB kumanda olunca kumanda uzerinde sadece stick calisir dugmeler calismaz ve bu normaldir.

Yukaridaki konuda EMU ekrani var. Bu ekrandaki KEY mapping kisminda tanimli kisa yol tuslari ile Idle-up acip kapatabilirsin. O kisma bir daha bak istersen. Mesela ornek ekranda FLAPS kisminda Ctrl+x yazilmis. Yani sen klavyende ayni anda ctrl ve x tuslarina basinca idel-up aciksa kapanir, kapali ise acilir.

Abi mix tusunu acınca kanalları mixliyo o tusu acınca dengesizleşir ontusu ben hiç kullanmadım. Soldakini udual up. Usteki çevirmeli knob uda flap yada ınıs takımı yapabilitsin ucakta felan ben phoneix kullanıyorum onda switch ataması cok kolay ama realflight ta bilmiyorum

Bunu kumandadan yapamayacağız anladığım kadarıyla : (

Ctrl z işliyor - Motoru durdurup tekrar çalıştırıyorum da ctrl x işlemiyor Yani idle up bir türlü kapatamıyorum.

Coşkun Kokdaş' Alıntı:
Bunu kumandadan yapamayacağız anladığım kadarıyla : (

Ctrl z işliyor - Motoru durdurup tekrar çalıştırıyorum da ctrl x işlemiyor Yani idle up bir türlü kapatamıyorum.
Ctl-x kisaltmasini degistirin. Belki de baska bir yazilim ile cakisiyor, zira onun da calismasi lazim. Mesela Ctrl-y yapip, oyle deneyin

Emeği geçenlerin ellerine sağlık.
Bu ne yaa kafam kazan gibi oldu. :)
Bütün dosyaları indirdim ve denildiği gibi kurdum. 4.5 versiyon çalışıyor. Ama, lakin, fakat bu expackler çalışmadı. kuruyorum kuruyor. Sıksesıfıli kurdu diyor- sonra lanç g4 exe not found diyor. sonra annown prodakt kod diyor. programı açınca da uygun keyi girene kadar expacleri kullanamayacaksınız uygun adımları izleyerek girin gibi bişey diyor. Uygun adım nedir yaa askerdemiyiz :) programın her yerine baktım key girebileceğim bir yer yok. Yardım edip cennete gitmek isteyen varsa bekliyorum. Kolay gele. mutlu uçuşlar..

Bi de şimdi kullanayım biraz dedim de çok yavaş geldi sanki 4 kanal gibi özellikle rud verirken falan neredeyse tersdüz olması 5-10sn sürüyor yokmu bunun bir hızlandırıcısı.

serkan sinan' Alıntı:
Emeği geçenlerin ellerine sağlık.
Bu ne yaa kafam kazan gibi oldu. :)
Bütün dosyaları indirdim ve denildiği gibi kurdum. 4.5 versiyon çalışıyor. Ama, lakin, fakat bu expackler çalışmadı. kuruyorum kuruyor. Sıksesıfıli kurdu diyor- sonra lanç g4 exe not found diyor. sonra annown prodakt kod diyor. programı açınca da uygun keyi girene kadar expacleri kullanamayacaksınız uygun adımları izleyerek girin gibi bişey diyor. Uygun adım nedir yaa askerdemiyiz :) programın her yerine baktım key girebileceğim bir yer yok. Yardım edip cennete gitmek isteyen varsa bekliyorum. Kolay gele. mutlu uçuşlar..

Bi de şimdi kullanayım biraz dedim de çok yavaş geldi sanki 4 kanal gibi özellikle rud verirken falan neredeyse tersdüz olması 5-10sn sürüyor yokmu bunun bir hızlandırıcısı.
Serkan emu ile expansion 5'e kadar yukleyebilirsin 6 ve ilerisi orijinal kumanda ya da dongle ister.
Serkan elindeki sim kumandası nedir

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Serkan emu ile expansion 5'e kadar yukleyebilirsin 6 ve ilerisi orijinal kumanda ya da dongle ister.
Serkan elindeki sim kumandası nedir

Abi merhaba,
A9 u denedim sorunsuz çalıştı simde. expackleri silemedim çünkü program ekle kaldırda çıkmıyorlar. yine yükledim olmadı. hata kodunda can not found g4 exe dediği için dedim ki ben 4.5 a yükselttim ya ondan 4 ün exesini bulamıyor herhalde baktım program filesden aynen bu exe ye gerek kalmadığı için kaldırmış sanırım. tekrardan 4 ü kurdum. Kaldırmadan (Yani programı kaldırıp yeniden kurmadım. ) teker teker cdleri istedi toplamda 10-20 sn falan sürmüştür. g4 exe si program fileye gelince sorunsuz şekilde kodları istedi ve girdim çaıştı. enteresan tarafı 4 kanallı gibi çalışıyordu dedim ya bu da bir nebze de olsa düzeldi şimdi daha hızlı inverte geçiyor ama sanki yine yavaş kalıyor.

işin çözümü kısaca şu, ihtiyacı olan olabilir. Önce expackler yüklenip sonra 4.5 e upgrade yapılmalı. win 8.1 kullanıyorum. Diğer versiyonlarda farklı olabilir.

şimdi gelelim diğer probleme,
bende g5 olan bi dongle var ama sanırım işe yaramıyor çünkü programı açınca interlik kumandayı takın algılanamadı diye uyarı veriyor. ama emu ile çalıştırınca çalışıyor. şimdi anlamadığım dongle sağlam olmasa emu ile de çalışmaz. çalıştığına göre sağlam. ama emuyu açmayınca neden çalışmıyor. şimdi bu dongle 5 olmasına karşın emu 5 versiyonu desteklemiyor ya 5 yüklersem ne olur. nerede yanlış yapıyorum??? bi de phonexde de denedim o emusuz onda da çalışmadı. Sanırım dongle de başka bir sorun var. üzerindeki mavi ışık sürekli yanıp sönüyor. ama sinyali usb üzerinden gönderiyor neyseki.
sonuç olarak sorum şu bozukmudur bu dongle yoksa yapmam gereken başka birşey daha mı var..

serkan sinan' Alıntı:
bende g5 olan bi dongle var ama sanırım işe yaramıyor çünkü programı açınca interlik kumandayı takın algılanamadı diye uyarı veriyor. ama emu ile çalıştırınca çalışıyor. şimdi anlamadığım dongle sağlam olmasa emu ile de çalışmaz. çalıştığına göre sağlam. ama emuyu açmayınca neden çalışmıyor. ....
Emu ile çalışmadığına göre dongle üzerindeki Crack versiyonu ya düzgün çalışmıyor ya da sadece G5 desteklediği için G4.5 çözemiyor. Emin olmak için G5 kurup test etmek lazım diye düşünüyorum Serkan.

[Foto]: 11.03.2015 Raptor G4

Anlattığına göre dongle sağlam çünki bendeki dongle de öyle mavi ışık yanıp sönüyor ve çalışıyor dongle ne marka kumanda bagliyorsun

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

[Foto]: 11.03.2015 Raptor G4

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Emu ile çalışmadığına göre dongle üzerindeki Crack versiyonu ya düzgün çalışmıyor ya da sadece G5 desteklediği için G4.5 çözemiyor. Emin olmak için G5 kurup test etmek lazım diye düşünüyorum Serkan.

Peki Abi çalışan bir deneme linki önerebilirmisin :)

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Anlattığına göre dongle sağlam çünki bendeki dongle de öyle mavi ışık yanıp sönüyor ve çalışıyor dongle ne marka kumanda bagliyorsun

Hitec 9 kullanıyorum.

Buradaki videoları gördünmü bilemiyorum ama sana yardımcı olabilir

Dongle de şöyle bişey var Select controller den üsteki interlink elite Sekmesinin üzerine çift tıklayarak aktif ediyorum sen öyle yapıyormusun video da bahsetmedim ama yapıyorum orada bir incelersen eğer alttaki radio transmitter aktif olursa çalışmıyor bir kontrol edermisin

Orayı yapıyorum. Sorun yok kumanda da çalışıyor zaten. sadece dongle ile çalışmıyor. Emuyu açmam gerek yine. neyse bi g7 dongle almam farz oldu demek.. Yardımların için sağolasın..

Arkadaşlar ben g 4 kurdum. Kumanda art tec 6 kanal 40 Mhz bu kumanda ile ilgili sıkıntım şu. Sim i açtım kalibrasyon yaptım ama sonda finiş çıkmıyor bu nedenle kalibrasyonu bitiremiyorum. Birde kalibrasyon sırasında gazla birlikte yön de oynuyor kumanda uçak modunda. Ne yaptım bilmiyorum ama daha önce ikisi bağımsız idi. Bilgisayarın içinden kumanda konfirigasyonunu yaptığımda verdiği x y x ler de tam uyumlu değil ama son bölümde göstergeler tam ortada gözüküyor.

uzm-bora' Alıntı:
Arkadaşlar ben g 4 kurdum. Kumanda art tec 6 kanal 40 Mhz bu kumanda ile ilgili sıkıntım şu. Sim i açtım kalibrasyon yaptım ama sonda finiş çıkmıyor bu nedenle kalibrasyonu bitiremiyorum. Birde kalibrasyon sırasında gazla birlikte yön de oynuyor kumanda uçak modunda. Ne yaptım bilmiyorum ama daha önce ikisi bağımsız idi. Bilgisayarın içinden kumanda konfirigasyonunu yaptığımda verdiği x y x ler de tam uyumlu değil ama son bölümde göstergeler tam ortada gözüküyor.
Farkli kumanda kullanildiginda ne yazik ki bu tur sorunlar yasanabiliyor. Nette arastirma yaparsan belki kritik bir iki bilgiye erisebilirsin. Bizler de bu kumanda olmayinca sorunun tam olarak ne oldugunu soylemek gercekten cok zor :embarras: