Real Flight USB Simulator Kumanda Tanıtım Problemleri ve Çözümleri

sonunda ayarladım :)

herkeze merhaba bende malumunuz üzere aranıza yeni katılıyorum,

şimdi şöyleki walkera wk2602 kumanda için, emuya tanıtacağımız Joystick Channel Mapping : X1 Axis, Y1 Axis, X2 Axis, Y2 Axis ayarlarını bilen varmı deneyerek bulma işi insanı çileden çıkartıyor
yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

fatih büyük' Alıntı:
... yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Biz de önce kendinizi TANITMIŞ (Üyelik sonrası size gelen mesajda özellikle belirtildiği üzere) ve bir selam vermiş olsaydınız çok sevinecektik Fatih Bey.....

merhaba tanışma metninde de açıkladığım gibi Mehmet Bey şu kumanda senkronizasyonunu yapar ken tıkandım kaldım geln mesajları ve diğer bütün her şeyi es geçmişim çok pardon şimdi bu konu ile ilgili yerdım ala bilmek için yapmam gereken başka bir şey varmı? bir an önce başlamak istiyorum artık yardım ede bilirseniz gerçekten çok sevinicem.

Fatih bey elinizde simde kullanmak istediğiniz kumanda yanlış anlamadım ise gercek bir kumanda. Bu durumda kumandayı EMU kullanarak çalıştırmanız mümkün degil.

Gercek model kumandalarini simde kullanırken Dongle adını verdigimiz bir cihaza ihtiyacımız var. Detaylar ekteki konuda:

https://www.rckolik.com/rc-simulasyon-simulator-icin-kumanda-secimi-t1178.0.html

Sent from my iPhone using Tapatalk

Evet Mehmet bey dongle da var benim sıkıntım emuya tanıtacağımız Joystick Channel Mapping : X1 Axis, Y1 Axis, X2 Axis, Y2 Axis ayarları onları oturtamadım bir türlü :(

Selamlar RC TECH marka usb simulasyon kumandam var ilk altığımda stickler karma karısık hareketler yapıyorddu bu konu sayesinde ayarladım şu an herşey düzeldi yalnız elevator hareketinde sıkıntı yaşıyorum onu bir türlü düzeltemedim. Kumanda üzerinde sağdaki kolu aşağı çektiğimde elevator alçalış pozisyonuna geçiyor ama ekrandaki kumanda da kol yukarı itilmiş gibi gözüküyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim.

İbrahim ÜNAL' Alıntı:
Selamlar RC TECH marka usb simulasyon kumandam var ilk altığımda stickler karma karısık hareketler yapıyorddu bu konu sayesinde ayarladım şu an herşey düzeldi yalnız elevator hareketinde sıkıntı yaşıyorum onu bir türlü düzeltemedim. Kumanda üzerinde sağdaki kolu aşağı çektiğimde elevator alçalış pozisyonuna geçiyor ama ekrandaki kumanda da kol yukarı itilmiş gibi gözüküyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim.
Simulasyon içerisindeki kontrollerden Elevator kontrolünü " reverse " yapın düzelecektir %p

Mehmet ÖZER' Alıntı:
Simulasyon içerisindeki kontrollerden Elevator kontrolünü " reverse " yapın düzelecektir %p
Teşekkürler düzeldi :thumbup: :bravo: :yuppi:

Merhabalar :halay:

Öncelikle belirtmeliyim, genel anlamda konuya (uçak nasıl uçar? :) ) meslek icabı çok yabancı olmasam da, hem gerçek, hem de simülasyon olarak model uçak pilotluğuna yabancıyım.

Sahip olduğum model Art-Tech Diamond 1100 RTF planör. Kutu içeriği olarak 4 kanallı, THK sitesinde bulunan ve simülasyon için tavsiye edilen ile aynı marka (Art-Tech E-fly) bir kumanda mevcut. Bu kumandanın USB dongle'ı da yine kutu içerisinden çıkıyor. Beraberinde düzgün çalışmayan, basit bir simülasyon bile dahil edilmiş, ancak ciddi görüntü problemleri mevcut, Windows XP ve hatta Windows 98 altında bile düzgün görüntü almayı başaramadım.

Sadede gelecek olursak, biraz araştırma sonucu bu forumdan ulaşabildiğim Realflight programını ve eklerini(*), herhangi bir sorun yaşamadan yüklemeyi bir şekilde becerdim (yükleme yardımı bilgilerini hazırlayan arkadaşlara sonsuz teşekkürler). Kumandayı Windows 7 32 bit işletim sistemine tanıtmakta bir sorun çıkmadı. Programı çalıştırmakta da bir sorun yaşamadım, ancak kumandamı programa tanıtma (aslında kalibrasyon) konusunda çakılıp kaldım.

Programın, kumandayı açıkça tanıyor. "Channel Mapping" ve "Controller Calibration" ekranlarında kontroller üzerinde yaptığım hareketlerin karşılığını ekranda doğru şekilde görüyorum. Ancak kalibrasyon ekranında ne yaparsam yapayım "Finish" tuşu kullanılamaz halde kalıyor ve kalibrasyonu tamamlayamıyorum. Aşağıdaki resimleri sorunumu anlatmama yardımcı olsun diye yolladım, umarım mazur görürsünüz.

Konu hakkında yardım edebilecek arkadaşların cevapları beni çok sevindirecek.

Saygılarımla,

Selçuk Göre

(*) Verilen linklerden indirdiğim pakette sadece 1 ve 2 numaralı "expansion pack" mevcut. 3, 4, ve 5'i bulabilme şansım var mı?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ancak kalibrasyon ekranında ne yaparsam yapayım "Finish" tuşu kullanılamaz halde kalıyor ve kalibrasyonu tamamlayamıyorum

Bu sorun yıllar önce benim de başıma geldi ama nasıl çözdüm ne yazık ki hatırlayamıyorum :-\

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bu sorun yıllar önce benim de başıma geldi ama nasıl çözdüm ne yazık ki hatırlayamıyorum :-\

Cevabınız için çok teşekkürler. Sanırım THK simülasyon kumandasını almak zorunda kalacağım :(

Merhaba, yanlışım yoksa sizin kumanda 3'5 mm jack mono çıkışlı, eğer öyleyse thk dan sim kumandası almak yerine 22, in1 diye tabir ettiğimiz usb sim dongle edinerek bütün simülasyonları kullanmanız mümkün. Bu konuyu araştırın derim simülasyonlar bölümünde var.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi