Real Flight USB Simulator Kumanda Tanıtım Problemleri ve Çözümleri

Tam hatırlamıyorum ama palleri serbest bırakan kanal "smoke" kanalı olabilir. Yedinci kanalı herhangi bir buton kontrol ediyor mu halihazırda?

Hayır Sümer Bey, yedinci kanala kumandadan müdehale edemiyorum.
Sol sütundaki değerlerle oynayıp çalışan bir butonun o işleve komuta etmesini sağlayacaksınız. Ya da çalışan bir kanalın sağ sütununu smoke olarak değiştireceksiniz.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Sol sütundaki değerlerle oynayıp çalışan bir butonun o işleve komuta etmesini sağlayacaksınız. Ya da çalışan bir kanalın sağ sütununu smoke olarak değiştireceksiniz.

Sümer bey,

Çok doğru bir tespitte bulunmuşsunuz, söylediğiniz kanal değişikliğini yapınca temel sorunu çözdüm, çok teşekkür ederim.

Kanal atamaları ile sıkıntı varmış ama şimdi işler çok karıştı. :lollol::lollol: Hepsi birbirine girmiş... O kadar kötü ki, kumandanın sağ üst köşesindeki swich i açınca paller dönmeye başlıyor, kapatınca duruyor :lollol::lollol: sağ stick sağa çekince helikopter havalanıyor gibi... Deneme yanılma yöntemi ile bulmam çok zamanımı alacak gibi görünüyor. İnternetten birkaç şablon buldum, onları deneyip yapmaya çalışacağım. Olmaz ise denemeye devam. Tabi başka kolay bir yolu var mıdır bilmiyorum?

• Beğen
Sümer bey,

Çok doğru bir tespitte bulunmuşsunuz, söylediğiniz kanal değişikliğini yapınca temel sorunu çözdüm, çok teşekkür ederim.

Kanal atamaları ile sıkıntı varmış ama şimdi işler çok karıştı. :lollol::lollol: Hepsi birbirine girmiş... O kadar kötü ki, kumandanın sağ üst köşesindeki swich i açınca paller dönmeye başlıyor, kapatınca duruyor :lollol::lollol: sağ stick sağa çekince helikopter havalanıyor gibi... Deneme yanılma yöntemi ile bulmam çok zamanımı alacak gibi görünüyor. İnternetten birkaç şablon buldum, onları deneyip yapmaya çalışacağım. Olmaz ise denemeye devam. Tabi başka kolay bir yolu var mıdır bilmiyorum?
İyi de bu kadarcık denemeden korkacaksanız işimiz var sizinle! :lollol:

• Haha
İyi de bu kadarcık denemeden korkacaksanız işimiz var sizinle! :lollol:

Ahahhhah... işte bunlar hep cahillikten :lollol::lollol::lollol: Vallahi adisyonum kabarıyor ben de biliyorum :lol::lol: iyi ki gönül vermiş siz ustalar bize yardımcı olmaktan usanmıyorsunuz..:bravo:

Sümer Bey, durumu yazarak çok uzun sürecek, ben bir video çekip ifade etmeye çalışayım... Kızımdan ve eşimden vakit bulabilirsem bu akşam yollayacağım. Durum ya tahmin ettiğinizden vahim, ya da ben en temel birkaç şeyi bilmiyorum ondan çok zorlanıyorum.

• Haha
Oto reset ayarı nasıl yapılıyor yardımcı olabilirmisiniz? Çok aradım ama bulamadım illa space basmam lazım model yenilenmesi için.

Oto reset ayarı nasıl yapılıyor yardımcı olabilirmisiniz? Çok aradım ama bulamadım illa space basmam lazım model yenilenmesi için.
Bu konuda bir script vardı ve forumda paylaşıldı diye hatırlıyorum.

Sunu bir dener misiniz ?

RF 7de yada 7.5de oto resetliyor zaten. Ayarlarda bir yerde resetleme gecikmesi 0 olarak ayarlı. Onu 1 yaptığımızda Kırım'dan 1 saniye sonra resetliyor.

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK